Nikollovksa: Ivanovi as të mos e mendojë faljen

Nikollovksa: Ivanovi as të mos e mendojë faljen

Presidenti që njëherë ka marrë vendim për falje dhe pastaj e ka tërhequr, do të ishte absurde ta përsërisë të njëjtin hap, thotë ish-gjyqtarja në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg, Margarita Caca Nikolovska. Ajo e këshillon

Lexo tërë artikullin
Gjykata Penale vendos: Nuk ka paraburgim për asnjë të akuzuar!

Gjykata Penale vendos: Nuk ka paraburgim për asnjë të akuzuar!

Gjykata Penale ka sjellë vendime megjithatë raportohet se për asnjërin nga të akuzuarit nuk është sjellë vendim për paraburgim. Alsat mëson se disa nga të akuzuarit duhet të paraqiten çdo të hëne në gjykatë, disave u është marrë pasaporta dhe

Lexo tërë artikullin
Penalja iu tërheq pasportën Llatasit e Talevskës

Penalja iu tërheq pasportën Llatasit e Talevskës

Këshilli penal sont shpalli vendimet e marra për një pjesë të kërkesave për paraburgim dhe masa të kujdesit të kërkuara nga Prokuroria Speciale Publike. Ivana Taleskës i është marrë pasaporta dhe detyrim paraqitjeje çdo të hënë, masa e njëjtë është

Lexo tërë artikullin
Xhaferi u takua me përfaqësues të SHGM-së dhe Vanhojten

Xhaferi u takua me përfaqësues të SHGM-së dhe Vanhojten

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) dhe eksperti evropian Piter Vanhojte sot u takuan me kryetarin e Kuvendit të RM-së Talat Xhaferi me të cilin biseduan për reformat e ardhshme prioritare në media dhe për rolin e rëndësishëm të Kuvendit

Lexo tërë artikullin
Sonte do të vendoset për Mijallkovin dhe Gruevskin

Sonte do të vendoset për Mijallkovin dhe Gruevskin

Gjykata Penale e Maqedonisë pasi ka refuzuar të shqiptoj masën e paraburgimit për pesë lëndët që kishte dërguar Prokuroria Speciale Publike, sonte do të ketë shumë punë të rëndë pasi para vetes do të ketë rastet Titanik, Target dhe Fortesa.

Lexo tërë artikullin
Kush do të jetë drejtori i ri i ELEM-it?

Kush do të jetë drejtori i ri i ELEM-it?

Qeveria ka filluar procedurë për dhënie të shtetësisë maqedonase për ish drejtorin e elektroenergjetikës të Serbisë, Aleksandar Obradoviq. Informatën e konfirmoi nënkryetari i Qeverisë Koço Angjushev i cili tha se çështja ka qenë e shqyrtuar në senacë qeveritare, transmeton FLAKA.

Lexo tërë artikullin
Bejta: Zgjedhjet lokale të mbahen sa më parë, gara le të jetë e fotë, zgjedhjet i fitojë unë

Bejta: Zgjedhjet lokale të mbahen sa më parë, gara le të jetë e fotë, zgjedhjet i fitojë unë

Mendojë se marrëveshja e partive politike është që zgjedhjet lokale të mbahen në tetor, por nuk i dihet nëse nuk ndodh ndonjë ndryshim. Në fund të këtij muaji do të dihet se kur do të mbahen zgjedhjet lokale, tha kryetari

Lexo tërë artikullin
Bejta: Jemi komuna më transparente në Maqedoni e Ballkan

Bejta: Jemi komuna më transparente në Maqedoni e Ballkan

Jemi të partë në Maqedoni si komuna më transparente, ndoshta edhe në Ballkan, tha kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta sonte në “Fokus” në ArtChannel, transmeton FLAKA. “E vendosin me këtë projekt që e ka financuar qeveria Zvicerane, Maqedoninë

Lexo tërë artikullin
Bejta premton zgjidhje përfundimtare të Deponisë rajonale “Rusino”

Bejta premton zgjidhje përfundimtare të Deponisë rajonale “Rusino”

Kryetari i Komunës së Gostivarit ka premtuar zgjidhjen përfundimtare të problemit me dekada të Deponisë rajonale “Rusino” në Gostivra. Për këtë tha Bejta, duhet të ndryshohet ligji për menaxhim me mbetejet. Ai këto komente i bëri në emisionin “Fokus” në

Lexo tërë artikullin
FIFA pranon: Sistemi i videovëzhgimit nuk është perfekt

FIFA pranon: Sistemi i videovëzhgimit nuk është perfekt

Thirrje vendimtare për pozicionet jashtë loje, por shpeshherë gabime të diskutueshme dhe mistere mbi ndërhyrjet e gabuara dhe për penalltitë. Sistemi i videovëzhgimit që po aplikon FIFA për të ndihmuar arbitrat, e ka ndarë opinionin sportiv në pro dhe kundër.

Lexo tërë artikullin

Publicitet

Moti sot
19°
20°
Fri
21°
Sat
19°
Sun
18°
Mon

ARKIVI I LAJMEVE