Thirrja e pazakontë për ndihmë: Kam një gjarpër në fytyrë!

Thirrja e pazakontë për ndihmë: Kam një gjarpër në fytyrë!

“Ejani shpejt, kam një gjarpër në fytyrë”. Kjo është thirrja e pazakontë që mbërriti në receptorin e një centralisteje, e cila nuk arriti të kuptojë fjalët e thëna nga një grua 45-vjeçare nga Sheffild Lake, në Ohajo të SHBA-ve, që

Lexo tërë artikullin
Rëra me kokrrat në formën e yjeve

Rëra me kokrrat në formën e yjeve

Plazhi në zonën e Okinawa të Japonisë ka tërhequr vëmendjen e shumë turistëve në botë. Kokrrat e rërës janë në formën e yjeve, duke e kthyer plazhin në një vend unik dhe mjaft grishës. Zona në fjalë ndodhet në jug

Lexo tërë artikullin
Daçiç: Ndarja e Kosovës zgjidh konfliktin disavjeçar, por…

Daçiç: Ndarja e Kosovës zgjidh konfliktin disavjeçar, por…

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç në një shkrim për gazetën “Blic” ka deklaruar se ndarja e Kosovës është mënyra më e mirë për t’i dhënë fund armiqësive mes shqiptarëve dhe serbëve. “Me ndarjen mund të zgjidhet konflikti që vazhdon

Lexo tërë artikullin
Flamuri shqiptar në Malin e Zi, i detyrueshën në 6 komuna

Flamuri shqiptar në Malin e Zi, i detyrueshën në 6 komuna

Ligji i ri për herë të parë mundëson që simbolet kombëtare të përdorën edhe në ato zona ku pjesëmarrja e pakicave është në nivelin 5 për qind. Drejtori gjeneral në Ministrinë për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave, Leon

Lexo tërë artikullin
Kremlini: SHBA të tregojnë vullnet për prëmirësimin e marrëdhënieve

Kremlini: SHBA të tregojnë vullnet për prëmirësimin e marrëdhënieve

Për Kremlinin është e rëndësishme që Uashingtoni të tregojë vullnet politik dhe të heqë dorë nga përpjekjet për të diktuar sanksione, për hir të përmirësimit të marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë. “Rruga e vetme për të dalë nga

Lexo tërë artikullin
Pence: Sulmi ndaj një aleati të NATO-s, është sulm ndaj të gjithëve

Pence: Sulmi ndaj një aleati të NATO-s, është sulm ndaj të gjithëve

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence deklaroi sot se sulmi ndaj një aleati të NATO-s, është sulm ndaj të gjithë anëtarëve të saj. Pence, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në kryeqytetin e Estonisë, Talin, u takua me presidentin Kersti Kaljulaid, presidentin

Lexo tërë artikullin
SHBA, sanksione kundër presidentit venezuelian, Maduro

SHBA, sanksione kundër presidentit venezuelian, Maduro

Administrata Trump shpalli të hënën sanksione financiare kundër presidentit venezuelian Nicolas Maduro pas zgjedhjeve të fundjavës që i dhanë partisë në fuqi kompetenca thuajse të pakufizuara. Sanksionet, që u njoftuan nga Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin, ngrijnë çfarëdo pasurie që

Lexo tërë artikullin
Haxhiu: PAN duhet të ketë kandidat unifikues për Kryetar Kuvendi

Haxhiu: PAN duhet të ketë kandidat unifikues për Kryetar Kuvendi

Albulena Haxhiu nga lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Koalicioni PAN duhet të ketë një figurë unifikuese për Kryetar Kuvendi dhe jo një figurë përçarëse. Ajo ka shkruar kështu në një status të postuar në rrjetet sociale. “PDK assesi nuk mund

Lexo tërë artikullin
Stavileci: Votat për institucionet e reja janë të sigurta

Stavileci: Votat për institucionet e reja janë të sigurta

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka shprehur siguri se koalicioni PDK-AAK-Nisma i ka të sigurta votat për konstituimin e Kuvendit dhe për formimin e Qeverisë së re. Në një intervistë për “Epoka e re”, ai

Lexo tërë artikullin
PAN-i nuk e di datën e votimit për formimin e Qeverisë

PAN-i nuk e di datën e votimit për formimin e Qeverisë

Zyrtarë të partive të koalicionit PAN (PDK-AAK-Nisma) thanë se ende nuk është vendosur se kur do të votohet formimi i Qeverisë së re. Blerand Stavileci, zyrtar i PDK-së, tha se nga data 3 gusht do të nisë një epokë e

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
17°
21°
Wed
22°
Thu
22°
Fri
12°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE