28 haxhinj turq ndërrojnë jetë gjatë Haxhit

28 haxhinj turq ndërrojnë jetë gjatë Haxhit

“28 vëllezër ndërruan jetë gjatë Haxhit”, tha Erbaş, i cili uroi mëshirën e Allahut për ata që ndërruan jetë dhe përcolli ngushëllime për të afërmit e tyre.

Kreu i Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Diyanet) të Turqisë, Ali Erbaş, ka bërë të ditur se të paktën 28 haxhinj turq kanë ndërruar jetë gjatë Haxhit, raporton Anadolu Agency (AA).

“28 vëllezër ndërruan jetë gjatë Haxhit”, tha Erbaş, i cili uroi mëshirën e Allahut për ata që ndërruan jetë dhe përcolli ngushëllime për të afërmit e tyre.

Haxhi është një nga pesë “shtyllat e Islamit” të cilën duhet kryer një herë në jetë nga burrat dhe gratë të cilët kanë mundësi financiare.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Gusht 12, 2019 22:01

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA