Aksident në një minierë në Kinë, 9 minatorë të vdekur

Aksident në një minierë në Kinë, 9 minatorë të vdekur

Të paktën nëntë minatorë humbën jetën, kurse 10 minatorët e plagosur u dërguan në spital.

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë u plagosën në një aksident miniere që ndodhi sot në verilindje të Kinës.

Aksidenti ndodhi në minierën e qymyrit në Changchun, në provincën e Jilin.

Gazeta “China Daily” raporton se shpërthimi dhe tërmeti shkaktuan rrënimin e një pjese të minierës.Të paktën nëntë minatorë humbën jetën, kurse 10 minatorët e plagosur u dërguan në spital.

Lidhur me shkakun e aksidentit kanë nisur hetimet.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 10, 2019 20:09

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...