Alfa Romeo Tonale debuton në Itali – në panairin e mobilieve

Alfa Romeo Tonale debuton në Itali – në panairin e mobilieve

Modeli i parë SUV i modelit Alfa Romeo, plug-in hibrid Tonale do të ketë premierën e tij në Itali.

Makina e frymëzuar nga bukuria e brendit të dizajnit “Manifesto” do të shfaqet në një skenë ekskluzive të dizajnuar për të shënuar përzierjen e elektrifikimit dhe elementeve unike të markës Alfa Romeo.

Edicioni i pesëdhjetë i Panairit Ndërkombëtar të Mobileve, një ekspozitë ndërkombëtare që ka përzier gjithmonë stil, dizajn, histori dhe kulturë, me theks në tendencat e djeshme, të sotme dhe të së nesërmes, mbahet në Milano nga 9 deri më 14 prill.

Alfa Romeo zgjodhi këtë ngjarje prestigjioze si vendin ku do të mbahet prezantimi kombëtar i konceptit të makinës Tonala, SUV kompakt hibrid i kësaj marke italiane.

Dizajni i brendshëm i modelit Tonale është frymëzuar nga historia e garave e markës Alfa Romeo, duke lënë pasionin dhe një sistem të madh menaxhimi në lojë dinamike dhe forma të fuqishme.

Brendësia e modelit Tonale ofron detaje të rezervuara zakonisht për pakot ekskluzive të pajisjeve që japin një eksperiencë të privilegjuar. Kabina për pasagjerë është mbresëlënëse, e rehatshme dhe e pajisur me karakteristika dinamike që do të vlerësohen nga entuziastët e makinave.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Prill 11, 2019 23:00
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.