Ali Ahmeti – Ditmir Bushati: NATO dhe BE alternativa e vetme

Ali Ahmeti – Ditmir Bushati: NATO dhe BE alternativa e vetme

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur sot në Shkup Ministrin e Jashtëm të Republikës së Shqipërisë, z. Ditmir Bushati.

Bashkëbiseduesit diskutuan mbi referendumin e 30 shtatorit, marrëdhënieve bilaterale si dhe situatën e përgjithshme politike në rajon.

Lideri Ahmeti theksoi se fushata për referendumin po ec në mënyrë të shkëlqyer dhe prania e njerëzve është e kënaqshme, ndërsa pret rezultat absolutisht pozitiv më 30 shtator.

Kryetari Ahmeti falëminderoi Shqipërinë zyrtare për mbështetjen e madhe që i jep proceseve integruese euroatlantike të Maaedonisë.

Z. Ahmeti dhe z. Bushati u shprehën që alternativa e vetme për rajonin e Evropës juglindore është integrimi i plotë në NATO dhe në Bashkimin Evropian.

Në takim gjithashtu u diskutua edhe për situatën në rajon, barazinë gjuhësore si dhe dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 19:41
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
9°
Wed
12°
Thu
16°
Fri
16°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...