Ali Ahmeti – Ves Miçell: Falëminderit Amerikë, jemi gati për NATO dhe BE

Ali Ahmeti – Ves Miçell: Falëminderit Amerikë, jemi gati për NATO dhe BE

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka patur takim me ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, z. Xhes Bejli, njofton TetovaSot.

Ali Ahmeti, Sekretarit të Shtetit Amerikan, Ves Miçellit i ka shprehur mirënjohje të thellë për kontributin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për lirinë, paqën dhe demokratizimin jo vetëm të Maqedonisë, por të tërë Evropës Juglindore.

“Sot kisha kënaqësinë të takoj ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, z. Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, z. Xhes Bejli.

Mysafirit të lartë i shpreha mirënjohje të thellë për kontributin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për lirinë, paqën dhe demokratizimin jo vetëm të Maqedonisë, por të tërë Evropës Juglindore.

Suksesi i arritur në këto dy dekada është i përbashkët dhe rrumbullakësohet me zbatimin e marrëveshjes së Prespës dhe integrimit në NATO dhe BE”, theksoi Ali Ahmeti.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 20:23
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...