Alibeaj: Vettingu, barrë prove i politikanëve para qytetarëve

Alibeaj: Vettingu, barrë prove i politikanëve para qytetarëve

Enkelejd Alibeaj këmbëngul se vettingu i politikaneve nuk ka lidhje me funksionin e BKH dhe SPAK. I ftuar në edicionin qendror të lajmeve në Vizion Plus, deputeti i PD argumentoi se SPAK dhe BKH bëjnë hetim penal ndaj deputëve ndërsa vettingu i politikanëve, nisëm kjo e PD, synon hetimin administrativ të tyre.

Alibeaj shtoi se ky vetting do të jetë një barrë prove e politikanëve para qytetarëve për pasurinë që ata kanë dhe lidhjen me krimin. Alibeaj mbrojti tezen e Bashës përse hetimi i familjarëve të politikanëve nuk është përfshirë në projektligj.

Deputeti i PD shtoi se vettingu në politike ka një rëndësi të madhe, pasi secili nga ne duhet të japë çdo detaj në lidhje me atë që përfaqëson njëlloj si gjyqtarët dhe prokurorët. Politikanët pa dallim të majtë apo të djathtë të provojnë se nuk kanë lidhje me krimin dhe të deklarojnë pasurinë e tyre.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 20:06
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...