Amerikanët hyjnë në konsullatën ruse

Amerikanët hyjnë në konsullatën ruse

Përfaqësuesit e autoriteteve amerikane kanë hyrë në rezidencën e konsullit të përgjithshëm rus në Seattle, i cili është braktisur me kërkesë të Uashingtonit.

Burime nga ambasada ruse në SHBA thanë për TASS, se zyrtarët amerikanë kanë thyer bravën dhe kanë hyrë brenda rezidencës, e cila është në pronësi të shtetit rus.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova, ka dënuar veprimin e palës amerikane.

“Ngutuni të shihni: Autoritetet amerikane kanë filluar një rrethim të kompleksit të Konsullatës ruse në Seattle. Një skenë e rrallë – vjedhje dhe konfiskim nga ana e shtetit,” tha ajo.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 25, 2018 22:50
Loading...

REKLAMA

PARTNER

Maqedoni
10°
19°
Thu
19°
Fri
19°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE