Apple prezantoi MacBook Pro-në e parë me procesorin 8-core

Apple prezantoi MacBook Pro-në e parë me procesorin 8-core

Apple përditësoi MacBook Pro me procesorë më të shpejtë Intel Core të gjeneratës së 8-të dhe 9-të, duke sjellë për herë të parë këtë teknologji për MacBook Pro.

MacBook Pro tani ofron dy herë performancë më të shpejtë sesa një MacBook Pro me katër bërthama dhe 40 për qind më shumë performancë sesa një MacBook Pro me 6 bërthama.

“Nëse studentët e kolegjit janë duke zotëruar një lëndë studimi, zhvilluesit e aplikacioneve të klasit botëror ose redaktorët e videos që krijojnë filma me cilësi, ne jemi vazhdimisht të habitur me atë që klientët tanë bëjnë me MacBook Pro-in e tyre”, tha Tom Boger nga kompania.

“Tani me procesorët 8-core për një ngritje të pabesueshme të performancës, së bashku me ekranin Retina, ruajtjen e shpejtë, jetën e baterisë për tërë ditën dhe futjen e macOS, MacBook Pro vazhdon të jetë laptopi më i mirë në botë.”

15-inch MacBook Pro tani ka procesorë më të shpejtë Intel Core, duke dhënë shpejtësi Turbo Boost deri në 5.0 GHz, ndërsa MacBook Pro me Touch Bar 13 inç me procesorë më të shpejtë quad-core me shpejtësi Turbo Boost deri në 4.7 GHz.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Maj 22, 2019 22:39

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.