Audi R8 e re është mahnitëse – përmirësim i dukshëm nga R8 standarde

Audi R8 e re është mahnitëse – përmirësim i dukshëm nga R8 standarde

Derisa e ardhmja e Audi R8 mbetet e pasigurtë, një version i ri i zgjeruar i veturës sportive V10 është zbuluar nga Audi Sport.

Audi Sport, ka zbuluar performancat e veturës së re R8 që mbështetet në versionin e zgjeruar të super-veturës me famë të madhe si më e afta dhe më komode nga veturat sportive deri më tani, transmeton Lajmi.net

Falë disa përmirësimeve, edicioni i kufizuar R8 është më i lehtë dhe ka më shumë forcë sesa makina standarde. Ajo përmban një kit aero agresiv që duket shumë mirë. E gjithashtu polimeri është përforcuar me fibra karboni. Më tej, dallimi i modelit janë skajet anësore që përfshijnë llogon Audi Sport dhe elementet aerodinamikë prapa harqeve të rrotave të pasme.

Përfundimi i paketës, Audi Sport ka pajisur hyrjet më të theksuara të ajrit, një ndarës të thellë dhe kantierë të skalitur të ngjashëm me ato të Audi R8 GT.

Gomat do të jenë 20 inç të mbështjella me gomina Michelin Pilot Sport Cup 2. Një montim i trefishtë i mbështjelljes me spirale është përshtatur gjithashtu për të rregulluar makinën për rrugën ndërsa frenat janë bërë në atë mënyrë që ta zvogëlojnë peshën.

Të gjitha këto ndryshime aero rezultojnë në një rritje të ndjeshme në downforce. Motori V10 Plus i Audi R8 pritet që të ketë rreth 550 kuaj fuqi dhe pritet të kushtojë rreth 234,000 dollarë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 12, 2018 22:42
Loading...

 

 

 

ARKIVI I LAJMEVE