Kthehu në faqen kryesore

Postime nga Redaksia Flaka

Zv.ministrja e financave Elezi pjesë e takimit ministror për zbatim të planit 3-6-9 në prag të raportit prej KE-së

Zv.ministrja e financave Elezi pjesë e takimit ministror për zbatim të planit 3-6-9 në prag të raportit prej KE-së

Takim ministror për zbatimin e Planit 3-6-9: Intensifikohet miratimi i vendimeve të reformave në prag të raportit të prillit të Komisionit Europian! Zëvendës Ministri i financave Shiret Elezi mori pjesë në grupin punues ministror të kryesuar nga Kryeministri i Qeverisë

Lexo tërë artikullin
Komunikacioni po realizohet pa ndalesa por në korsi të lagështa

Komunikacioni po realizohet pa ndalesa por në korsi të lagështa

Komunikacioni nëpër rrugët e vendit po realizohet pa ndalesa por në korsi të lagështa. Gjatë mëngjesit reshje bore me intensitet të dobët ka pasur Kriva Pallankë, Stracin dhe Stojmirovë. Lidhja Automoto e Maqedonisë ka kumtuar se në disa vende të

Lexo tërë artikullin
Të dielën gjatë ditës dhe veçanërisht nga pasditja do të fillojnë reshje të shiut

Të dielën gjatë ditës dhe veçanërisht nga pasditja do të fillojnë reshje të shiut

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me borë të dobët lokale në pjesët perëndimore, e cila drejt jugut do të kalojë në shi. Nga fundi i ditës në pjesët juglindore do

Lexo tërë artikullin
Që sonte fillon llogaritja verore e kohës, zgjohemi për një orë më vonë

Që sonte fillon llogaritja verore e kohës, zgjohemi për një orë më vonë

Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, prej sonte ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon llogaritja verore e kohës. Vendimi për ditën dhe orën e fillimit dhe ditën dhe orën e

Lexo tërë artikullin
Pagat mujore, burrat marrin më tepër se gratë

Pagat mujore, burrat marrin më tepër se gratë

Dallimi tek pagat mes burrave dhe grave me karakteristika të njëjta për punë të njëjtë në Maqedoni është 10.3 për qind, që do të thotë se për çdo 1.000 denarë të fituar nga burrat grat fitojnë 103 denarë më pak.

Lexo tërë artikullin
Greqia propozon që kodi ndërkombëtarë në vend se MKD të jetë RGM ?

Greqia propozon që kodi ndërkombëtarë në vend se MKD të jetë RGM ?

Ish ministri i punëve të jashtme Antonio Milloshovski në rrjetet sociale ka zbuluar pjesë nga propozimi grek prej 20 faqeve për emrin, njofton Flaka Sipas Milloshovskit, Kocias propozon emrin Republika e Epërme e Maqedonisë, pa përkthim në anglisht, ndryshimin e

Lexo tërë artikullin
Mediat greke: Vizita e Kocias në Shkup, në një atmosferë të ftohtë

Mediat greke: Vizita e Kocias në Shkup, në një atmosferë të ftohtë

Klima që i parapriu vizitës së kryediplomatit grek, Nikos Kocias në Shkup sipas mediave greke ishte e çuditshme dhe shqetësuese njëkohësisht. Duke iu referuar burimeve, TV ERT raportoi se propozim-marrëveshja me vërejtje e dërguar nga Shkupi le përshtypje se është shkruar nga ish-kryeministri, Nikolla Gruevski,

Lexo tërë artikullin
Burimi i lumit Vardar, atraksion turistik

Burimi i lumit Vardar, atraksion turistik

Nxënës të shkollave të ndryshme të Maqedonisë, por edhe vizitorë të tjerë nga brenda dhe jashtë shtetit, vazhdimisht janë duke frekuentuar këtë lokalitet që me plotkuptimin e fjalës paraqet një pasuri të madhe natyrore. Interesimi në rritje nga ana e

Lexo tërë artikullin
Intensifikohet miratimi i vendimeve të reformave në prag të raportit të prillit të Komisionit Europian

Intensifikohet miratimi i vendimeve të reformave në prag të raportit të prillit të Komisionit Europian

Zëvendës Ministri i financave Shiret Elezi mori pjesë në grupin punues ministror të kryesuar nga Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, dhe zëvendëskryeministrin për cështjet europjane,   për zbatimin e Planit 3-6-9, ku morën pjesë dhe ministrat përgjegjës për realizimin e zgjidhjeve

Lexo tërë artikullin
Lumi Vardar, lumi bardhar…

Lumi Vardar, lumi bardhar…

Cili ishte emri i vërtet i lumit Vardar në kohën e Ilirëve ? Fakte të reja historike dhe shkencore nxjerrin në pah gjenezën e emërimit të lumit më të gjatë që kalon nga Maqedonia dhe që buron në fshatin Vërtok të Gostivarit.

Lexo tërë artikullin

Publicitet

Moti sot
4°
3°
Sun
4°
Mon
5°
Tue
4°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE