Kthehu në faqen kryesore

Postime nga Redaksia Flaka

Nëntë vende të BE-së bashkohen për të luftuar sulmet kibernetike

Nëntë vende të BE-së bashkohen për të luftuar sulmet kibernetike

Nëntë vende anëtare të Bashkimit Evropian do të krijojnë “ekipe të reagimit të shpejtë” për të luftuar sulmet kibernetike, sipas një projekti të ideuar nga Lituania, e cila ka nisur paralajmërime rreth atyre që i ka cilësuar si “aktivitete kibernetike

Lexo tërë artikullin
Facebook prezanton grupet me pagesë

Facebook prezanton grupet me pagesë

Nëse doni të bashkoheni me grupe të caktuara në Facebook në të ardhmen, duhet të paguani deri në 30 dollarë në muaj. Se përdorimi i Facebook do të kushtojë para, këtë po e dëshmon dhe do ta dëshmojë koha edhe

Lexo tërë artikullin
Premiera botërore: Volvo S60 i ri vjen pa motor dizel

Premiera botërore: Volvo S60 i ri vjen pa motor dizel

Gjenerata e tretë e sedan S60 u paraqit në fabrikën e parë të Volvo në SHBA, në Charleston, Karolina Jugore, ku kjo makinë do të prodhohet gjithashtu. Edhe pse kishte premierën zyrtare më 20 qershor, Volvo S60 i ri nuk

Lexo tërë artikullin
Jeep freskon Renegade

Jeep freskon Renegade

Prodhuesi amerikan ka publikuar fotot dhe detajet teknike të versionit të ristrukturuar të SUV-it më të vogël, i cili debutoi në fillim të qershorit para publikut në panairin e veturave në Torino. Ndryshe nga dy fotografitë e para që u

Lexo tërë artikullin
Problemet shëndetësore që shkaktojnë humbje të kujtesës

Problemet shëndetësore që shkaktojnë humbje të kujtesës

Alzhejmeri nuk është e vetmja gjendje shëndetësor që dëmton kujtesën. Këto 4 probleme shëndetësore gjithashtu mund t’ju shkaktojnë probleme me kujtesën. Depresioni Njerëzit që vuajnë nga depresioni kanë nivele më të ulëta të serotoninës dhe norepinefrinës, dy neurotransmetues që rrisin

Lexo tërë artikullin
Bëni joga për tretje më të mirë të ushqimit

Bëni joga për tretje më të mirë të ushqimit

Tretja e ushqimit shpesh shkakton shumë probleme shëndetësore tek njerëzit. Përveç dhimbjes, problemet e tretjes mund të çojnë në një sërë çrregullimesh tjera Problemet e tretjes shpesh vijnë nga ushqimi jo i rregullt, dietat e dëmshme si dhe stresi. Njerëzit

Lexo tërë artikullin
Perime me beshamel në furrë

Perime me beshamel në furrë

Përbërësit: 2 karotë 100 gr lulelakër 100 gr brokoli 100 gr pançetë 1 gotë ujë kripë piper 25 gr gjalpë 100 gr miell 1/2 l qumësht Përgatitja 1.Si fillim prisni imët karotat, brokolin, lulelakrën dhe pançetën. Lyeni një tavë me pak vaj ulliri dhe vendosni brenda saj perimet së

Lexo tërë artikullin
Makarona me rukola dhe bizele

Makarona me rukola dhe bizele

Përbërësit (për 4 persona): 1 pako makarona me miell qiqrash 2 gota bizele (të ngrira) një dorë rukola tuli i angjinareve të pjekura në skarë 4 lugë gjelle fara kërpi kripë 1-2 lugë gjelle vaj ulliri ekstra të virgjër Përgatitja:

Lexo tërë artikullin
Kofshë pule të pjekura me portokall

Kofshë pule të pjekura me portokall

Përbërësit 8 kofshë pule (mesatare) 1 filxhan çaji marmalatë(portokalli, me pak sheqer) 1 lugë gjelle xhenxhefil (i freskët, i copëtuar) 2 thelpinj hudhër (të qëruar dhe të copëtuar) 1 lugë gjelle salcë soje 1 spec i kuq (i vogël, sipas dëshirës) kripë piper 3 lugë gjelle majdanoz (të freskët, të copëtuar imët)

Lexo tërë artikullin
4 ide për ta bërë tostin më të shijshëm e më të ushqyeshëm

4 ide për ta bërë tostin më të shijshëm e më të ushqyeshëm

Më klasiku i sanduiçëve mund të shihet në shumë mënyra kretaive për t’u bërë akoma dhe më i shijshëm. Për mëngjes, për drekë ose si vakt i ndërmjetëm, tosti nuk na mërzitet kurrë. A e dini se era e shijshme

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
16°
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon
14°
Tue

ARKIVI I LAJMEVE