Kthehu në faqen kryesore

Postime nga Nevrij Ademi

Klubi i Prodhuesve të Kosovës ndërton një shtëpi në Suharekë

Klubi i Prodhuesve të Kosovës ndërton një shtëpi në Suharekë

Pas thirrjes së kryetarit të Qendrës së Bizneseve të Suharekës, Shaqir Palushi, për ndihmë familjeve te dëmtuara nga vërshimet, anëtaret e Klubit të Prodhuesve të Kosovës janë përgjigjur pozitivisht. Kështu, Devolli Group nga Peja ka vendos të rinovoj shtëpinë e

Lexo tërë artikullin
Edhe tre ditë qytetarët kanë afat të kontrollojnë të dhënat në Listën zgjedhore për referendum

Edhe tre ditë qytetarët kanë afat të kontrollojnë të dhënat në Listën zgjedhore për referendum

Edhe tre dit është afati që qytetarët të kontrollojnë të dhënat e tyre në Listën zgjedhore për zbatimin e referendumit, njofton Medial.mk. Qytetarët këtë gjë mund ta bëjnë përmes faqes së KSHZ-së, www.izbirackispisok.gov.mk, nëse kërkojnë ndryshim apo plotësim të të

Lexo tërë artikullin
VMRO I PËRGJIGJET LSDM-SË: FUSHATA PËR REFERENDUMIN NUK DO TA FSHEH KRIMIN DHE KORRUPSIONIN E QEVERISË

VMRO I PËRGJIGJET LSDM-SË: FUSHATA PËR REFERENDUMIN NUK DO TA FSHEH KRIMIN DHE KORRUPSIONIN E QEVERISË

Por në vend se të përgjigjet lidhur me referendumin, partia opozitare VMRO DPMNE e kritikon ashpër LSDM-në për të cilën thonë se nuk ka ide, vetëm lëshon kumtesat e njëjta me thirrje për tu deklaruar për referendumin. VMRO DPMNE e

Lexo tërë artikullin
LSDM PËRSËRI I BËN THIRRJE MICKOSKIT TË DEKLAROHET PËR REFERENDUMIN

LSDM PËRSËRI I BËN THIRRJE MICKOSKIT TË DEKLAROHET PËR REFERENDUMIN

LSDM-ja ka vazhduar ti bëjë presion liderit të opozitës për tu deklaruar qartë nëse do tu bëjë thirrje antarëve të partisë së tij për të bojkotuar referendumin apo për të dalë në votime ku do të votojnë për ose kundër

Lexo tërë artikullin
Qeveria të mërkurën cakton shumën që do ta harxhojë për fushatën e referendumit

Qeveria të mërkurën cakton shumën që do ta harxhojë për fushatën e referendumit

Në seancën e ardhshme parlamentare, të mërkurën, do të mësohet se sa mjete do të ndahen për kampanjën e referendumit për marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë. Deri tani vetëm Ministria e Mbrojtjes doli me informacionin se sa mjete do të

Lexo tërë artikullin
Carovska do të referojë për planin operativ për punësimin dhe garancinë e të rinjëve

Carovska do të referojë për planin operativ për punësimin dhe garancinë e të rinjëve

Rezultatet e zbatimit të Planit Operativ për punësim dhe pilot programi Garanci për të rinjtë do të prezantohen sot në konferencë për shtyp në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë. Siç kumtuan nga shërbimi për shtyp i Qeverisë, për realizimin e

Lexo tërë artikullin
SHBA-ja rrezikon të humbë tregun kinez të gazit natyror

SHBA-ja rrezikon të humbë tregun kinez të gazit natyror

Sipas analistëve, industria e gazit natyror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) rrezikon të humbasë tregun kinez, pasi lufta tregtare mes dy vendeve vazhdon të përshkallëzohet. SHBA-të dhe Kina njoftuan për një rritje të re të tarifave këtë herë

Lexo tërë artikullin
Nis pelegrinazhi i Haxhit, dy milionë myslimanë në Qabe

Nis pelegrinazhi i Haxhit, dy milionë myslimanë në Qabe

Në Arabinë Saudite ka nisur pelegrinazhi i përvitshëm i Haxhit, ku pritet të mbrrijë dy milionë myslimanë. Eventit të rëndësishëm i bashkohen këtë radhë edhe pelegrinët nga Irani, autoritetet e të cilit e kanë bojkotuar ritualin këto vitet e fundit,

Lexo tërë artikullin
Vazhdon debati për ditëlindjen e Adem Jasharit, Spahiu: Iu falsifikua kot data

Vazhdon debati për ditëlindjen e Adem Jasharit, Spahiu: Iu falsifikua kot data

Analisti Nexhmedin Spahiu ngjalli diskutime në opinion sa i përket ditëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari. Sipas tij, komandanti legjendar nuk e kishte datë të lindjes 28 nëntorin, por 10 tetorin. I menjëhershëm ishte reagimi i Bekim Jasharit, nipit të

Lexo tërë artikullin
BDI THËRRET DIASPORËN SHQIPTARE QË TË VOTOJNË NË REFERENDUM

BDI THËRRET DIASPORËN SHQIPTARE QË TË VOTOJNË NË REFERENDUM

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka bërë thirrje diasporës shqiptare që ta shfrytëzojnë mundësinë për të votuar dhe të jenë pjesë e votimit në referendumin për Marrëveshjen me Greqinë që të hapen dyert e Maqedonisë për në NATO dhe BE.

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
19°
24°
Tue
25°
Wed
24°
Thu
24°
Fri