Bisedë telefonike Tsipras-Tusk në prag të Samitit të Sofjes

Bisedë telefonike Tsipras-Tusk në prag të Samitit të Sofjes

Dallimet e Greqisë me fqinjët dhe përpjekjet për të gjetur një zgjidhje, si dhe përgatitjet për Samitin e ardhshëm BE-Ballkani Perëndimor, u diskutuan gjatë një bisede telefonike midis kryeministrit grek Alexis Tsipras dhe Presidentit të Këshillit Evropian Donald Tusk, njoftoi kabineti i Kryeministrit grek, përcjell FLAKA.

“Gjatë bisedës, Presidenti Tusk përshëndeti përpjekjet që qeveria greke i ka bërë për të zgjidhur dallimet me vendet fqinje, gjë që është gjithashtu një parakusht për perspektivat e tyre integruese. Kryeministri theksoi se Greqia gjithmonë do të ketë një rol konstruktiv për perspektivën e stabilitetit dhe zhvillimit në Ballkan”, njoftoi kabineti i Tsipras. FLAKA

 

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 15, 2018 21:43
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
7°
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat
11°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...