Britania pret që Trump t`i ndryshojë pikëpamjet për këtë vend

Britania pret që Trump t`i ndryshojë pikëpamjet për këtë vend

Zëdhënësi i kryeministres britanike, Theresa May ka thënë të martën se shpreson që presidenti amerikan, Donald Trump do të ketë pikëpamje pozitive për Britaninë, pas vizitës së këtij të fundit që pritet të ndodhë këtë javë, transmeton Reuters.

Trump ka deklaruar gjatë ditës se mendon që Britania “duket se po përballet me trazira”.

Trump i ka bërë këto deklarata teksa është nisur në Evropë, duke përfshirë vizitën e tij në Britani, ku do të zhvillojë takime me kryeministren May, e cila aktualisht është duke u përballur me krizë politike, pasi dy ministra janë tërhequr nga planet e saj për Brexit, transmeton REL.

“Kam NATO-n. Kam Mbretërinë e Bashkuar, e cila duhet se është në trazirë dhe kam presidentin rus, Vladimir Putin”, ka thënë Trump para se të nisej në udhëtim.

“Putin mund të jetë më i lehti nga të gjithë. Çka mendoni?” është shprehur presidenti amerikan.

Kur është pyetur nëse May pajtohet me deklaratat e Trumpit, zëdhënësi i saj ka thënë se shpreson që Trump të ketë pikëpamje pozitive për Britaninë, pas vizitës që do të nisë të enjten.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 10, 2018 20:06
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...