Bruksel, nis shqyrtimi i çështjes së emrit

Bruksel, nis shqyrtimi i çështjes së emrit

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel.

Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit, takimi është me kërkesë të Greqisë.

Sipas kumtesës së OKB-së, në takimin Nimic-Koxias,  do të bisedohet për mundësitë për zhvillim të bisedimeve për emrin.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 17, 2017 09:31

Publicitet

Moti sot
7°
3°
Fri
2°
Sat
-1°
Sun
-4°
Mon

ARKIVI I LAJMEVE