“Maqedonia e Ilindenit” ndërlikon negociatat me Greqinë

“Maqedonia e Ilindenit” ndërlikon negociatat me Greqinë

Bisedimet për çështjen e emrit pas propozimit “Republika e Maqedonisë së Ilindetit”, të refuzuar nga pala greke kanë shënuar kthim pas në procesin e arritjes së zgjidhjes mes dy vendeve, vlerësojnë një pjesë e njohësve të çështjeve ndërkombëtare. Risto Nikovski,

Lexo tërë artikullin
Kështu mund ta kuptoni nëse dikush ju ka fshirë nga Instagrami

Kështu mund ta kuptoni nëse dikush ju ka fshirë nga Instagrami

Nëse keni qenë në një moment ku provoni dhe shikoni postimet e ndonjë prej miqve tuaj, por nuk jeni në gjendje të hyni në profilin e tyre, atëherë ka një zgjidhje për këtë. Ky person mund të ketë mbyllur llogarinë

Lexo tërë artikullin
Për prindërit, aplikacioni që i përditëson për shkollën e fëmijëve

Për prindërit, aplikacioni që i përditëson për shkollën e fëmijëve

Për shumë prindër shkolla e fëmijëve është koha e njoftimeve, detyrave, lajmërimeve. Teksa duhet të presin që fëmijët ti sjellin këto në shtëpi, pas një ditë të lodhshme në shkollë sigurisht që harrojnë. Por një aplikacion i ri ndihmon prindërit

Lexo tërë artikullin
A mundet Apple të na shpëtojë nga vetja jonë?

A mundet Apple të na shpëtojë nga vetja jonë?

Ne kemi një problem të varësisë nga smartphone. Rreth 77 përqind e të rriturve amerikanë tani kanë një smartphone, nga 35 përqind që ishin në vitin 2011, dhe shumë prej atyre përdoruesve i kontrollojnë telefonat e tyre të paktën 80

Lexo tërë artikullin
Samsungu po përpiqet të gjejë problemin te bateritë e Note 8

Samsungu po përpiqet të gjejë problemin te bateritë e Note 8

Shumë përdorues tashmë kanë raportuar probleme me baterinë e Galaxy Note 8. Më saktësisht, kur bateria e telefonit është plotësisht bosh, nuk është më e mundur të ndizni telefonin, edhe nëse e nisni mbushjen e baterisë. Natyrisht që një numër

Lexo tërë artikullin
LG një hap përpara të gjithëve. Prodhon televizionin OLED 65 inç (FOTO/VIDEO)

LG një hap përpara të gjithëve. Prodhon televizionin OLED 65 inç (FOTO/VIDEO)

  TV e re LG OLED Display rollable është pasardhësi i panelit të ekranit prej 18 inç të 2016, vetëm tani është zmadhuar deri në 65 inç dhe një rezolucion i plotë 4K. Shfaqja e LG Display tregoi disa përdorime

Lexo tërë artikullin
Intel sjell gjeneratën e tetë të procesorit Core me grafikë Radeon Vega M

Intel sjell gjeneratën e tetë të procesorit Core me grafikë Radeon Vega M

Intel njoftoi zyrtarisht kopjen e parë të një procesori të ri të gjeneratës së tetë Core me çipin Radeon RX Vega M Graphics. Procesori është i pajisur me karakteristika dhe performancë për lojtarët, krijuesit e përmbajtjeve dhe tifozët VR, realitetin

Lexo tërë artikullin
Një program për të kufizuar përdorimin e telefonave nga fëmijët?

Një program për të kufizuar përdorimin e telefonave nga fëmijët?

Apple i është kërkuar ndërtimin dhe hedhjen në treg të një programi, apo formë tjetër zgjidhjeje që do të kufizojë përdorimin e telefonave të saj nga ana e fëmijëve. Thirrje të tilla janë të shpeshta, por e veçanta e kësaj

Lexo tërë artikullin
Ky shtet po vjen me Facebook dhe Twitter personal

Ky shtet po vjen me Facebook dhe Twitter personal

Në një deklaratë zyrtare nga drejtori ekzekutiv i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike të Ugandës (UCC), Godfrey Mutabazi, tha se po punojnë në versionet e tyre të Facebook dhe Twitter që pritet të lëshohen në përdorim në vitin 2018. Ai citon

Lexo tërë artikullin
11 vjet nga prezantimi i iPhonet të parë

11 vjet nga prezantimi i iPhonet të parë

Para 11 vjetësh Steve Jobs kishte prezantuar iPhonen e parë. Ai e kishte përshkruar këtë produkt në prezantimin më 9 janar të 2007-s si tre në një, me kontroll me prekje, telefon mobil revolucionar dhe pajisje për të komunikuar me

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER

Maqedoni
10°
19°
Fri
17°
Sat
13°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE