Premiera botërore: Volvo S60 i ri vjen pa motor dizel

Premiera botërore: Volvo S60 i ri vjen pa motor dizel

Gjenerata e tretë e sedan S60 u paraqit në fabrikën e parë të Volvo në SHBA, në Charleston, Karolina Jugore, ku kjo makinë do të prodhohet gjithashtu. Edhe pse kishte premierën zyrtare më 20 qershor, Volvo S60 i ri nuk

Lexo tërë artikullin
Jeep freskon Renegade

Jeep freskon Renegade

Prodhuesi amerikan ka publikuar fotot dhe detajet teknike të versionit të ristrukturuar të SUV-it më të vogël, i cili debutoi në fillim të qershorit para publikut në panairin e veturave në Torino. Ndryshe nga dy fotografitë e para që u

Lexo tërë artikullin
Renault investon 1 miliard euro në veturat elektrike

Renault investon 1 miliard euro në veturat elektrike

Gjiganti francez i makinave do të investojë në katër fabrikat e saj të brendshme. Renault së bashku me Nissan deri më tani ka punuar në teknologjinë për makina elektrike, dhe dy produktet më të suksesshme të kësaj fushe janë Renault

Lexo tërë artikullin
Dalin fotot e para të Audi A1 të ri

Dalin fotot e para të Audi A1 të ri

Audi ka publikuar fotot e para zyrtare të veturës së saj të re A1, që do të dalë në shitje muajin e ardhshëm. Vetura më e vogël e kësaj marke ka shënuar shumë sukses që kur u nxor në treg

Lexo tërë artikullin
Vjen Golfi më i shpejtë në histori

Vjen Golfi më i shpejtë në histori

Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më tash në histori. Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuaj fuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 km/h. Ky

Lexo tërë artikullin
Ky është Aston Martin V12 Vantage V600

Ky është Aston Martin V12 Vantage V600

Në vitin 1998, Aston Martin nxori në treg makinën V8 Vantage V600, versioni më radikal i Vantage deri atëherë. 20 vite më vonë, marka britanike i bën homazh atij modeli me një edicion të limituar, që do të ketë të

Lexo tërë artikullin
Rreth 60.000 vetura Audi me parregullsi

Rreth 60.000 vetura Audi me parregullsi

Priodhuesi gjerman i automjeteve “Audi”, markë e grupit “Volkswagen”, që është goditur nga skandali i “dieselgate”, njoftoi të martën se ka ndërprerë shpërndarjen tek klientët e saj të disa automjete të modeleve A6/A7 pasi zbuloi parregullsi në motorët diesel. “Parregullsitë

Lexo tërë artikullin
McLaren 720S ka arritur shpejtësi të pabesueshme

McLaren 720S ka arritur shpejtësi të pabesueshme

Pa asnjë modifikim, 720S ka shpejtësi të çmendur. Tashme ë dimë se McLaren 720S, ka shpejtësi marramendëse, transmeton Telegrafi. Motori i fuqishëm me 4.0-litra V8 që prodhon 710 kuajfuqi, i mundëson që më lehtësi t’i lë prapa Tesla Model S P100D

Lexo tërë artikullin
Super Range Rover 6×6 që do të prezantohet me jahte

Super Range Rover 6×6 që do të prezantohet me jahte

T.Fotiadis Design ka krijuar një Range Rover që do ta prezantojë fillimisht në Spektaklin e Jahteve në Monako. E lexuat mirë, te jahtet! Kjo makinë do të futet mes jahteve pasi është një 6×6 dhe krijuesi i saj merret me

Lexo tërë artikullin
Renault prezanton modelin e fuqishëm Captur

Renault prezanton modelin e fuqishëm Captur

Një nga crossover më të njohur në Evropë ka marrë versionin S-Edition me 150 kuaj fuqi. Për ata që nuk ishin të kënaqur me fuqinë e motorit në ofertën e mëparshme, Renault ka përgatitur paketën S-Edition me një benzinë turbo

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
16°
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon
14°
Tue

ARKIVI I LAJMEVE