20 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë, a gjendet Kosova në këtë listë?[FOTO]

20 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë, a gjendet Kosova në këtë listë?[FOTO]

Kur bëhet fjalë për njerëzit e pushtetshëm nga qeveri të ndryshme anë e kënd botës, duket se ata kujdesën shumë për rehatinë e tyre gjatë lëvizjeve që bëjnë me vetura. Përveç rehatisë së jashtëzakonshme që ofrojnë këto vetura, ato po

Lexo tërë artikullin
Aventador me elemente të Huracan Performante, kapet gjatë fazës së testimit (Foto)

Aventador me elemente të Huracan Performante, kapet gjatë fazës së testimit (Foto)

Reporterët që merren me makina të reja, besojnë se e kanë parë nga afër një Lamborghini që është krijuar duke u bazur në dy modele të ndryshme. Megjithëse ngjanë shumë me një Aventador, pjesa e poshtme e grillit, përfundime anësore

Lexo tërë artikullin
Ky VW Golf R Mk6 është i jashtëzakonshëm (VIDEO)

Ky VW Golf R Mk6 është i jashtëzakonshëm (VIDEO)

Për ta kuptuar se sa i fuqishëm është, veturat e sotme sportive nuk kanë gjasa përball tij. Në garën Race1000 në Gjermani të mbajtur para disa muajve është paraqitur një VW Golf R Mk6 më 850KF, transmeton Express. Kjo veturë

Lexo tërë artikullin
Opel Corsa në version tërësisht elektrik

Opel Corsa në version tërësisht elektrik

Siç shkruan revista e njohur “Auto Express”, gjenerata e re e Opel/Vauxhall Corsa në ofertë do të ketë edhe versionin elektrik Corsa e re pritet të vijë gjatë vitit 2019 me platformën PSA CMP, ndërsa Corsa EV (në version elektrik)

Lexo tërë artikullin
Publikohet fotografia e enterierit të Mercedes CLS të 2018-ës

Publikohet fotografia e enterierit të Mercedes CLS të 2018-ës

Pas publikimit të disa fotografive të modelit të Mercedesit për 2018-ën, CLS, i pakamufluar, është publikuar edhe një fotografi e re e cila tregon se si duket enterieri i këtij modeli. Cilësia dhe dizajni janë të një niveli shumë të

Lexo tërë artikullin
Të ndërtosh një Alfa Romeo 4C është si të bësh një vepër arti (Video)

Të ndërtosh një Alfa Romeo 4C është si të bësh një vepër arti (Video)

Alfa Romeo është një kompanitë më të vjetra të prodhimit të makinave. Jo makinave, por makinave sportive, për të qenë më egzakt. Ajo u krijua në vitin 1910 në Milano të Italisë dhe sot ajo është plot 107 vjeç. Ajo

Lexo tërë artikullin
Brendi i harruar i automobilave kthehet në Evropë

Brendi i harruar i automobilave kthehet në Evropë

sh-brendi i automobilave gjermane Borgward, e cila u rindërtua në vitin 2015, pas një gjysmë shekulli dhe automjetet e të cilës kohët e fundit janë në tregun kinez, arrin në dyqanet në Evropë në tremujorin e parë të vitit 2018.

Lexo tërë artikullin
Ky është Lamborghini i veçantë që mahniti banorët e Tokios (Foto)

Ky është Lamborghini i veçantë që mahniti banorët e Tokios (Foto)

Derisa kalonte në rrugë, të gjitha kokat ishin të kthyera nga ai. Ky është Lamborghini Aventador modeli LP720-4 50th Anniversary me ngjyrë rozë me disqe të zeza S202 nga Forgiato me ngjyrë rozë nga jashtë, transmeton Express. Ky model i

Lexo tërë artikullin
Shkoda e parë elektrike arrin në vitin 2020

Shkoda e parë elektrike arrin në vitin 2020

Shkoda njoftoi se në vitin 2020 fabrika Mlada Boleslav do të fillojë prodhimin e automjeteve elektrike. Elektrifikimi i Shkoda do të fillojë me versionet hibride plug-in të modeleve Superb dhe Kodiaq. Të dy automjetet janë të mundësuar nga një sistem

Lexo tërë artikullin
Shikojeni se si riparohet kjo BMW e shkatërruar pothuajse plotësisht (VIDEO)

Shikojeni se si riparohet kjo BMW e shkatërruar pothuajse plotësisht (VIDEO)

Riparimi i kësaj veture është mbresëlënës. Kur një veturë është shkatërruar në atë shkallë sa e tejkalon gjysmën e vlerës së saj, atëherë ajo veturë nga kompanitë e sigurimit dërgohet për skrap, transmeton Express. Por kjo nuk aplikohet në vende

Lexo tërë artikullin

#deklarim

MARKETING

NA NDIQNI NE FACEBOOK

ARKIVI I LAJMEVE

Moti sot
14°