Audi befason me Audi RS7 Sportback hibrid

Audi befason me Audi RS7 Sportback hibrid

Nga Ingolstadt vjen konfirmimi se në fund të vitit 2018 do të arrijë gjenerata e re e Audi RS7 Sporback. Gjenerata e re e RS7 Sportback do të ofrohet në dy versione. Së pari do të ofrohet modeli me motor

Lexo tërë artikullin
Ja kur do ta prodhojë bishën BMW 8 Series, BMW

Ja kur do ta prodhojë bishën BMW 8 Series, BMW

Vetëm pak kohë pas prezantimit, BMW ka vendosur që ta vë në prodhim modelin 8 Series. Makina e pëlqyer pritet të jetë gati për Geneva Motor Show, që zhvillohet në mars 2018, transmeton Telegrafi. Ky model që do të ketë

Lexo tërë artikullin
Gjenerata e dytë nga Porsche Panamera, hibridi me 680 kuajfuqi që lansohet vitin që vjen (Foto)

Gjenerata e dytë nga Porsche Panamera, hibridi me 680 kuajfuqi që lansohet vitin që vjen (Foto)

Prodhuesi gjerman Porsche, ka sjellë edhe gjeneratën e dytë nga linja Panamera. Ky model është një hibrid i kombinuar me motorin 4.0-litra V8 që prodhon 550 kuajfuqi, si dhe pjesës elektrike me 14.1 kWh, që mundëson edhe 136 kuajfuqi tjera,

Lexo tërë artikullin
Ky është çmimi fillestar i Audi RS4

Ky është çmimi fillestar i Audi RS4

Audi RS 4 e RS 5 të edicionit karbon me çmim fillestar 80 mijë euro Audi ka lansuar dy versione të edicionit karbon, RS4 Avant dhe RS 5 Coupe të cilët çmimin fillestar e kanë, njëri 80 mijë euro e

Lexo tërë artikullin
Ky BMW elektrik mbushet pa kabllo

Ky BMW elektrik mbushet pa kabllo

Aftësia e mbushjes së BMW 530e iPerformance me rrymë, por pa kabllo po afrohet drejt debutimit dhe me këtë rast kompania gjermane po i mëson përdoruesit se si funksionon kjo veçori. Ngasësi i modelit 530e do të jetë në gjendje

Lexo tërë artikullin
Marina amerikane do t’i drejtojë nëndetëset me dorezë të Xbox’it

Marina amerikane do t’i drejtojë nëndetëset me dorezë të Xbox’it

Është çmenduri të mendohet që pajisjet ushtarake të kontrollohen nga dorezë Xboxi, por kjo gjë pritet të ndodhë shumë shpejt në marinën amerikane. Periskopët e nëndetëseve do të kontrollohen me doreza Xboxi, duke filluar që nga nëntori. Kjo vjen pasi

Lexo tërë artikullin
Subaru me një dizajn mahnitës të makinës së re

Subaru me një dizajn mahnitës të makinës së re

Tokyo Motor Show që zhvillohet në Japoni, do të jetë organizimi ku prezantohet modeli i ri VIZIV. Kjo veturë hibride nga Subaru, do të jetë shumë e veçantë për shkak të lehtësirave teknologjike, si dhe fortësisë në ndërtim, transmeton Telegrafi.

Lexo tërë artikullin
Veturat të minimizojnë efektin e përplasjes, kur shoferi është me mbipeshë (Foto)

Veturat të minimizojnë efektin e përplasjes, kur shoferi është me mbipeshë (Foto)

Mbrojtësit e rendit në Britani të Madhe, prej disa vitesh ushtrohen me manekinë që peshojnë rreth 160 kilogramë, se si të shpëtojnë shoferët me mbipeshë në rast aksidentesh. Në mënyrë që t’i largojnë sa më lehtë dhe pa i dëmtuar

Lexo tërë artikullin
Gara e makinave të shtrenjta sportive, që së bashku i kanë 6,697 kuajfuqi (Video)

Gara e makinave të shtrenjta sportive, që së bashku i kanë 6,697 kuajfuqi (Video)

Aeroporti ushtarak në Nebraska të Shteteve të Bashkuara, ka qenë hapësira ku janë takuar 12 makina të reja që kanë së bashku 6,677 kuajfuqi – apo secila rreth 558 sosh. Veturat kanë matur forcën me njëra-tjetra dhe jo vetëm, transmeton

Lexo tërë artikullin
CITROEN C5 I RI ARRIN NË EVROPË NË VITIN 2020

CITROEN C5 I RI ARRIN NË EVROPË NË VITIN 2020

Prodhuesi francez nuk ka ndërmend të paraqesë gjeneratën e tretë të C5 para fundit të kësaj dekade, edhe pse versioni i mëparshëm pushoi së prodhuari për tregun evropian në pranverën e vitit 2017 Lajmi për planet e fundit të Citroen

Lexo tërë artikullin