Mikroçipi i parë del në ankand për 600 mijë dollarë

Mikroçipi i parë del në ankand për 600 mijë dollarë

Mikoriçipi i parë i krijuar, që tani përdoret për pajisje të ndryshme teknologjike do të shitet në ankand për 600 mijë dollarë. Para 60 vjetorit nga shpikja e saj, u deklarua se mikroçipi do shitet në Dallas, Texas. Gjysmëpërcuesi që

Lexo tërë artikullin
Rikthehet trendi i veturave me dy ngjyra

Rikthehet trendi i veturave me dy ngjyra

Gjatë viteve ’50 dhe ’60 të shekullit ët kaluar, shumica e veturave i kishin nga dy ngjyra, ndërsa ky trend pritet të vijë sërish te modelet e fundit. Gjatë vitit që vjen, në Evropë lansohen 20 makina të reja, që

Lexo tërë artikullin
Nissani me SUV të ri, lider në sferën e makinave elektrike

Nissani me SUV të ri, lider në sferën e makinave elektrike

Tokyo Motor Show që zhvillohet gjatë kësaj jave, do të jetë panairi ku do të shfaqen shumë modele të paralajmëruara, si dhe tjerat që do të lansohen. Në mesin e tyre është edhe SUV-i i ri nga Nissani, që pritet

Lexo tërë artikullin
Kjo është risia e Porsche

Kjo është risia e Porsche

Porsche ka lansuar një version special të Macan Turbo, në rangun e SUV-ëve Macan, me fuqi ekstra e me çmim shtesë prej 25 mijë eurosh. I quajtur Macan Turbo Exclusive Performance Edition, ai ka motorin 3.6 litërsh twin-turbo V6 që

Lexo tërë artikullin
Mercedes zbulon autobusin e së ardhmës

Mercedes zbulon autobusin e së ardhmës

Mercedes-Benz sapo ka prezantuar autobusin e saj autonom, i cili duket se do të jetë e ardhmja e transportit publik . I quajtur ‘Future Bus’, ai përdor një rrjet të teknologjisë autonome për të marrë pasagjerë nga A në B

Lexo tërë artikullin
Toyota ndalon operimet në të gjitha fabrikat për shkak të tajfunit

Toyota ndalon operimet në të gjitha fabrikat për shkak të tajfunit

Kompania Toyota Motor Corp do të suspendojë të gjithë operacionet në fabrikat e saja në Japoni, përfshirë edhe ato të degëve të saja, që nga e hëna në mëngjes si masë mbrojtëse ndaj tajfunit që po i afrohet Japonisë. Qindra

Lexo tërë artikullin
Pesë veturat më të përdorura nga grupet mafioze (Video)

Pesë veturat më të përdorura nga grupet mafioze (Video)

Jemi mësuar të shohim në filma aksion se si bandat kriminale dhe ato mafioze, përdorin pajisje të avancuar dhe vetura të shpejtë për të kryer “misionet” e tyre. Por, edhe në jetën reale ata preferojnë ta bëjnë një gjë të

Lexo tërë artikullin
Super koncepti i së ardhmes BMW Vision Grand Tourer

Super koncepti i së ardhmes BMW Vision Grand Tourer

Edhe pse është e vështirë të imagjinohet atë se si do të duken makinat pas 20 viteve, artistët janë duke u përpjekur të përgatisin njerëzit për atë që do të sjellë e ardhmja. Ky është Vision Grand Tourer, një koncept

Lexo tërë artikullin
Furgoni me mundësinë e rrallë, ofron të luhet lojë derisa pritet në kolonë (Video)

Furgoni me mundësinë e rrallë, ofron të luhet lojë derisa pritet në kolonë (Video)

Kompania ruse GAZelle, në furgonin Next ka integruar edhe një lojë, që mund të luhet derisa pritet në kolonë, apo kur makina është e parkuar. Për të kaluar kohën, shoferi mund të merret me tetrisin e famshëm, por jo edhe

Lexo tërë artikullin
‘Volkswagen Polo SUV’ vjen në vitin 2018

‘Volkswagen Polo SUV’ vjen në vitin 2018

Volkswagen” do të vazhdojë “sulmin” në tregun e SUV-it edhe verën e ardhshme, me një “Polo” që mund të quhet “T-Cross”. Me një pamje shumë sportive, makina e re do të jetë e lartë dhe më e gjerë, siç tregojnë

Lexo tërë artikullin