Japonezët ‘shfrenojnë’ fantazinë me modelet e veturave

Japonezët ‘shfrenojnë’ fantazinë me modelet e veturave

Publiku do të njihet me modelet më të mira dhe ato më të ‘çmendura’ të makinave Tokio Motor Show është spektakti më i madh i prezantimit të modeleve më të reja të veturave dhe dizajneve të konceptuara për të ardhmen.

Lexo tërë artikullin
Mazda e re, sistem të djegies së brendshme dhe arkitekturë që nuk është përdorur më herët (Foto)

Mazda e re, sistem të djegies së brendshme dhe arkitekturë që nuk është përdorur më herët (Foto)

Mazda e re, sistem të djegies së brendshme dhe arkitekturë që nuk është përdorur më herët (Foto) Modeli Mazda3 që është prodhuar në Tokyo Motor Show, thuhet të ketë sistem të ri të djegies së brendshme, si dhe arkitekturë që

Lexo tërë artikullin
Lexus sjell edicionin e limituar, të inspiruar nga filmi i famshëm

Lexus sjell edicionin e limituar, të inspiruar nga filmi i famshëm

Prodhuesi japonez Lexus, do të prezantojë gjatë javës së ardhshme në panairin SEMA, edicionin e limituar të makinave, që është inspiruar nga filmi Black Panter. Struktura e modelit LC ka mbetur e njëjtë, ndërsa do të ketë disa përfundime të

Lexo tërë artikullin
Fillon udhëtimi i trenit vetvozitës që lëvizë nëpër binarë virtual

Fillon udhëtimi i trenit vetvozitës që lëvizë nëpër binarë virtual

Në Zhuzhou të Kinës, ka nisur udhëtimin treni vetvozitës që lëvizë nëpër binarë virtualë, nëpër shtigjet e ndara vetëm për të. Por, në rast se ka kaluar dhe nuk ndodhet aty, ato hapësira mund të shfrytëzohen nga veturat e zakonshme

Lexo tërë artikullin
Nissan SUV me modelin e ri elektrik me 429 kuaj fuqi

Nissan SUV me modelin e ri elektrik me 429 kuaj fuqi

Nissan ka treguar interesimin e vet për të lansuar SUV elektrik duke zbuluar konceptin IMx në panairin e veturave në Tokio. Ky koncept ka dy motorë elektrik, njërin të vendosur nga para e tjetrin nga pas për të shpërndarë fuqinë

Lexo tërë artikullin
Prezantohet Mitsubishi Evolution

Prezantohet Mitsubishi Evolution

Pas një fushate të shkurtër publicitare, Mitsubishi ka zbuluar konceptin e ri të SUV-it në Panairin e Tokios. Makina quhet e-Evolution dhe është krejtësisht elektrike, duke njoftuar në këtë mënyrë të ardhmen aventureske të markës. Mitsubishi thotë se shasia e

Lexo tërë artikullin
Modeli Z4 i ri, dallon shumë nga makinat tjera BMW

Modeli Z4 i ri, dallon shumë nga makinat tjera BMW

Prodhuesi gjerman BMW, ka nisur aplikimin e gjuhës së re dizajnuese dhe ndryshimet e para, i vërejmë te modeli Z4. Makina sportive që është prezantuar në Tokyo Motor Show, ka linja dhe përfundime shumë më ndryshe se paraardhëset, të dala

Lexo tërë artikullin
Paralajmërimi i veçantë i Aston Martin Vantage

Paralajmërimi i veçantë i Aston Martin Vantage

Gjiganti automobilistik Aston Martin ka paralajmëruar me një fotografi të veçantë modelin e ri Vantage. Vetura pritet të debutojë në nëntor në një lokacion që akoma nuk është bërë i ditur. Tani kompania ka postuar një fotografi nga prapa të

Lexo tërë artikullin
Motoçikleta që s’ka nevojë që të mbahet nga shoferi

Motoçikleta që s’ka nevojë që të mbahet nga shoferi

Gjiganti japonez, Honda, ka prezantuar të mërkurën një motoçikletë e cila qëndron drejt pa ose edhe me shofer, duke përdorur teknologjinë e re të kompanisë. I prezantuar në panairin që po mbahet në Tokio, Asistenti i Vozitjes së Hondas është

Lexo tërë artikullin
Prezantohet Apollo IE, me çmim prej 2.7 milionë dollarësh

Prezantohet Apollo IE, me çmim prej 2.7 milionë dollarësh

Apollo Automobile ka krijuar një superveturë të re, të quajtur Apollo IE, të limituar në vetëm 10 njësi. Kjo veturë, me çmim prej 2.7 milionë dollarësh, pritet që të rivalizojë veturat ekskluzive si Ferrari LaFerrari e Aston Martin Valkyrie. Apollo IE

Lexo tërë artikullin

REKLAMA