Makina Audi që ecën vetë

Makina Audi që ecën vetë

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome të nivelit 3. Kjo

Lexo tërë artikullin
Ferrari projekton veturën e së ardhmes

Ferrari projekton veturën e së ardhmes

Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes. Baldini ka pasur bashkëpunime me kompani të njohura si: Alfa Romeo, Bertone dhe Fordin, ndërsa tashmë ka projektuar këtë “bishë” të vërtetë, shkruan “Tuttosport”. “Ferrari P3”

Lexo tërë artikullin
Lamborghini ekspozon veturën e re

Lamborghini ekspozon veturën e re

Me një shpejtësi prej 0 në 100 km/h që arrin në vetëm 3,0 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 350 km/h, Aventador S Roadster përveç i bukur është edhe shumë i shpejtë. Ky Aventador S Roadster i Lamborghinit, që është

Lexo tërë artikullin
Fotolajm/ Ja makinat e para që zbritën në rrugët e Tiranës…

Fotolajm/ Ja makinat e para që zbritën në rrugët e Tiranës…

Automobilat e parë që kanë nisur të hyjnë në Tiranë datojnë në vitin 1920, ku nga kjo foto tregohet qartë se ato kanë qenë vetura të  prodhimit amerikan. Këto ishin disa prej makinave të para që përveç qerreve dhe karrocave

Lexo tërë artikullin
Volkswagen zbulon makinën e së ardhmes (Foto)

Volkswagen zbulon makinën e së ardhmes (Foto)

Volkswagen ka paraqitur një koncept të ri, i cili thuhet që do të prodhohet shumë shpejt dhe do të jetë pjesë përbërëse e familjes EV në të ardhmen. Kjo pjesë e artit, është punë e projektuar nga Jisoo Kim dhe

Lexo tërë artikullin
BMW-ja prodhon 25 modele elektrike deri në 2025-ën

BMW-ja prodhon 25 modele elektrike deri në 2025-ën

Pronari i kompanisë së automjeteve luksoze BMW paraqiti sot strategjinë e zhvillimit të sektorit elektrik, duke njoftuar prodhimin e 25 modeleve elektrike deri në vitin 2025. Prodhuesi gjerman, kërkon që të jetë kampioni në automjetet luksoze elektrike dhe premton 12

Lexo tërë artikullin
Peugeot ka shitur rreth dy milion automjete me motor diesel të trukuar

Peugeot ka shitur rreth dy milion automjete me motor diesel të trukuar

Prodhuesi francez i automjeteve PSA (Peugeot-Citroen) ka shitur më shumë se 1,9 milionë makina diesel me pajisje që mashtron mbi nivelin e ndotjes, sipas të përditshmes franceze “Le Mond” që citon dokumente të rregullatorit francez kundër vjedhjes DGCCRF. Këto akuza

Lexo tërë artikullin
Arrin edhe një GSi: Insignia karavan sport

Arrin edhe një GSi: Insignia karavan sport

Pas versionit të limuzinës, Opel ka prezantuar edhe Insignia GSi Sports Tourer Karavani do të ofrohet me motor benzinë dhe dizel, si dhe do të ketë të njëjtin agregat bi-turbo me 210 kuaj fuqi, i cili në fillim të shtatorit

Lexo tërë artikullin
Modeli i ri i Nissanit ka vetëm një pedal

Modeli i ri i Nissanit ka vetëm një pedal

Nissan ka nxjerrë një version të ri më të gjatë të makinës elektrike “Leaf”, që mund të ngitet me vetëm një “e-Pedal” për dhënien gaz dhe frenimin. modeli i ri i “Leaf” mund të udhëtojë deri në 235 milje mes

Lexo tërë artikullin
Martin Shkreli vendos në ankand albumin e vetëm të Wu-Tang

Martin Shkreli vendos në ankand albumin e vetëm të Wu-Tang

Ish-drejtori i farmacisë “Turing Pharmaceuticals”, shqiptari Martin Shkreli, ka vendosur në ankand online, në eBay, albumin e vetëm të grupit të njohur muzikor Wu-Tang. Shkreli e kishte blerë albumin për 2 milionë dollarë në vitin 2015. “Dëshiroj ta shes këtë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA