720S, modeli më i suksesshëm i McLarenit

720S, modeli më i suksesshëm i McLarenit

Sipas mediave britanike modeli i ri 720S i kompanisë së njohur britanike, McLaren, ka shënuar një sukses shumë të madh. Saktësisht, pesë muaj pas promovimit zyrtarisht në panairin e veturave në Gjenevë, McLaren veç kishte pranuar mbi 1500 porositë për

Lexo tërë artikullin
Porsche nuk dëshiron të dalë në gjyq, klientëve u blen syza për diell

Porsche nuk dëshiron të dalë në gjyq, klientëve u blen syza për diell

Në një marrëveshje të pazakonshme jashtë gjyqit, Porsche ka marrë për obligim që pronarëve të disa modeleve të caktuara të këtij brendi në SHBA t’iu japë para për blerjen e syzave për diell. Marrëveshjet jashtë gjyqit nuk janë të rralla

Lexo tërë artikullin
Infinity befason me konceptin Prototype 9 | FOTO

Infinity befason me konceptin Prototype 9 | FOTO

Brendi premium i Nissan është i njohur për nga dizajni perfekt i automobilave të tij, por kësaj radhe inspirimin e ka gjetur në të kaluarën. Infinity ka befasuar të gjithë me konceptin e tij Prototype 9, i cili premierën do

Lexo tërë artikullin
Hyundai së shpejti do të ketë çelës të mençur

Hyundai së shpejti do të ketë çelës të mençur

Hyundai Mobis, kompania e cila në Hyundai merret me elektronikën e automjeteve të këtij grupi, ka bërë të ditur se që nga viti 2019 do të lëshojë në prodhim masiv çelësat e mençur të bazuar në teknologjinë NFC, e cila

Lexo tërë artikullin
Rezultati i bashkimit Toyota-Intel

Rezultati i bashkimit Toyota-Intel

Liderët e industrisë së makinave që ecin vetë janë bashkuar për të krijuar një “ekosistem” që do e çojë edhe më tej teknologjinë. Intel dhe Toyota kanë njoftuar se do të krijojnë “Automotive Edge Computing Consortium”. Kompanitë kanë në plan

Lexo tërë artikullin
Volvo nga viti 2019 do të prodhojë vetëm vetura elektrike | VIDEO

Volvo nga viti 2019 do të prodhojë vetëm vetura elektrike | VIDEO

Prodhuesi botërorë i veturave Volvo ka bërë të ditur që të gjitha veturat e tyre nga viti 2019 do të kenë motor elektrik. Volvo këtë vendime quan si më të rëndësishmin që ndonjëherë e ka marur ndonjë prodhues, ku ka

Lexo tërë artikullin
Honda Jazz për 2018 debuton në Frankfurt | FOTO

Honda Jazz për 2018 debuton në Frankfurt | FOTO

Pas premierës së caktuar për shtator në Frankfurt, versioni i ri-stilizuar i modelit Jazz arrin në sallonet e shitjes evropiane në nëntor të këtij viti. Honda ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit Jazz për 2018 dhe përveç ri-dizjanit,

Lexo tërë artikullin
Pronarë e Porsche 918 Spyder, takohen për një aventurë nëpër shtigje malore (Video)

Pronarë e Porsche 918 Spyder, takohen për një aventurë nëpër shtigje malore (Video)

Janë bërë bashkë për një aventurë malore – prej Gjenevës së Zvicrës deri në Grandes Alpes të Francës – 19 pronarë me veturat e tyre 918 Spyder. Peizazhi dhe shtigjet e ngushta ku lëvizin këto Porsche të shtrenjta, janë të

Lexo tërë artikullin
Dizajneri i Land Roverit u kërkon falje lopëve (FOTO)

Dizajneri i Land Roverit u kërkon falje lopëve (FOTO)

Gerry McGovern, që është dizajner i enterierëve në Land Rover, ka bërë një deklaratë të pazakontë ku u kërkon falje publike lopëve. Me të bërë të ditur se Jaguri ri që do të lansohet nuk do të ketë lëkurë origjinale,

Lexo tërë artikullin
Mercedes paralajmëron konceptin e ri

Mercedes paralajmëron konceptin e ri

Mercedes zyrtarisht ka paralajmëruar një koncept të ri pak ditë pasi shefi i dizajnit në këtë kompani, Gordon Wagener, paralajmëroi koncept të ri që do të vijë shumë shpejt. Video e publikuar nga Mercedes tregon detajet e dizajnit të veturës së

Lexo tërë artikullin

REKLAMA