Modeli më i ri i Audi

Modeli më i ri i Audi

Një prej markave me të mira në botë, Audi me kërkesë të konsumatorëve evropianë, ka zhvilluar modelin Extended A8L, i llojit limuzinë. Modeli i prezantuar tërhoqi vëmendjen me dizajnin e veturë limuzinë me 6 dyer. I menduar si një model

Lexo tërë artikullin
A e dini pse gomat janë të zeza?

A e dini pse gomat janë të zeza?

Teknologjia ka përparuar pafund që kur është shpikur dhe shumë ndryshime janë futur në prodhim. Por një gjë mbeti e njëjtë – gomat e makinave janë ende të zeza. Ndërsa gomat e para ishin bërë nga rrathë hekuri të vendosura

Lexo tërë artikullin
Rrugët e së ardhmes: Tunelet e nëndheshme ku makinat ecin me 200 kilometra në orë (Foto/Video)

Rrugët e së ardhmes: Tunelet e nëndheshme ku makinat ecin me 200 kilometra në orë (Foto/Video)

Imagjinoni. Jeni të bllokuar në trafik. Në një moment çahet toka dhe ju përmes tuneleve të nëndheshme mbërrini në destinacionin tuaj brenda disa minutash. Miliarderi, inxhinieri, shpikësi dhe biznesmeni amerikano kanadez Elon Musk ka publikuar në instagram foton e një

Lexo tërë artikullin
Land Roveri i rrallë i vitit 1958 del në ankand

Land Roveri i rrallë i vitit 1958 del në ankand

Një Land Rover shumë i rrallë me zinxhirë tanku pritet të dalë në ankand muajin e ardhshëm më një vlerë prej 50.000 pound. Mjeti i rrallë u modifikua (iu ndryshuan gomat me zinxhirë tanku), pak pasi u prodhuan në vitin

Lexo tërë artikullin
Toyota me seri të re të veturave sportive

Toyota me seri të re të veturave sportive

Toyota raportohet se muajin e ardhshëm do të organizojë një ngjarje të veçantë për të prezantuar “serinë e re të automobilave sportivë”. Sipas raportimeve, përpos modelit të ri Supra pritet të vijnë edhe modele të reja nga kompania japoneze. Aktualisht

Lexo tërë artikullin
BMW është gati për lansimin e Z4-shit (Foto)

BMW është gati për lansimin e Z4-shit (Foto)

Prodhuesi gjerman BMW, ka kryer të gjitha përgatitjet për modelin e ri Z4, që do të lansohet zyrtarisht më 2019. Ende nuk janë bërë të ditura detajet, por janë prezantuar fotografitë që e tregojnë nga afër veturën sportive që ka

Lexo tërë artikullin
Modelet e reja nga Audi do të kenë tavan me panele diellore

Modelet e reja nga Audi do të kenë tavan me panele diellore

Prodhuesi gjerman Audi, ka bashkuar forcat me kompaninë kineze Hanergy, për punimin e paneleve diellore, që janë plotësisht transparente. Në këtë formë, tavani do të ketë pamje panoramike dhe do të mbledhë energji, me të cilën mund të furnizojë lëvizjen

Lexo tërë artikullin
Volkswagen prodhon automjetin e 150 miliontë

Volkswagen prodhon automjetin e 150 miliontë

Gjiganti gjerman i veturave, Volkswagen, ka prodhuar automjetin e 150 miliontë. Automjeti i 150 miliontë është vetura Golf GTE me eksterier ngjyrë të kaltër dhe me sistemin hibrid të tërheqjes, transmeton Koha.net. Golf GTE është prodhuar në fabrikën e Volkswagenit

Lexo tërë artikullin
40 vjet qëndron në pluhur, sot vlen 2 milionë dollarë (Foto)

40 vjet qëndron në pluhur, sot vlen 2 milionë dollarë (Foto)

Ferrari 365 GTB/4 ka parë dritën pas më shumë se dyzet vjetësh sa kishte qëndruar i braktisur në një garazh dhe sot ai do t’i sjellë pronarit të tij një fitim të madh. Në periudhën prej vitit 1969 deri 1973

Lexo tërë artikullin
Mercedes S Cabrio parkohet me ndihmën e telefonit të mençur

Mercedes S Cabrio parkohet me ndihmën e telefonit të mençur

Mercedes ka publikuar videon “teaser” të versionit të ri-stilizuar cabrio të klasës prestigjioze S, në prag të premierës në auto-sallonin e ardhshëm të Frankfurtit. Përveç versionit të limuzinës, edhe modeli me tavan të hapur do të pësojë ndryshme kozmetike në

Lexo tërë artikullin

REKLAMA