Mercedes paralajmëron konceptin e ri

Mercedes paralajmëron konceptin e ri

Mercedes zyrtarisht ka paralajmëruar një koncept të ri pak ditë pasi shefi i dizajnit në këtë kompani, Gordon Wagener, paralajmëroi koncept të ri që do të vijë shumë shpejt. Video e publikuar nga Mercedes tregon detajet e dizajnit të veturës së

Lexo tërë artikullin
Volkswagen vjen me surpriza për ata që kanë makinë të kësaj marke

Volkswagen vjen me surpriza për ata që kanë makinë të kësaj marke

Prodhuesi gjerman i automobilave Volkswagen do të inkurajojë me një shumë prej dhjetë mijë eurosh për të gjithë ata, të cilët dëshirojnë të zëvendësojnë veturat e tyre të vjetra, transmeton KosovaPress. Vendimi i gjigantit të madh gjerman vjen në momentin

Lexo tërë artikullin
Vantage i ri, i gatshëm deri në fund të vitit

Vantage i ri, i gatshëm deri në fund të vitit

Modeli bazë në ofertën e Aston Martinit së shpejti do të bëhet me zëvendësuesin e tij të pritur për një kohë të gjatë. Në Aston Martin janë në fazën përfundimtare të testimit të gjeneratës së re të modelit Vantage, ndërsa

Lexo tërë artikullin
Porsche përgatit modelin 911 Speedster

Porsche përgatit modelin 911 Speedster

Prodhuesi gjerman do të paraqesë në auto-sallonin në Frankfurt, një tjetër version të veçantë të 911, i cili do të ketë shenjën Speedster, shkruan Car Magazine. Emri, të cilin Porsche e ka përdorur disa herë në historinë e saj, është

Lexo tërë artikullin
Modeli super-sportiv Lexus nuk shitet sipas parashikimeve

Modeli super-sportiv Lexus nuk shitet sipas parashikimeve

Prodhimi i modelit super-sportiv Lexus LFA ka përfunduar para pesë vjetësh dhe të dhënat më të reja tregojnë se disa njësi janë ende të pa shitura. Modeli, prodhimi i të cilit është kufizuar në vetëm 500 njësi dhe për të

Lexo tërë artikullin
Dhjetëra mijëra blerës heqin dorë nga Tesla 3 për këtë arsye

Dhjetëra mijëra blerës heqin dorë nga Tesla 3 për këtë arsye

Që nga paraqitja e automobilit koncept në pranverën e vitit 2016 e deri te versioni premierë i modelit Tesla 3 kanë kaluar 15 muaj dhe në këtë periudhë prodhuesi amerikan i automjeteve elektrike ka pranuar më shumë se gjysmë milion

Lexo tërë artikullin
Ky Ferrari kushton mbi 4 milionë euro

Ky Ferrari kushton mbi 4 milionë euro

Modeli Ferrari Sergio është prodhuar në vetëm gjashtë njësi, por ai asnjëherë nuk ishte në shitje të lirë. Por, njëri nga këta automobila të vegjël tash mund të blihet për 4,3 milionë euro, aq sa është kërkuar në shpalljen e

Lexo tërë artikullin
15 modifikimet më të këqija të veturave

15 modifikimet më të këqija të veturave

Kur veturat modifikohen shumë keq, ato bëhen argëtuese. Këto vetura dëshmojnë se shijet e njerëzve janë nga më të ndryshmet dhe shpesh herë ato shkojnë përtej imagjinatës sonë, transmeton Express. Por duhet pranuar se këto lloj modifikimesh i bëjnë këto

Lexo tërë artikullin
Zyrtare: Opel bëhet pjesë e Peugeot

Zyrtare: Opel bëhet pjesë e Peugeot

1 gushti 2017 është një ditë historike dhe emocionale për Opelin dhe Vauxhallin. Kalimi i Opel Automobile GmbH, me markat e saj Opel dhe Vauxhall, në pronësi të Peugeot, ka marrë formë të prerë. Të dy këto marka, që ishin

Lexo tërë artikullin
Përforcohet McLaren 570 GT, për 3 sekonda arrin 100km/h

Përforcohet McLaren 570 GT, për 3 sekonda arrin 100km/h

Në mesin e kompanive që merren me modifikimin e modeleve të McLarenit, është edhe Novitec, e cila tani ofron një paketë për modifikimin e modelit McLaren 570 GT. Novitec për këtë 570 GT ka zgjedhur aerodinamikën nga fibra të karbonit

Lexo tërë artikullin

REKLAMA