Toyota me seri të re të veturave sportive

Toyota me seri të re të veturave sportive

Toyota raportohet se muajin e ardhshëm do të organizojë një ngjarje të veçantë për të prezantuar “serinë e re të automobilave sportivë”. Sipas raportimeve, përpos modelit të ri Supra pritet të vijnë edhe modele të reja nga kompania japoneze. Aktualisht

Lexo tërë artikullin
BMW është gati për lansimin e Z4-shit (Foto)

BMW është gati për lansimin e Z4-shit (Foto)

Prodhuesi gjerman BMW, ka kryer të gjitha përgatitjet për modelin e ri Z4, që do të lansohet zyrtarisht më 2019. Ende nuk janë bërë të ditura detajet, por janë prezantuar fotografitë që e tregojnë nga afër veturën sportive që ka

Lexo tërë artikullin
Modelet e reja nga Audi do të kenë tavan me panele diellore

Modelet e reja nga Audi do të kenë tavan me panele diellore

Prodhuesi gjerman Audi, ka bashkuar forcat me kompaninë kineze Hanergy, për punimin e paneleve diellore, që janë plotësisht transparente. Në këtë formë, tavani do të ketë pamje panoramike dhe do të mbledhë energji, me të cilën mund të furnizojë lëvizjen

Lexo tërë artikullin
Volkswagen prodhon automjetin e 150 miliontë

Volkswagen prodhon automjetin e 150 miliontë

Gjiganti gjerman i veturave, Volkswagen, ka prodhuar automjetin e 150 miliontë. Automjeti i 150 miliontë është vetura Golf GTE me eksterier ngjyrë të kaltër dhe me sistemin hibrid të tërheqjes, transmeton Koha.net. Golf GTE është prodhuar në fabrikën e Volkswagenit

Lexo tërë artikullin
40 vjet qëndron në pluhur, sot vlen 2 milionë dollarë (Foto)

40 vjet qëndron në pluhur, sot vlen 2 milionë dollarë (Foto)

Ferrari 365 GTB/4 ka parë dritën pas më shumë se dyzet vjetësh sa kishte qëndruar i braktisur në një garazh dhe sot ai do t’i sjellë pronarit të tij një fitim të madh. Në periudhën prej vitit 1969 deri 1973

Lexo tërë artikullin
Mercedes S Cabrio parkohet me ndihmën e telefonit të mençur

Mercedes S Cabrio parkohet me ndihmën e telefonit të mençur

Mercedes ka publikuar videon “teaser” të versionit të ri-stilizuar cabrio të klasës prestigjioze S, në prag të premierës në auto-sallonin e ardhshëm të Frankfurtit. Përveç versionit të limuzinës, edhe modeli me tavan të hapur do të pësojë ndryshme kozmetike në

Lexo tërë artikullin
‘Bisha’ e rrallë me zinxhirë tanku del në ankand, ja sa vlen…

‘Bisha’ e rrallë me zinxhirë tanku del në ankand, ja sa vlen…

Një makinë të tillë ndoshta s’e keni parë kurrë, por ky edhe pse duket si tak është një “Land Rover”. Mjeti shumë i rrallë me zinxhirë tanku pritet të dalë në ankand muajin e ardhshëm më një vlerë prej 50.000

Lexo tërë artikullin

Makina sportive që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë | FOTO

Ken Okuyama ka marrë bazën e një Lamborghini Aventador për të krijuar një makinë sportive të jashtëzakonshme që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë Dizenjuesi i famshëm, i cili ka nxjerrë modele si Ferrari Enzo, pas Kode 57 që

Lexo tërë artikullin
Ky është modeli më i dobët i Ferrarit | FOTO

Ky është modeli më i dobët i Ferrarit | FOTO

Prodhuesi nga Maranela ka prezantuar zëvendësimin për modelin California T. Përveç emrit të ri, me këtë vjen edhe dizajni i ri dhe motor më i fuqishëm. Ferrari Portofino ka dërguar në pension modelin aktual  Ferrari California T, i cili në treg

Lexo tërë artikullin
VW Scirocco elektrik do të ketë 300 kuaj fuqi

VW Scirocco elektrik do të ketë 300 kuaj fuqi

Pasardhësi i modelit aktual, i cili është në shitje qysh nga viti 2008, pritet të dalë edhe në versionin elektrik. Pavarësisht llojit të ri të sistemit motorik, Volkswagen Scirocco i ri do të mbajë atribute, të cilat i ka pasur edhe

Lexo tërë artikullin