Cayenne i ri do të ketë tre opsione motorësh

Cayenne i ri do të ketë tre opsione motorësh

Rivali i BMW X6 dhe Mercedes-Benz GLE, pritet të jetë shumë i fuqishëm. Tashmë është bërë e ditur se Porsche Cayenne i ri, do të lansohet gjatë vjeshtës, mirë nuk janë treguar edhe disa elemente shumë interesante. Raportohet se kjo

Lexo tërë artikullin
Ford largon 7 mijë vetë nga puna

Ford largon 7 mijë vetë nga puna

Ford është duke larguar 7 mijë punëtor nga puna në një lëvizje të madhe të ristrukturimit global që t’ia shpëtojë prodhuesit të makinave 600 milionë dollarë çdo vit. Kompania tha të hënën se do të eliminojë rreth 10 përqind të

Lexo tërë artikullin
Shfaqen pamjet e para të Audi RS3 tërësisht të ri

Shfaqen pamjet e para të Audi RS3 tërësisht të ri

Më i shpejtës se Audi RS3 aktual. Derisa modeli aktual është shumë i fuqishëm dhe ka arritur të kalojë rekordin që e ka vënë vet, pasardhësi pritet të jetë edhe më i shpejtë. Ishte thënë se modeli RS3, shpejtësinë nga

Lexo tërë artikullin
Del në shitje vetura legjendare e ‘Mercedes’-it

Del në shitje vetura legjendare e ‘Mercedes’-it

Në uebfaqen amerikane “Bring a Trailer”, e cila mundëson vendosjen e veturave në ankand online, së fundmi është shitur modeli legjendar i Mercedesit, 300 SL Gullwing. Ky Mercedes me dizajn të jashtëm me ngjyrë gri shpërfaq elegancën, fuqinë përformuese dhe

Lexo tërë artikullin
Nirburgring bëhet me mbret të ri – Honda Civic Type R bie nga froni

Nirburgring bëhet me mbret të ri – Honda Civic Type R bie nga froni

Renault Megane RS Trophy-R është mbreti i ri i “Ferrit të gjelbër” të Nirburgringut. Makina e nxehtë franceze do të debutojë më 24 maj në Çmimin e madh të Monakos në Formula 1. Megjithatë, ajo tashmë është prezantuar në botë

Lexo tërë artikullin
Audi Q5 i ri vjen në version hibrid

Audi Q5 i ri vjen në version hibrid

Audi vazhdon t’i sjell modelet e veta në versione të reja elektrike dhe hibride. Tani, njoftohet se modeli Q5 TFSI E Quattro është në dispozicion në version plug-in hibrid, i cili ka një motor benzinë 2.0-litër me kapacitet prej 252

Lexo tërë artikullin
Shfaqen pamjet e para të Audi RS3 tërësisht të ri

Shfaqen pamjet e para të Audi RS3 tërësisht të ri

Më i shpejtës se Audi RS3 aktual. Derisa modeli aktuar është shumë I fuqishëm dhe ka arritur të kalojë rekordin që e ka vënë vet, pasardhësi pritet të jetë edhe më i shpejtë, transmeton Telegrafi. Ishte thënë se modeli RS3,

Lexo tërë artikullin
Honda merr porositë e para për makinën e parë elektrike

Honda merr porositë e para për makinën e parë elektrike

Konsumatorët në tregjet e përzgjedhura evropiane mund të rezervojnë Honda, e cila është në formën e një prototipi të paraqitur në këtë vit në panairin e veturave në Gjenevë. Tani për tani, ky model urban elektrik mund të porositet në

Lexo tërë artikullin
Injeksion i ri i fuqisë për BMW M550i – nga 462 në 530 kuaj fuqi

Injeksion i ri i fuqisë për BMW M550i – nga 462 në 530 kuaj fuqi

Bavarezët kanë përmirësuar versionin e dytë më të fuqishëm të ‘pesëshes’. BMW M550i xDrive mori një V8 me binjak turbo 4.4 litra që tani prodhon 530 kuaj fuqi. Fuqia bartet në të gjitha boshtet përmes transmetimit automatik me 8 shpejtësi.

Lexo tërë artikullin
Vetura të garave që asnjëherë nuk i keni parë më herët

Vetura të garave që asnjëherë nuk i keni parë më herët

Makinat e garave janë të vështira për t’u përballuar financiarisht. Sidoqoftë, një shkrimtar i pensionuar Jay Lamm ka përmbledhur disa vetura të natyrës së garave, për të cilat fare pak është përfolur e janë parë. Pjesë e kësaj është edhe

Lexo tërë artikullin