BMW gradualisht zbulon serinë e re

BMW gradualisht zbulon serinë e re

Prodhuesi gjerman ka publikuar videon e re që njofton gjeneratën e re të modelit të saj më të shitur. Si duket BMW 3-Serie e re do të gjeni ditët e ardhshme, pasi pritet që kjo makinë të debutojë në panairin

Lexo tërë artikullin
Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë. Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave të garave në vitet ’50. Ferrari Monza do të

Lexo tërë artikullin
Opel Combo përzgjidhet furgoni i vitit

Opel Combo përzgjidhet furgoni i vitit

Opel Combo Cargo i ri është fituesi i çmimit “Furgoni më i mirë ndërkombëtar për vitin 2019” si automjeti më i mirë komercial i lehtë. Ai fitoi 127 pikë para Mercedes Sprinter me 92 pikë, me votat e një jurie

Lexo tërë artikullin
Njihuni me Mercedes AMG A35 4Matic

Njihuni me Mercedes AMG A35 4Matic

Mercedes paraqiti modelin aktual kompakt AMG, i cili ka performancë mbresëlënëse. AMG A35 4MATIC ka nevojë të mbushë zbrazëti midis klasës “të zakonshme” dhe modelit të ardhshëm të Mercedes-AMG A45. Një motor i ri me katër cilindra 2.0 benzinë turbo

Lexo tërë artikullin
Më se 1,000 porosi për BMW iX3

Më se 1,000 porosi për BMW iX3

Jo keq, kur të gjitha porositë janë prej të njëjtit shtet. Norvegjia është shteti i parë në botë, sa i përket përdorimit të makinave elektrike. Në fakt, 52 për qind e makinave të shitura në këtë shtet janë EV, andaj

Lexo tërë artikullin
Vjen Leaf 2019 më i fuqishëm

Vjen Leaf 2019 më i fuqishëm

Kompania japoneze Nissan konfirmoi se do të vijë versioni Leaf E-Plus me një gamë më të lartë se standardi, por nuk bëri të ditur se kur do të ndodhë kjo. Aktualisht, Leaf për 2019 ka një bateri prej 40 kWh,

Lexo tërë artikullin
BMW kërcënon me mbyllje të fabrikës në Britaninë e Madhe

BMW kërcënon me mbyllje të fabrikës në Britaninë e Madhe

Prodhuesi gjerman i veturave BMW njoftoi se do të mbyllë fabrikën e saj “Minnie” në Oksford disa javë pasi britanikët të largohen nga BE. BMW kërcënon me këtë veprim në rast të “divorcit” pa marrëveshje. “Si një organizatë përgjegjëse, ne

Lexo tërë artikullin
Shfaqen për herë të parë dy pjesë të Mercedes-AMG A35

Shfaqen për herë të parë dy pjesë të Mercedes-AMG A35

Në pritje të Paris Motor Show, vazhdojnë të shfaqen të rejat e fundit nga prodhuesit e ndryshëm Pasi prezantoi gjeneratën e katërt të A-Class, ishte vetëm çështje kohe se kur Mercedes do të tregonte detajet e reja nga segmenti AMG,

Lexo tërë artikullin
Mercedes-AMG S63 me fuqinë e njëjtë si Project One

Mercedes-AMG S63 me fuqinë e njëjtë si Project One

Ky mund të jetë edhe sedani me tavan të hapur me katër ulëse, më i fuqishmi ndonjëherë. Duke pasur parasysh se me 4.0-litra V8 që prodhon 603 kuajfuqi, ky ‘kabriolet’ nuk mund të bëhet më e shpejtë, transmeton Telegrafi. Posaidon nuk

Lexo tërë artikullin
Automobilat autonomë mund të shndërrohen në armë

Automobilat autonomë mund të shndërrohen në armë

Muajve të fundit kanë ndodhur disa aksidente në të cilat morën pjesë veturat autonome, ku pati edhe raste me epilog fatal dhe njëra nga gjërat me rëndësi ka të bëjë me sigurinë. Drejtori i kompanisë teknologjike  Blakcberry, John Chen paralajmëron

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...