Porsche Taycan duket se është gati të hyjë në prodhim

Porsche Taycan duket se është gati të hyjë në prodhim

Makina e parë tërësisht elektrike nga Porsche, është parë duke u testuar dhe duket se është gati për prodhim. Prodhuesit e makinave elektrike, duket të kenë kujdes të shtuar nga një EV që vije prej Shtutgartit të Gjermanisë. Modeli tërësisht

Lexo tërë artikullin
Genesis SUV arrin më 2020 për të rivalizuar me BMW X5

Genesis SUV arrin më 2020 për të rivalizuar me BMW X5

Ky prodhues korean mund të mbijetojë më në treg, vetëm duke prodhuar sedan. Për të rritur shitje dhe mbetur gjallë, Genesis ka vendosur të prodhojë më shumë crossover, gjatë viteve që vijnë. Sipas Car and Driver, në vitin 2020 do

Lexo tërë artikullin
Imazhet e para të “Skoda Golf”

Imazhet e para të “Skoda Golf”

Shkoda filloi testimin e pasuesit të modelit të tanishëm Rapid, i cili nuk mundi t’iu shmanget paparacëve. Prodhuesi çek njoftoi së fundi se gjenerata e ardhshme e Rapidit do të ketë vetëm një version, ndryshe nga ai aktual ku oferta

Lexo tërë artikullin
Tesla përshpejton prodhimin duke shtrenjtuar çmimin e ngjyrave

Tesla përshpejton prodhimin duke shtrenjtuar çmimin e ngjyrave

Drejtori i Tesla-s, Elon Musk, njoftoi sot se kompania do të kufizojë gamën e ngjyrave në një ofertë standarde nga shtatë në pesë. Është spekuluar se krijuesi amerikan i makinave elektrike ka ndërmarrë këtë hap për të përshpejtuar prodhimin dhe

Lexo tërë artikullin
Marka premium franceze zbulon rivalin e Audi Q2

Marka premium franceze zbulon rivalin e Audi Q2

DS, e cila u nda nga marka Citroen dhe u bë një markë luksoze e vetme brenda PSA, do të nisë makinën e saj të re të enjten. Besohet se ky është një model i DS3 Crossback për t’u futur

Lexo tërë artikullin
Njihuni me pesë veturat ekonomike më të mira të vitit 2018

Njihuni me pesë veturat ekonomike më të mira të vitit 2018

Tregu i ri europian i makinave po lulëzon, në gjashtë muajt e parë të vitit 2018 kanë pasur shitje të madhe të tyre. Shifrat e lëshuara nga JATO zbulojnë se ishin regjistruar 8.66 milionë makina në mes të janarit dhe

Lexo tërë artikullin
McLaren i kampionit të Formula 1 shitet për 1.8 milion euro

McLaren i kampionit të Formula 1 shitet për 1.8 milion euro

Përveç të qenit kampion i Formula 1 dhe një nga drejtuesit më të mirë të gjeneratës së tij, Jenson Button është gjithashtu një shofer i pasionuar me një histori mbresëlënëse të pronësisë së makinave. Në garazhin e tij një kohë

Lexo tërë artikullin
Kia Telluride 2020 u prezantua zyrtarisht në Javën e Modës në New York

Kia Telluride 2020 u prezantua zyrtarisht në Javën e Modës në New York

Me anë të këtij modeli modern, Kia po pretendon të hyjë me shpejtësi në segmentin e makinave SUV Dizajneri me famë botërore, Brandon Maxwell i ka ndihmuar prodhuesit korean që të sjellin një makinë ma pamje mahnitëse. Modeli Telluridë, është

Lexo tërë artikullin
Mercedes pëson rënie në shitjen e veturave

Mercedes pëson rënie në shitjen e veturave

Në shumë vende të botës, nuk ka shumë lajme të mira për prodhuesit gjigant të makinave. Raportimet nga qendrat më të mëdha tregojnë se Mercedes Benz shet më pak vetura. Bie fjala në SHBA krahasuar me vitin e kaluar shitja

Lexo tërë artikullin
Shfaqet makina e parë elektrike SUV e inspiruar nga Ford Mustang

Shfaqet makina e parë elektrike SUV e inspiruar nga Ford Mustang

Do të jetë një prej 16 makinave elektrike, që Ford planifikon t’i lansojë deri më 2022. Kohë më parë, Ford bëri të ditur lajmin, se do të heqë nga prodhimin një numër të modeleve, për t’i zëvendësuar me EV. Për

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...