Bie shitja e makinave në BE

Bie shitja e makinave në BE

Shitjet e makinave të reja në Bashkimin Evropian ranë 0,7% në bazë vjetore në 10 muajt e parë të 2019. ”Nga janari deri në tetor janë regjistruar 12,9 milionë automjete të reja”, tha Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA)

Lexo tërë artikullin
Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri

Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri

Gjenerata dytë e GLA, do të arrijë për të rivalizuar me BMW X2 Mercedes ka qenë i zënë gjatë këtij viti, duke sjellë katër modele të reja, si CLA, GLB, AMG GLE53, si dhe përditësimin e GLC. Por, krahas këtyre

Lexo tërë artikullin
“Bufi” me motor elektrik që ecën me 400 km/h

“Bufi” me motor elektrik që ecën me 400 km/h

Është një makinë me motor elektrik, por mban rekordin botëror për kohën më të shkurtër që i duhet të arrijë nga 0 në 100 km/h, vetëm 1,69 sekonda. Aspark Owl (Bufi) është prezantuar këtë javë në panairin e makinave në

Lexo tërë artikullin
Ferrari ka krijuar një çelës gjigant për modelin Roma

Ferrari ka krijuar një çelës gjigant për modelin Roma

Shumë mirë për ata, që duan t’ju tregojnë njerëzve në tavolinë se kanë një nfa Ferrarit e fundit. Në një aktivitet privat të zhvilluar në kryeqytetin Italisë, Ferrari ka prezantuar modelin Roma, që pritet ta lansojë së shpejti. Janë vetëm

Lexo tërë artikullin
Hyundai së shpejti prezanton SUV-in e ri hibrid

Hyundai së shpejti prezanton SUV-in e ri hibrid

Kompania e njohur jug-koreane e automjeteve, Hyundai, njofton se në panairin e ardhshëm të veturave që do të mbahet në Los Anxhelos (nga 22 nëntor deri 2 dhjetor) do të prezantojë konceptin e SUV-it të saj të ri. Ajo, këtë

Lexo tërë artikullin
Rolls-Royce ka bërë të ditur kur do ta largojë nga prodhimi modelin Ghoste

Rolls-Royce ka bërë të ditur kur do ta largojë nga prodhimi modelin Ghoste

Modeli Ghost, nga fillimi i vitit që vjen, do të zëvendësohet me një tjetër I lansuar më 2009, modeli Ghost ishte shumë i pëlqyer dhe i ndihmoi Rolls-Royce që të mbledhë sa më shumë klientë të rinj në moshë. Tani

Lexo tërë artikullin
Ford mund ta kthej në prodhim edhe një model të vjetër

Ford mund ta kthej në prodhim edhe një model të vjetër

Kohëve të fundit, Ford është bërë nostalgjik dhe po fokusohet në modelet që ishin të famshme dikur. Modeli Puma që ishte shumë i famshëm dikur, është rikthyer sërish nga Ford dhe nga viti që vjen, do të jetë në dispozicion

Lexo tërë artikullin
Fotografi të veturave më të mira të policisë në botë

Fotografi të veturave më të mira të policisë në botë

Të gjitha makinat e çuditshme dhe të mrekullueshme të policisë në botë, nga Tesla deri në Caparros i gjeni në këtë galeri fotosh. Disa prej tyre janë elektrikë, e disa jo, por që iu shërbejnë policisë që t’ua lehtësojnë kapjen

Lexo tërë artikullin
Alfa Romeo “freskon” Giulia dhe Stelvio për vitin 2020

Alfa Romeo “freskon” Giulia dhe Stelvio për vitin 2020

Alfa Romeo ka prezantuar dy modelet e saja të ridizajnuara Giulia dhe Stelvio në Kinë. Sidoqoftë, nuk është shumë e saktë të përdoret fjala “ridizajn”, pasi që të dy modelet duken identike si më parë. Giulia dhe Stelvio tani ndodhen

Lexo tërë artikullin
McLaren sjellë makinën më të lehtë ndonjëherë për rrugë të zakonshme

McLaren sjellë makinën më të lehtë ndonjëherë për rrugë të zakonshme

Nga 1.6 milion euro, duhet paguhet për makinat e këtij modeli që do të prodhohet në 399 njësi Pa kulm dhe xham të përparmë, ky është McLaren Elva që ka dukje të mahnitshme, ndërsa edhe specifikat përbërëse i ka po

Lexo tërë artikullin

REKLAMA