Veturat elektrike të Hondas do të karikohen për 15 minuta (FOTO)

Veturat elektrike të Hondas do të karikohen për 15 minuta (FOTO)

Kompania e njohur japoneze, Honda, në një të ardhme të afërt do të lansojë më shumë vetura elektrike të cilat do të vijnë me një teknologji të ashtuquajtur me karikim të shpejtë. Sipas të dhënave nga burime të ndryshme, Honda

Lexo tërë artikullin
Me 300 kilometra në orë, Urus është makina më e shpejtë SUV (Foto)

Me 300 kilometra në orë, Urus është makina më e shpejtë SUV (Foto)

Po afron lansimi i modelit më të ri nga Lamborghini dhe për çdo ditë e më shumë po zbulohet se çfarë do të përmbajë Urus SUV. Shkaku i një lëshimi, është parë si duket makina pa shtresën për kamuflazh, ndërsa

Lexo tërë artikullin
Harroni AMG-të, kjo G-Class tregon origjinalitetin e makinave 4X4 të Mercedes (Foto)

Harroni AMG-të, kjo G-Class tregon origjinalitetin e makinave 4X4 të Mercedes (Foto)

Njerëzit kanë tendencë të harrojnë se G-Class është në thelb një makinë “off-road” dhe jo vetëm një makinë qejfi. Ky model është një fakt për atë që po themi. Bëhet fjalë për një 250GD ish-ushtarak të restauruar. Ky dizel i

Lexo tërë artikullin
Leku humb ndaj euros, dominon ndaj valutave tjera

Leku humb ndaj euros, dominon ndaj valutave tjera

ë tregun e këmbimit valutor vendas, këtë fillimjavë leku ka fitur pikë ndaj pjesës më të madhe të valutave të huaja, me përjashtim të euros që ka fitur 0,09 lekë në këmbim me lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së

Lexo tërë artikullin
Ky është çmimi i kamionit elektrik

Ky është çmimi i kamionit elektrik

Tesla Semi do të jetë në dispozicion prej $ 150,000 Prodhuesi i makinave elektrike ka njoftuar çmimet për gjysmëpërçuesin elektrik të paraqitur javën e kaluar. Tesla ka njoftuar në çmimet e saj të internetit për kamionin e ri gjysmë-elektrik. Prandaj,

Lexo tërë artikullin
Kahn Design prezanton modelin e ri Evoque X-Lander (Foto)

Kahn Design prezanton modelin e ri Evoque X-Lander (Foto)

Kompania e njohur britanike Kahn Design është marrë me modifikimin e edhe të një Range Rover Evoque, por kësaj radhe në bashkëpunim me kompaninë Cooper Tyre. Rezultati i këtij bashkëpunimi është ky Range Rover Evoque X-Lander Edition, një veturë me

Lexo tërë artikullin
Rivali i ri për Ferrari 488: Gjenerata re e Porsche 911, do t’i ketë 630 kuajfuqi (Foto)

Rivali i ri për Ferrari 488: Gjenerata re e Porsche 911, do t’i ketë 630 kuajfuqi (Foto)

Rivaliteti mes kompanive Porsche dhe Ferrari është duke u rritur në masë të madhe, ndërsa këtë e konfirmon gjenerata e re 911 Turbo S. Ky model që do t’i ketë 630 kuajfuqi, apo 50 njësi më shumë se modeli i

Lexo tërë artikullin
Koha kur garuesit në Formula One, lehtë përfundonin të vdekur (Foto)

Koha kur garuesit në Formula One, lehtë përfundonin të vdekur (Foto)

Adhuruesit e Formula One, presin me padurim që këtë fundjavë të shikojnë përfundimin e sezonit të garave, ndërsa ngasësit do të voziten në makinat më të sigurta që janë prodhuar ndonjëherë. Mirëpo, siguria nuk ka qenë e njëjtë edhe në

Lexo tërë artikullin
Apple krijon teknologji të lartë për makinat autonome (Foto)

Apple krijon teknologji të lartë për makinat autonome (Foto)

Për një kohë të gjatë ishte thënë se Apple është duke punuar në një veturë që vozitet vet, por zyrtarët i kanë hedhur poshtë këto pretendime. Meqenëse industria e automobilizmit nuk iu është dukur e lehtë, kompania është duke krijuar

Lexo tërë artikullin
BMW M760Li Individual shumë special me ngjyrën e kaltër Long Beach (FOTO)

BMW M760Li Individual shumë special me ngjyrën e kaltër Long Beach (FOTO)

Abu Dhabi Motors është bërë ikonë për veturat më të veçanta BMW. E projektuar për klient ekskluziv, Abu Dhabi motors ka prezantuar BMW M760Li me ngjyrën speciale e kaltër Long Beach, transmeton Express. Po ashtu, kjo BMW posedon pakon e

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
0°
1°
Thu
2°
Fri
2°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE