Prezantohet vetura dizel Alpina

Prezantohet vetura dizel Alpina

Alpina ka prezantuar modelin Alpina D5 S në Frankfurt Motor Show 2017. Ata pretendojnë se kjo është vetura më e shpejtë me naftë në treg sot, transmeton Express. Ky model vjen me motor 3.0-litër me gjashtë cilindra në vijë të

Lexo tërë artikullin
Toyota prezantoi Land Cruiser për 2018 në Frankfurt

Toyota prezantoi Land Cruiser për 2018 në Frankfurt

Toyota në auto-sallonin e sivjetmë në Frankfurt ka prezantuar modelin e ridizajnuar Land Cruiser, konceptin C-HR Hy-Power dhe Yaris GRMN sportiv. Land Cruiser, i cili prodhohet në versione të ndryshme që nga viti 1951, është i pranishëm në mbi 190

Lexo tërë artikullin
Ferrari Portofino “zbarkon” në Frankfurt

Ferrari Portofino “zbarkon” në Frankfurt

Prodhuesi nga Maranela prezantoi në sallonin e automobilave në Frankfurt zëvendësuesin e modelit California T dhe bashkë me këtë edhe emrin e modelit, i cili vjen me dizajn ndryshe dhe motor më të fuqishëm. Ferrari Portofino ka dërguar në pension

Lexo tërë artikullin
Dacia sjell modelin e ri Duster

Dacia sjell modelin e ri Duster

Duster i gjeneratës së dytë ka pasur premierën botërore në panairin aktual të veturave në Frankfurt. Prodhuesi rumun nuk ka ndryshuar formulën, e cila këtij modeli i sjell statusin e veturës më të shitur Dacia dhe SUV-i i ri është

Lexo tërë artikullin
Modeli më i ri i KIA vjen në Frankfurt

Modeli më i ri i KIA vjen në Frankfurt

KIA Stonic ka pasur premierën në panairin e veturave, i cili këtyre ditëve po mbahet në Frankfurt Motori i modelit për tregun evropian do të ketë motor 1.0 T-GDI turbo-benzinë me 120 kuaj fuqi, ndërsa në dispozicion do të jetë

Lexo tërë artikullin
Paguan 2.1 milionë euro për Ferrari që nuk guxon të vozitet

Paguan 2.1 milionë euro për Ferrari që nuk guxon të vozitet

Prototipi i modelit LaFerrari është bërë me pronar të ri në ankandin e shtëpisë RM Sotheby’s, por ai nuk do të mund të vozisë këtë veturë në trafik. Top modeli i fundit i Ferrari, LaFerrari është prezantuar më 2013 dhe

Lexo tërë artikullin
FOTO/ Hamilton prezanton supermakinën e Mercedes

FOTO/ Hamilton prezanton supermakinën e Mercedes

Në Frankfurt u mbajt motor-show i përvitshëm, ku kompani të ndryshme të prodhimit të automjeteve prezantuan modelet më të fundit që do të shihen në rrugë. Nuk mund të mungonte në këtë spektakël makinash Mercedes që u prezantua me supermodelin

Lexo tërë artikullin
Automan në hapje të panairit Frankfurt IAA

Automan në hapje të panairit Frankfurt IAA

Me vëmendje të madhe është përcjellë panairi i automobilizmit, ndër më të mëdhenjtë në botë, i cili u hap sot në Frankfurt të Gjermanisë. Qindra modele, mijëra gazetarë dhe shumë inovacione kanë karakterizuar këtë organizim i cili mbledh prodhuesit e

Lexo tërë artikullin
‘Volkswagen’ prezanton ‘bishën’ elektrike ‘Crozz I.D’

‘Volkswagen’ prezanton ‘bishën’ elektrike ‘Crozz I.D’

“Volkswagen” prezantoi mostrën “Crozz” nga seria e automjeteve elektrike I.D., që shtëpia gjermane e prodhimit të automjeteve ka njoftuar prej kohësh. Bëhet fjalë për një automjet ku ndërthuret mjeshtërisht teknologjia me tradicionalen. Gjithçka ofrohet në dy forma, që nga hapja

Lexo tërë artikullin
RENAULT MEGANE RS I RI, TEKNOLOGJI E RE ME SHUMË KUAJ FUQI

RENAULT MEGANE RS I RI, TEKNOLOGJI E RE ME SHUMË KUAJ FUQI

Lajmi më i rëndësishëm është se vetura ka një motor të fuqishëm turbo-benzinë Renault në gjysmën e parë të këtij viti ka zbuluar detajet e gjeneratës së re Megane RS, për të kulmuar në premierën zyrtare në sallonin e veturave

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...