Nissan sjellë modelin Sentra të ri dizajnuar në tërësi

Nissan sjellë modelin Sentra të ri dizajnuar në tërësi

Dukja shumë më e mirë, do ta bëjë këtë Nissan edhe më të pëlqyeshëm Reputacioni që ka fituar, për shkak të qëndrueshmërisë dhe çmimit të arsyeshëm, ka bërë që ky Nissan të shitet në disa milionë njësi. Megjithatë, dukja që

Lexo tërë artikullin
Land Rover ka bërë të ditur çmimin që do të ketë Defender i ri

Land Rover ka bërë të ditur çmimin që do të ketë Defender i ri

Mësohen çmimet, që do kenë versionet e modelit Defender Në muajin shtator, Land Rover e ka shpalosur Defender të ri, në Frankfurt Auto Show. Kjo makinë që i përket gjeneratës së dytë, vazhdon ta ketë formën katrore, vetëm se ka

Lexo tërë artikullin
Toyota RAV4 Prime është modeli më i shpejtë ndonjëherë nga kjo linjë

Toyota RAV4 Prime është modeli më i shpejtë ndonjëherë nga kjo linjë

Vetëm Supra, është më e shpejtë se kjo makinë Ka vetëm një vit që është lansuar gjenerata e katërt e RAV4, ndërsa Toyota nuk ka humbur kohë, që ta sjellë edhe një version të ri. Muajin e kaluar, e kemi

Lexo tërë artikullin
Fillon prodhimi i BMW M8 Gran Coupe

Fillon prodhimi i BMW M8 Gran Coupe

Prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, BMW zyrtarisht ka filluar prodhimin e modelit M8 Gran Coupe. Në këtë fabrikë do të prodhohen deri në 60 njësi M8 në ditë, 40 për qind nga të cilat do të jetë versioni M8 Gran

Lexo tërë artikullin
Audi sjell “artilerinë e rëndë” në Los Anxhelos

Audi sjell “artilerinë e rëndë” në Los Anxhelos

Prodhuesi gjerman i veturave Audi mund të jetë në qendër të vëmendjes në panairin e ardhshme në Los Anxhelos. Prodhuesi me seli në Ingolstadt do të arrijë në Kaliforni me disa modele me performancë të lartë. Përveç premierës së parë

Lexo tërë artikullin
Bie shitja e makinave në BE

Bie shitja e makinave në BE

Shitjet e makinave të reja në Bashkimin Evropian ranë 0,7% në bazë vjetore në 10 muajt e parë të 2019. ”Nga janari deri në tetor janë regjistruar 12,9 milionë automjete të reja”, tha Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automjeteve (ACEA)

Lexo tërë artikullin
Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri

Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri

Gjenerata dytë e GLA, do të arrijë për të rivalizuar me BMW X2 Mercedes ka qenë i zënë gjatë këtij viti, duke sjellë katër modele të reja, si CLA, GLB, AMG GLE53, si dhe përditësimin e GLC. Por, krahas këtyre

Lexo tërë artikullin
“Bufi” me motor elektrik që ecën me 400 km/h

“Bufi” me motor elektrik që ecën me 400 km/h

Është një makinë me motor elektrik, por mban rekordin botëror për kohën më të shkurtër që i duhet të arrijë nga 0 në 100 km/h, vetëm 1,69 sekonda. Aspark Owl (Bufi) është prezantuar këtë javë në panairin e makinave në

Lexo tërë artikullin
Ferrari ka krijuar një çelës gjigant për modelin Roma

Ferrari ka krijuar një çelës gjigant për modelin Roma

Shumë mirë për ata, që duan t’ju tregojnë njerëzve në tavolinë se kanë një nfa Ferrarit e fundit. Në një aktivitet privat të zhvilluar në kryeqytetin Italisë, Ferrari ka prezantuar modelin Roma, që pritet ta lansojë së shpejti. Janë vetëm

Lexo tërë artikullin
Hyundai së shpejti prezanton SUV-in e ri hibrid

Hyundai së shpejti prezanton SUV-in e ri hibrid

Kompania e njohur jug-koreane e automjeteve, Hyundai, njofton se në panairin e ardhshëm të veturave që do të mbahet në Los Anxhelos (nga 22 nëntor deri 2 dhjetor) do të prezantojë konceptin e SUV-it të saj të ri. Ajo, këtë

Lexo tërë artikullin