Kina, thirrje për anulimin e sanksioneve amerikane

Kina, thirrje për anulimin e sanksioneve amerikane

Kina u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara të tërheqin sanksionet e vendosura ndaj një agjencie ushtarake kineze për blerje armësh nga Rusia ose “do të përballen me pasoja”. Duke folur për gazetarët të premten, zëdhënësi i ministrisë së Jashtme kineze

Lexo tërë artikullin
Mbi 100 persona të vdekur pas fundosjes së tragetit në Tanzani

Mbi 100 persona të vdekur pas fundosjes së tragetit në Tanzani

Të paktën 136 persona kanë vdekur pas përmbytjes së një trageti në Liqenin Viktoria në Tanzani, në të cilin gjendeshin qindra persona, kanë thënë zyrtarët. Fati i shumë personave të tjerë nuk dihet, mirëpo ka shqetësime që më shumë se

Lexo tërë artikullin
May: BE duhet të respektojë Britaninë në negociatat për Brexit

May: BE duhet të respektojë Britaninë në negociatat për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Bashkimi Evropian duhet ta trajtojë Mbretërinë e Bashkuar me “respekt” në negociatat për Brexit. Në një deklaratë të nisur nga Downing Street, ajo ka thënë për liderët e BE-së, se kundërshtimi i planit

Lexo tërë artikullin
Pekini kritikon sanksionet amerikane për armët ruse

Pekini kritikon sanksionet amerikane për armët ruse

Kina shprehu sot indinjatën pas sanksioneve amerikane kundër armatimeve ruse. Uashingtoni njoftoi dje në mbrëmje se kishte sanksionuar për herë të parë një entitet të huaj për blerjen e armëve ruse, më saktë bëhet fjalë për një njësi të ushtrisë

Lexo tërë artikullin
Masakër në SHBA, një grua vret 3 persona e plagos dy të tjerë

Masakër në SHBA, një grua vret 3 persona e plagos dy të tjerë

Tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në një incident me të shtëna në një qendër të shpërndarjes së një rrjeti farmacish “Rite Aid”, në kontenë Hartford, në Merilend të Shteteve të Bashkuara të

Lexo tërë artikullin
Le Pen urdhërohet t’u nënshtrohet testimeve psikiatrike

Le Pen urdhërohet t’u nënshtrohet testimeve psikiatrike

Një gjykatë në Francë ka urdhëruar lideren e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen t’iu nënshtrohet testeve psikiatrike, në kuadër të hetimeve që kanë nisur, pas shpërndarjes së fotografive në të cilat shihen mizoritë e grupit militant, Shteti Islamik (IS).

Lexo tërë artikullin
Tensionet e tregtisë do të ngadalësojnë ekonominë botërore

Tensionet e tregtisë do të ngadalësojnë ekonominë botërore

Zgjerimi i ekonomisë globale duket se ka arritur kulmin, me perspektivën globale të rritjes, gjithnjë e më të pabarabartë për shkak të intensifikimit të rrezikut, vlerëson OECD në një raport të ri gjashtëmujor të “Raportit mbi pikëpamjet ekonomike “. Sipas

Lexo tërë artikullin
Evropianët mbeten të hapur ndaj migrantëve

Evropianët mbeten të hapur ndaj migrantëve

Shumica e evropianëve e mbështesin pranimin e refugjatëve, edhe tre vjet pas krizës me ta në kontinent, thuhet në një anketë që ka realizuar Qendra Amerikane e Kërkimeve Pew. Në kohën kur zemërimi për migrimin ka rritur euro-skepticizmin dhe partitë

Lexo tërë artikullin
Modelja ruse akuzon Putinin: U përpoq të më vrasë

Modelja ruse akuzon Putinin: U përpoq të më vrasë

Modelja rus Anna Shapiro (30) pretendon se presidenti rus Vladimir Putin dëshiron ta eliminojë atë dhe se ajo e kuptoi këtë kur i shoqi Alex King (42) u helmua në një restorant fundjavën e kaluar. Pasi shkoi në tualet dhe

Lexo tërë artikullin
Plani i Putinit për një BE pro ruse

Plani i Putinit për një BE pro ruse

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është duke u përpjekur përmes kryeministrit hungarez Viktor Orban të krijojë një BE që nuk do të jetë armike e Rusisë, shkruan sot “Jutarnji list”. Putin, sipas këtij mediumi kroat, përcaktohet plotësisht si një udhëheqës

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...