Trump akuzon Kinën për ndërhyrje në zgjedhjet e Kongresit

Trump akuzon Kinën për ndërhyrje në zgjedhjet e Kongresit

Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nëntor në Shtetet e Bashkuara. Ky supozim ka shtuar një element tjetër shpërthyes në konfiktin mes dy shteteve, pasi

Lexo tërë artikullin
SHBA kërkon zgjidhje politike mes Izraelit, Rusisë dhe Sirisë

SHBA kërkon zgjidhje politike mes Izraelit, Rusisë dhe Sirisë

I dërguari i posaçëm i OKB-së për Sirinë, Staffan de Mistura i kërkoi Rusisë, Sirisë dhe Izraelit të përmbahen nga veprimi ushtarak, pas rrëzimit të një avioni ushtarak rus. Ai i tha Këshillit të Sigurimit të OKB-së në fillim të

Lexo tërë artikullin
Izraeli hedh poshtë akuzën për rrëzimin e avionit rus, fajëson Sirinë

Izraeli hedh poshtë akuzën për rrëzimin e avionit rus, fajëson Sirinë

Izraeli ka hedhur poshtë akuzën e Rusisë për rrëzimin e avionit rus, ku vdiqën 15 persona të bordit. Shteti i Izraelit “shprehu pikëllimin” për humbjen e jetës së 15 rusëve, por për vdekjen e tyre ai po fajëson zjarrin anti-ajror

Lexo tërë artikullin
Abuzimet e Kishës, skandali përfshin edhe Holandën

Abuzimet e Kishës, skandali përfshin edhe Holandën

Holanda është vendi më i fundit që goditet nga skandali i abuzimeve seksuale me të mitur nga ana e priftërinjve katolikë me më shumë se gjysmën e klerikëve të kishës që akuzohen se kanë mbuluar agresionet seksuale mbi fëmijët. Sipas

Lexo tërë artikullin
Qeveria pakistaneze shet 100 makina me qëllim të kursimit

Qeveria pakistaneze shet 100 makina me qëllim të kursimit

Qeveria e Pakistanit, e udhëhequr nga kryeministri i sapo zgjedhur Imran Khan, ka filluar shitjen e 100 makinave zyrtare sot si pjesë e planit të kryeministrit për të ulur shpenzimet. Makinat do të shiten në ankand, sipas zyrtarëve të shtëpisë

Lexo tërë artikullin
Turqia e Rusia pajtohen për krijimin e zonës së çmilitarizuar në Idlib

Turqia e Rusia pajtohen për krijimin e zonës së çmilitarizuar në Idlib

Presidentët e Turqisë dhe Rusisë thanë të hënën se janë pajtuar për krijimin e një zone të çmilitarizuar në provincën Idlib të Sirisë për të ndarë trupat e Qeverisë siriane nga forcat rebele. Ushtarët turq dhe rusë do të patrullojnë

Lexo tërë artikullin
Uragani Florence, paralajmërime për përmbytje të mëdha

Uragani Florence, paralajmërime për përmbytje të mëdha

Parashikuesit e motit paralajmërojnë për rrezikun e përmbytjeve të rrezikshme për jetën në pjesë të Karolinës Veriore dhe Jugore, dhe Virxhinia, nga stuhia Florence. Ajo është zbutur pak, duke u kthyer në një stuhi tropikale, por vazhdon të ‘godasë’ zonën

Lexo tërë artikullin
Gjermania siguron sistemin e pavarur të pagesave me Iranin

Gjermania siguron sistemin e pavarur të pagesave me Iranin

Zëdhënësi i ministrit të ekonomisë gjermane u citua nga Reuters të ketë thënë se Berlini dhe partnerët e tij evropianë po kërkojnë të krijojnë një sistem pagesash me Iranin. Sistemi do të lejojë vazhdimin e transaksioneve të biznesit me Iranin

Lexo tërë artikullin
Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli

Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli

Trupat nga Rusia, Kina dhe Mongolia po marrin pjesë në manovra në shkallë të gjerë, që mendohet se janë ngjarja më e madhe ushtarake në Rusi. Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë të enjten gjatë zhvillimit të stërvitjes ushtarake Vostok

Lexo tërë artikullin
OSDH: Lufta në Siri ka marr jetën e 360000 personave

OSDH: Lufta në Siri ka marr jetën e 360000 personave

Lufta në Siri ka shkaktuar më shumë se 360000 të vdekur, sipas një bilanci të ri të paraqitur sot nga Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH), në një moment kur Damasku dhe aleati i tij rus po kërcënojnë

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...