Dy të vdekur dhe më shumë se 20 të plagosur nga sulmi i sotëm në Turqi

Dy të vdekur dhe më shumë se 20 të plagosur nga sulmi i sotëm në Turqi

Sipas raportimit të medias turke NTV, thuhet se dy policë kanë vdekur dhe më shumë se 20 persona janë plagosur nga sulmi terrorist me bombë, i cili ndodhi sot në qytetin Mardin të Turqisë  Mediat turke raportojnë se cak i

Lexo tërë artikullin
Itali, ish-kryeministri Berlusconi shtrohet në spital

Itali, ish-kryeministri Berlusconi shtrohet në spital

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi është dërguar në spital për shkak të problemeve me zemrën, ka bërë të ditur zëdhënësja e partisë së tij. Sipas saj, gjendja e Berlusconit, 79 vjeç, nuk është për t’u shqetësuar. Ndërsa një deklaratë e

Lexo tërë artikullin
Australi, batica dhe dallgët shkatërrojnë vilat luksoze në Sidnej

Australi, batica dhe dallgët shkatërrojnë vilat luksoze në Sidnej

Shtëpi të shumta luksoze të vendosura në plazhin Kollaroj në Sidnej janë në rrezik shembjeje pasi batiza e lartë dhe dallgët e fuqishme kanë shkaktuar erozion në natën e dytë të motit të keq. Plazhi Kollaroj është ngushtuar me rreth

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet në SHBA, Hillary Clinton “siguron” nominimin e Demokratëve

Zgjedhjet në SHBA, Hillary Clinton “siguron” nominimin e Demokratëve

Hillary Clinton pritet të jetë kandidatja e parë femër për postin e Presidentit të SHBA-ve. Ajo ka siguruar nominimin për të qenë kandidatja zyrtare e Demokratëve pas arritjes së numrit të kërkuar të delegatëve. Sipas një sondazhi të Associated Press,

Lexo tërë artikullin
Francë, niveli i Senës nis të bjerë, por alarmi mbetet

Francë, niveli i Senës nis të bjerë, por alarmi mbetet

Niveli i Senës në Paris ka nisur të bjerë, por për kthimin e situatës në normalitet, siç tha dhe kryeministri i vendit, do të duhet kohë. Duke bërë bilancin provizor të përmbytjeve në Francë, Manuel Valls ka folur për 4

Lexo tërë artikullin
Ishujt artificialë, SHBA paralajmërojnë Kinën: Do të veprojmë

Ishujt artificialë, SHBA paralajmërojnë Kinën: Do të veprojmë

Ndërtimi i ishujve artificialë nga Pekini në hapësirat mes ishujve të kontestuar në Detin e Kinës jug-lindore do të shkaktojë “veprime” nga ana e Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të tjera. Ka qenë ky paralajmërimi i sekretarit amerikan të Mbrojtjes,

Lexo tërë artikullin
Erdogan: Akuza për genocid, shantazh ndaj Turqisë

Erdogan: Akuza për genocid, shantazh ndaj Turqisë

Akuza se Perandoria Otomane kreu genocid kundër armenëve po përdoret si “një shantazh kundër Turqisë”. Kështu ka deklaruar presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, në një fjalim televiziv, ku ka komentuar vendimin e Gjermanisë për të njohur genocidin armen. “Çështja armene

Lexo tërë artikullin
Greqi-Francë, nënshkruhet harta strategjike e bashkëpunimit

Greqi-Francë, nënshkruhet harta strategjike e bashkëpunimit

Greqia dhe Franca kanë nënshkruar një hartë strategjike partneriteti gjatë vizitës dyditore dhe takimeve që ka pasur me liderët politikë të vendit në Athinë kryeministri francez Manuel Valls. “Një Eurozonë dhe një zonë Schengen pa Greqinë është një koncept që

Lexo tërë artikullin
Përmbytje masive në Teksas, humbin jetën 5 ushtarë

Përmbytje masive në Teksas, humbin jetën 5 ushtarë

Pesë ushtarë amerikanë kanë humbur jetën dhe katër të tjerë konsiderohen të humbur pasi automjeti i tyre u përfshi dhe u përmbys nga rrjedha e lumit në bazën Fort Hood, në Teksas. Burime nga baza ushtarake deklaruan se automjeti me

Lexo tërë artikullin
ISIS, SHBA ngre avionët luftarakë nga “USS Harry Truman” në Mesdhe

ISIS, SHBA ngre avionët luftarakë nga “USS Harry Truman” në Mesdhe

Që prej luftës së Irakut në vitin 2003, kjo e premte ka shënuar të parën herë që avionët luftarakë amerikanë kanë nisur sulmet kundër Shtetit Islamik nga aeroplanmbajtësja e ndodhur në detin Mesdhe, duke shënuar kështu të parat sulme në

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...