Ekzekutohet zëvendëskryeministri koreanoverior, dy zyrtarë të lartë qeveritarë dërgohen në riedukim

Ekzekutohet zëvendëskryeministri koreanoverior, dy zyrtarë të lartë qeveritarë dërgohen në riedukim

Është ekzekutuar  zëvendëskryeministri koreanoverior Kim Yong-Jin, përgjegjës për arsim, njoftuan agjencitë botërore duke cituar Ministrinë e Bashkim Kombëtar të Koresë Jugore, transmeton Flaka. Përveç kësaj, dy zyrtarë të lartë qeveritarë janë ndëshkuar me qortim. Sipas Ministrisë së Bashkim Kombëtar, Kim

Lexo tërë artikullin
11 të vdekur nga tajfuni Lionork në Japoninë verilindore  

11 të vdekur nga tajfuni Lionork në Japoninë verilindore  

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën sot në verilindje të Japonisë, pasi një tajfun i fuqishëm e përfshiu rajonin, duke shkaktuar përmbytje, njoftuan mediat lokale, transmeton Flaka. Nëntë veta vdiqën në shtëpitë e përmbytura për pleq, një burrë u

Lexo tërë artikullin
Vritet “zëri i ISIS-it”, Abu Muhammad al-Adnan

Vritet “zëri i ISIS-it”, Abu Muhammad al-Adnan

Abu Muhammad al-Adnan, zëdhënës i ISIS-it dhe një nga udhëheqësit e kësaj organizate terroriste u vra në qytetin sirian Aleppo. Sipas agjencisë islamiste Amaq News, Adnan është vrarë gjatë “mbikëqyrjes së operacionit qëllimi i të cilit ishte të refuzojë veprimet

Lexo tërë artikullin
“Brexit”, Hollande: Bisedimet duhet të mbyllen brenda vitit 2019

“Brexit”, Hollande: Bisedimet duhet të mbyllen brenda vitit 2019

Bisedimet për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian duhet të përfundojnë brenda vitit 2019. Kështu është shprehur presidenti francez, Francois Hollande. “Kjo zgjedhje e bërë prej britanikëve nënkupton që Britania, me të dalë nga BE-ja, nuk do të

Lexo tërë artikullin
Itinger: Turqi në BE vetëm pas Erdoganit

Itinger: Turqi në BE vetëm pas Erdoganit

Komisari gjerman në Komisionin Evropian, Guenther Itinger tha sot se Turqia me gjasë nuk do t’i bashkëngjitet Bashkimit Evropian, derisa në krye të saj është presidenti Rexhep Tajip Erdogan, transmeton Flaka. Përndryshe Turqia është vendi me statusin më të gjatë

Lexo tërë artikullin
Arrestohet atentatori potencial i Obamës

Arrestohet atentatori potencial i Obamës

FBI arrestoi një banor të shtetit amerikan Massachusetts, i dyshuar se ka pasur për qëllim ta vret presidentin Barack Obama kryer, njoftuan mediat amerikane ,transmeton Flaka. Dyzet-vjeçari Joseph Crow dyshohet se ka planifikuar, ndër të tjera, të vendosë bomba në

Lexo tërë artikullin
Zhduket në Alpet qendrore aeroplani zviceran

Zhduket në Alpet qendrore aeroplani zviceran

Një aeroplan luftarak zviceran është zhdukur të shtunën pasdite në pjesën e Alpeve qendrore të Zvicrës, njoftoi sot ministri zviceran i mbrojtjes, transmeton Flaka. Fati i pilotit deri më tani mbetet i paqartë, thihet në komunikatën të cilën e  transmetuan

Lexo tërë artikullin
Takimi Obama-Erdogan: Bisedohet për ISIS-in e ndoshta edhe për Gylenin

Takimi Obama-Erdogan: Bisedohet për ISIS-in e ndoshta edhe për Gylenin

Presidenti amerikan Barak Obama do të takohet këtë të diel me homologun e tij turk Rexhep Taip Erdogan në margjinat e samiti të grupit G20 qo do të mbahet në Kinë. Bëhet e ditur se dy liderët me këtë rast

Lexo tërë artikullin
Gjendet i vdekur gazetari rus i cili kritikonte Putinin

Gjendet i vdekur gazetari rus i cili kritikonte Putinin

Gazetari i famshëm rus dhe kritik i hapur i qeverisë së Putinit, Aleksandar Shçetinin u gjet i qëllua në kokë me pistoletë afër tij në ditëlindjen e tij. Miqtë të cilët kanë shkuar për të vizituar në ditëlindjen e tij,

Lexo tërë artikullin
Sulm me raketa në aeroportin në Diyarbakir

Sulm me raketa në aeroportin në Diyarbakir

Një sulm ajror ka ndodhur në afërsi të aeroportit në Diyarbakir të Turqisë. Raketa janë hedhur në afërsi të aeroportit në juglindje të qytetit Diyarbakir. Agjencia e lajmeve Dogan njofton se katër raketa kanë rënë në afërsi të një pikë

Lexo tërë artikullin

ARKIVI I LAJMEVE