Zgjedhjet federale në Australi

Zgjedhjet federale në Australi

Katër milionë zgjedhësve që votuan më herët, u shtohen edhe 10 milionë që pritet të hedhin sot votën e tyre në zgjedhjet federale të Australisë. Sondazhet parazgjedhore tregojnë se dy partitë e mëdha janë shumë pranë njëra-tjetrës, por edhe kandidatët

Lexo tërë artikullin
Policia turke arrestoi edhe 11 të dyshimtë për sulmin në aeroportin në Stamboll

Policia turke arrestoi edhe 11 të dyshimtë për sulmin në aeroportin në Stamboll

Policia turke arrestoi 11 të huaj, për të cilët ekziston dyshim se janë anëtarë të degës së Shtetit islamik në Stamboll dhe janë të lidhur me vetëvrasësit terroristë, të cilët e kanë kryer sulmin në aeroportin “Ataturk” në Stamboll, njoftuan

Lexo tërë artikullin
Farage në PE: “Para 17 vitesh më përqeshët, tani nuk qeshni apo jo ? |VIDEO

Farage në PE: “Para 17 vitesh më përqeshët, tani nuk qeshni apo jo ? |VIDEO

Lideri i UKIP, Nigel Farage në fjalimin e tij të parë pas Brexit-it, në Parlamentin Evropian bëri dramë të vërtetë. “Qesharake, apo jo? Kur erdha këtu para 17 vitesh dhe thashë se dua të udhëheq një fushatë që Mbretëria e

Lexo tërë artikullin
Shteti Islamik me hartë të vetën cilat janë shtetet e rrezikuara nga terroristët

Shteti Islamik me hartë të vetën cilat janë shtetet e rrezikuara nga terroristët

Vetëm pak orë pas sulmit që ndërmorrën në aeroportin” Ataturk” në Stamboll, Shteti Islamik ka publikuar një hartë në të cilën tregohet se cili nga shtetet ëshë më i rrezikuar nga sulmet terroriste. Shtete e ngjyrosura me të kuqe në

Lexo tërë artikullin
Arrihet paqja Putin-Erdogan, Rusia heq sanksionet ndaj Turqisë

Arrihet paqja Putin-Erdogan, Rusia heq sanksionet ndaj Turqisë

Është arritur paqja mes Erdogan dhe Putin. Një telefonatë e kreut të Kremlinit për t’i shprehur ngushëllimet e rusëve për tragjedinë e stambollit ka depërtuar në ofensivën diplomatike të presidentit turk për ripërtëritjen e marrëdhënieve. Paqja është tashmë e konfirmuar,

Lexo tërë artikullin
Numri i të plagosurve arrin në 106 në Stamboll

Numri i të plagosurve arrin në 106 në Stamboll

Televizioni turk NTV raporton se 106 persona janë të plagosur në sulmet me bomba në aeroportin “Ataturk” në Stamboll. Associated Press raporton se rreth 50 persona janë vrarë nga tre sulme me bomba në aeroportin turk.

Lexo tërë artikullin
Stamboll: Numri i të vrarëve shkon në rreth 50 dhe mbi 100 të plagosur

Stamboll: Numri i të vrarëve shkon në rreth 50 dhe mbi 100 të plagosur

Është rritur ndjeshëm numri i të vrarëve nga sulmi në Aeroportin e Stambollit, në natën e së martës Associated Press raporton se rreth 50 persona janë vrarë nga tre sulme me bomba në aeroportin turk. Një zyrtar i lartë turk ka

Lexo tërë artikullin
Erdogan reagon pas sulmeve në Stamboll

Erdogan reagon pas sulmeve në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka dënuar fuqishëm sulmet në Aeroportin Ndërkombëtar të Stambollit. Erdogani tha se sulmet në Stamboll kishin cak ta sulmonin Turqinë duke përdorur gjakun e njerëzve të pafajshëm. Ai shtoi se pret që bota të shprehë

Lexo tërë artikullin
Terrorizmi godet Turqinë. 28 të vdekur dhe mbi 60 të plagosur në Aeroportin e Stambollit

Terrorizmi godet Turqinë. 28 të vdekur dhe mbi 60 të plagosur në Aeroportin e Stambollit

Aeroporti “Ataturk” i Stambollit është tronditur nga dy shpërthime të njëpasnjëshme ku sipas mediave shtetërore turke kanë humbur jetën të paktën 28 persona ndërsa kanë mbetur dhjetëra të plagosur. Guvernatori i Stambollit tha se tre kamikazë në bashkëpunim mes tyre

Lexo tërë artikullin
“Brexit”, britanikët kërkojnë pasaporta të vendeve të BE

“Brexit”, britanikët kërkojnë pasaporta të vendeve të BE

Shtetasit britanike kanë nisur të kërkojnë pasaportë tjetër nga vendet e Bashkimit Europian, pas realizimit të skenarit “Brexit”. Një investigim i “The Guardian” tregon se deri tani më shumë se 1.500 njerëz po konsiderojnë mundësinë e shtetësisë së dyfishtë. Ky

Lexo tërë artikullin