Amerika reagon për grusht shtetin në Turqi

Amerika reagon për grusht shtetin në Turqi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se në Turqi është duke ndodhur një grusht shtet, por deri më tani nuk dihet se cila anë është duke e fituar, thonë burimet për Reutersin. Sekretari i Shtetit, John Kerry në një konferencë

Lexo tërë artikullin
Edhe gjeneralët kundër puçit ushtarak

Edhe gjeneralët kundër puçit ushtarak

Komandanti i Forcave të Ushtrisë së Parë Turke që gjendet e stacionuar në Stamboll, ka thënë se janë kundër këtij veprimi të disa eprorëve të Fethullah Gylenit. Ai ka vizituar Guvernatorin e Stambollit të cilit i ka shprehur shqetësimin për

Lexo tërë artikullin
Bombardohet stacioni kryesor i policisë speciale në Ankara

Bombardohet stacioni kryesor i policisë speciale në Ankara

Mediat Turke raportojnë se është bombarduar stacioni kryesor i policisë speciale në Ankara nga ushtria turke

Lexo tërë artikullin
Turqi, shumë qytetarë janë nisur në drejtim të Kompleksit Presidencial

Turqi, shumë qytetarë janë nisur në drejtim të Kompleksit Presidencial

U dëgjuan të shtëna armësh në rrethinën e Kompleksit Presidencial në Bashtepe në Ankara. U konstatua hapje zjarri nga helikopterët ushtarakë. Gjithashtu është konstatuar se shumë qytetarë janë nisur në drejtim të Kompleksit Presidencial.

Lexo tërë artikullin
Tanket tërhiqen nga aeroporti “Ataturk”, pas daljes masive të qytetarëve

Tanket tërhiqen nga aeroporti “Ataturk”, pas daljes masive të qytetarëve

urqit kanë dalë para aeroportit “Ataturk” të Stambollit dhe kanë kërkuar që të largohen tanket e ushtrisë. Ushtria turke hyri në aeroport me qëllim të marrjes nën kontroll të ndërtesës. Por tanket janë tërhequr nga hyrja e aeroportit pas daljes

Lexo tërë artikullin
Ndiqni LIVE ngjarjet në Turqi |VIDEO

Ndiqni LIVE ngjarjet në Turqi |VIDEO

Lexo tërë artikullin
Erdogan: Do ta kapërcejmë këtë gjendje

Erdogan: Do ta kapërcejmë këtë gjendje

Erdogan ka thënë se grushteti i cila po ndodhë është vepër e një pakice të njerëzve të cilët bëjnë pjesë në ushtrinë turke. Ai për CNN Tuke ka thënë se Turqia do ta kapërcejë këtë gjendje. Tutje Erdogan ka ftuar

Lexo tërë artikullin
Grusht shteti në Turqi, Ushtria merr nën kontroll pushtetin. Yildirim: Shërbimet sekrete po veprojnë

Grusht shteti në Turqi, Ushtria merr nën kontroll pushtetin. Yildirim: Shërbimet sekrete po veprojnë

Një pjesë e ushtrisë po tenton një grusht shteti në Turqi. Ky është alarmi i dhënë nga kryeministri turk, Binali Yildirim, pas raportimeve se avionë luftarakë dhe helikopterë kanë fluturuar shumë ulët mbi Ankara dhe Stamboll. Ushtria turke ka publikuar

Lexo tërë artikullin
Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice, një hajdut e grabitës

Njeriu që mbolli vdekjen në Nice të Francës nuk ishte krejtësisht i panjohur për autoritetet vendase të sigurisë. Tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeç dhe lindur në Susa të Tunizisë, banonte prej vitesh në qytetin ku kreu masakrën dhe zotëronte

Lexo tërë artikullin
Dëshmia e shqiptares: Ju rrëfej tmerrin në Nice

Dëshmia e shqiptares: Ju rrëfej tmerrin në Nice

Në zonën e Nicës në Francë jetojnë edhe shumë shqiptarë, po ka edhe nga ata që kanë shkuar për të kaluar pushimet. Liljana Berberi jeton prej 3 vitesh atje dhe në një lidhje telefonike për Top Channel, shumë pranë vendit

Lexo tërë artikullin

REKLAMA