Arusha zbret në brendinë e fshatit Vërtok të Gostivarit, rrezikohen banorët

Arusha zbret në brendinë e fshatit Vërtok të Gostivarit, rrezikohen banorët

Një muaj më herët,  është parë një arushë me të vegjlit e vet në rrugën që lidh Vrapçishtin me autostradën Tetovë -Gostivar. Para dy ditëve, rasti identik ka ndodhur në Vërtok të Gostivarit, njofton Agjencia e lajmeve Flaka  Banorë të

Lexo tërë artikullin
FOTO LAJM | Aksident trafiku në aksin Mavrovë – Dibër

FOTO LAJM | Aksident trafiku në aksin Mavrovë – Dibër

Një aksident trafiku ka ndodhur në aksin rrugor Mavrovë – Dibër, njofton Flaka  Në këtë aks ku si pasojë e të rreshurave të shiut komunikacioni po zhvillohet në rrugë të lagësht, janë aksidentuar dy kamionë. Njëri nga kamionët ka devijuar

Lexo tërë artikullin
Zgjidhet kryesia e ngushtë e degës së BDI në Vrapçisht

Zgjidhet kryesia e ngushtë e degës së BDI në Vrapçisht

Të premten në selinë e degës së BDI në Vrapçisht u mbajtë Mbledhja konstituive e degës së Bashkimit Demokratik për integrim Dega-Vrapçisht, njofton Flaka Me këtë rast është bë zgjedhja e kryesisë së ngushtë. Për Nënkryetarë u zgjodhën Ejup Jahja dhe Fikret

Lexo tërë artikullin
Ja Kryesia e re 21 anëtarëshe e degës së BDI-së në Gostivar

Ja Kryesia e re 21 anëtarëshe e degës së BDI-së në Gostivar

Në Kuvendin zgjedhor të degës së BDI-së në Gostivar, me shumicë të votave, për kryetar dega u zgjodh Bashkim Hasani i cili me 67 vota nga gjithsej 106 kuvendarë të pranishëm fitoi mandatin katër vjeçar  për të qeverisur me degën

Lexo tërë artikullin
EKSKLUZIVE: Bashkim Hasani zgjidhet kryetar dege në Gostivar

EKSKLUZIVE: Bashkim Hasani zgjidhet kryetar dege në Gostivar

Bashkim Hasani zgjidhet kryetar dege në Gostivar. Me gjitshej 67 vota Hasani fitoi mandatin e kuvendarëve për të qeverisur me degën e Gostivarit në 4 vitet e ardhëshme, raporton Flaka Nga 109 votuan 106 kuvendarë. Kuvendarët e deleguar gjithashtu njëzëri

Lexo tërë artikullin
Ahmeti sonte në Gostivar, zgjidhet Kryetari i degës

Ahmeti sonte në Gostivar, zgjidhet Kryetari i degës

Sonte me fillin prej ora 18:00 në Pallatin e Kulturës në Gostivar do të mbahet kuvendi zgjedhor i degës së BDI-së, njofon Flaka I pranishëm do të jetë lideri i BDI-së dhe zyrtarë të lartë partiak dhe qeveritar Lexo: Ja

Lexo tërë artikullin
Sahide Bajrami zgjedhet kryetare e degës së BDi-së në Bogovinë

Sahide Bajrami zgjedhet kryetare e degës së BDi-së në Bogovinë

Sahide Bajrami zgjedhet kryetare e degës së BDi-së në Bogovinë, rapoton Flaka Kuvendarët e deleguar gjithashtu njëzëri zgjodhën edhe kryesinë e degës si dhe këshillin mbikqyrës të degës së Bogovinë. Punimet e Kuvendit Zgjedhor i ndoqi Kryetari i BDIsë z.

Lexo tërë artikullin
Miratohet ligji për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe

Miratohet ligji për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe

Kuvendi e miratoi ligjin për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe. Kështu njofton deputeti i BDI-së, Artan Grubi në një postim të tij në Fejsbuk, transmeton Flaka Ja disa nga nenet: Neni 22 (1) Gjoba pre 4.000 deri

Lexo tërë artikullin
Bajram Kadrija zgjidhet Kryetar dege në BDI-në e Vrapçishtit

Bajram Kadrija zgjidhet Kryetar dege në BDI-në e Vrapçishtit

Në kuvendin zgjedhor të degës së BDI në komunën e Vrapçishtit, me shumicë të votave të kuvendarëve, mandatin katërvjeçar të kryetarit të degës e mori, Bajram Kadrija, raporton Flaka. Bajram Kadrija është i lindur me datë 14 dhjetor 1975 dhe

Lexo tërë artikullin
Pamje ekskluzive nga aksidenti tragjik në rrugën lokale të fshatit Kalishtë

Pamje ekskluzive nga aksidenti tragjik në rrugën lokale të fshatit Kalishtë

Dje reth orës 12 të drekës në rrugën lokale të fshatit Kalishtë e Gostivarit, vetura e tipit ,,Folkcvagen Golf,, me targa të Shkupit, të cilën pa patentë shoferi e ka drejtuar 20-vjeçari G.Xh. nga Kalishta, ka humbur kontrollin ndaj veturës

Lexo tërë artikullin