Kthehu në faqen kryesore

Fate njerezish

Çifti feston 50 vite sëbashku

Çifti feston 50 vite sëbashku

Historia e dashurisë që mbylli puntatën e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Gjonit dhe Agetinës, çifti që kishte 50 vite sëbashku. Gjoni e kishte njohur Agetinën nga motra e tij dhe historia e

Lexo tërë artikullin
Gruaja e penduar i kërkon falje bashkëshortit që e çoi në burg

Gruaja e penduar i kërkon falje bashkëshortit që e çoi në burg

Personazhi i rradhës këtë mbrëmje në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte Elida, e cila rrëfeu historinë e saj të dashurisë që kishte kaluar shumë prova. Para disa vitesh ajo ishte njohur me Arjanin. Të bindur për dashurinë

Lexo tërë artikullin
E ëma e braktis në jetimore, djali kërkon të bashkohet me të pas 10 vitesh

E ëma e braktis në jetimore, djali kërkon të bashkohet me të pas 10 vitesh

Programi “Dua të të bëj të lumur” solli këtë mbrëmje historinë e një djali të cilin e ëma e kishte braktisur në jetimore prej 10 vitesh. Ardiasi mbrëmjen e sotme kishte ftuar nënën e tij, Samijen për ta pyetur se

Lexo tërë artikullin
Akrobati 14-vjeç që me saltot dhe rrotullimet në ajër është bërë sensacion

Akrobati 14-vjeç që me saltot dhe rrotullimet në ajër është bërë sensacion

Një 14-vjeçar është duke ua rrëmbyer zemrat miliona personave në mbarë botën, falë shkathtësive të tij për të bërë salto shumë të vështira që sigurisht se pak njerëz mund t’i bëjnë. Ai është Shosei Iwamoto nga Japonia i cili sfidon

Lexo tërë artikullin
“Në Shqipëri isha ngelës”

“Në Shqipëri isha ngelës”

Henri Haxhiraj punon që prej prillit 2018 si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. 26-vjeçari nga Fieri kreu studimet bachelor në Fakultetin Ekonomik të Tiranës në vitet 2010-2014, e nga sa thotë në një intervistë për DW, në Shqipëri ka qenë

Lexo tërë artikullin
Sulmohet në internet për të dashurin që ka zgjedhur

Sulmohet në internet për të dashurin që ka zgjedhur

Hanna Ayluard është një vajzë që nuk ka asnjë mangësi fizike, dhe është lidhur me Shane Burcaw, i cili ka Atrofi Muskulore të Shpinës. Për këtë arsye, ajo sulmohet vazhdimisht në internet nga njerëz që e quajnë lidhjen e saj

Lexo tërë artikullin

ARKIVI I LAJMEVE