Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

Ndryshime drastike! Ja si janë veshur dikur adoleshentë në krahasim me ata sot

Me kalimin e viteve ndryshon edhe stili. Duke krahasuar adoleshentët e viteve 90’ me ata të sotshmit shohim se sa shumë kanë ndryshuar gjërat. Përveç teknologjisë që na rrethon kudo shohim ndryshime drastike edhe në veshje. A ju kujtohen këto

Lexo tërë artikullin
Çfarë të hamë e çfarë jo për ta ngadalësuar procesin e plakjes

Çfarë të hamë e çfarë jo për ta ngadalësuar procesin e plakjes

Debbie Thomas njihet për suksesin e saj sa i përket kujdesit të lëkurës. Ajo ka punuar me shumë yje të njohura, dhe ndonëse kujdesi i avancuar i lëkurës dhe teknologjitë e reja po bëhen të shpeshta, ajo thotë se gjithmonë

Lexo tërë artikullin
Si të ndryshoni pamjen tuaj me vetëm një shall?

Si të ndryshoni pamjen tuaj me vetëm një shall?

Ndodh që një aksesor i vetëm të plotësojë të gjithë pamjen e pa atë veshja të ndryshojë kryekëput. Një shall i mëndafshtë lidhur pas qafe, një kapele apo një palë doreza mund të transformojnë pamjen tuaj, ndaj ta plotësoni këtë të

Lexo tërë artikullin
Truke si grimi të duket i freskët gjatë gjithë ditës

Truke si grimi të duket i freskët gjatë gjithë ditës

Shumica e vajzave e njohin mirë situatën kur grimi bie e prishet, me të dalë nga shtëpia, sidomos kur temperaturat janë si të këtyre ditëve. Një pjesë zgjedhin të mos e përdorin fare në ditët e nxehta, por për ato

Lexo tërë artikullin
Truke si grimi të duket i freskët gjatë gjithë ditës

Truke si grimi të duket i freskët gjatë gjithë ditës

Shumica e vajzave e njohin mirë situatën kur grimi bie e prishet, me të dalë nga shtëpia, sidomos kur temperaturat janë si të këtyre ditëve. Një pjesë zgjedhin të mos e përdorin fare në ditët e nxehta, por për ato

Lexo tërë artikullin
Vajza bëjini tuajat këto xhinse! Ja modelet më “in” të 2018-ës

Vajza bëjini tuajat këto xhinse! Ja modelet më “in” të 2018-ës

Është e sigurt se xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda. Gjatë kësaj jave stilistët kanë paraqitur tendencat e reja të xhinseve për sezonin e ardhshëm. Për vitin 2018 në tendencat kryesore do të jenë tre modele xhinsesh, duke

Lexo tërë artikullin
Kënga e Ronela Hajatit tejkalon kufinjtë, dëgjohet edhe në Indonezi

Kënga e Ronela Hajatit tejkalon kufinjtë, dëgjohet edhe në Indonezi

Këngëtarja Ronela Hajati që nga fillimet e para të karrierës ka qenë shumë e suksesshme. Andaj kjo ka bërë që projektet e saj muzikore të dëgjohen shumë në vendet shqipfolëse dhe jo vetëm, shkruan lajmi.net ‘A do si kjo’ madje

Lexo tërë artikullin
Ja si të rrisni flokët me vetëm 1 përbërës!

Ja si të rrisni flokët me vetëm 1 përbërës!

Është një përzierje e cila jo vetëm pastron skalpin, por në të njëjtën kohë, i ushqen flokët dhe i bën flokët shumë të shëndetshëm. Merr një filxhan spinaq, përzieje me një lugë çaji mjaltë dhe një lugë çaji vaj (rekomandohet

Lexo tërë artikullin
Seks apo dashuri? Ja dallimet që bëjnë diferencën

Seks apo dashuri? Ja dallimet që bëjnë diferencën

Ka një vend të veçantë për seksin që nuk mund të krahasohet me të bërit dashuri. Një jetë e shëndetshme është kur përmbushet pak nga të dyja dhe shumicën e kohës çiftet kalojnë nëpër disa faza në të cilën ata

Lexo tërë artikullin
Miriam Cani publikon foton më të pazakontë!

Miriam Cani publikon foton më të pazakontë!

Postimet e këngëtares Miriam Cani zakonisht kanë të bëjnë më dashurinë të bukurën, por këtë herë ajo na ka habitur me këtë postim të saj. Cani ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të bukur ku krahas saj ka

Lexo tërë artikullin

#deklarim

MARKETING

NA NDIQNI NE FACEBOOK

ARKIVI I LAJMEVE

Moti sot
14°