Sa orë duhet të flejë një grua shtatzënë?

Sa orë duhet të flejë një grua shtatzënë?

Nevoja për gjumë në shtatzëni fillon të bëhet e dukshme menjëherë pas rezultatit pozitiv të testit Nëse ndiheni e lodhur gjatë ditës, duhet të dëgjoni sinjalet e trupit tuaj dhe të shkoni të pushoni. Gjatë shtatzënisë ka edhe shumë gra

Lexo tërë artikullin
Maska që rrit flokët deri në 10 cm brenda një muaji

Maska që rrit flokët deri në 10 cm brenda një muaji

Kjo maskë rrit gjatësinë dhe volumin e flokëve nga 5 deri në 10 centimetra në muaj. Një ndër problemet kryesore që përballen shumë vajza e gra, janë flokët që rriten ngadalë, ose kanë pësuar rënie. Disa femra kanë shumë dëshirë

Lexo tërë artikullin
PESË VJET PËR TË KRIJUAR FUSTANIN

PESË VJET PËR TË KRIJUAR FUSTANIN

Ka shpenzuar pesë vjet të jetës për të bërë këtë fustan dhe një palë këpucë, dhe gjithë sekreti është se janë krijuar me plot 10 mijë qese karamelesh. Emily Seilhamer, një artiste nga Pensilvania nisi të ruajë letrat e karameleve

Lexo tërë artikullin
Kaçurrela të përkryera vetëm me një shirit

Kaçurrela të përkryera vetëm me një shirit

Me anë të një shiriti që e vendosë në kokë, kjo vajzë arrin të bëjë kaçurrela sikur një profesioniste. Pa pasur nevojë që të përdor pajisje të shtrenjta, përmes nxehtësisë, ajo krijoi kaçurrelat në flokë. Vajza vendos shiritin në kokë

Lexo tërë artikullin
Fustani + atletet: pesë mënyra si t’i kombinoni

Fustani + atletet: pesë mënyra si t’i kombinoni

Atletet këtë verë kanë zëvendësuar praktikisht çdo lloj këpucësh, andaj barten jo vetëm me funde dhe minifunde, por edhe me fustane me të cilat përshtaten edhe mbase ndonjë lloj këpucësh me taka. Prandaj po ju inkurajojmë që të vraponi pas

Lexo tërë artikullin
Të luftosh me stil ajrin e kondicionuar

Të luftosh me stil ajrin e kondicionuar

Të shkosh në punë në verë është pak e vështirë për sa i takon stilit, më e komplikuar se duket. Teksa temperaturat jashtë i kalojnë 35 gradët, brenda ajri është më i ftohtë, dhe kjo për shkak të ajrit të

Lexo tërë artikullin
Tre ide për të kapur flokët në plazh

Tre ide për të kapur flokët në plazh

Bisht, por jo vetëm, në plazh flokët mund të rregullohen me xhel ose gërsheta. Ekspertët japin disa ide mbi modelet praktike dhe të thjeshta për tu bërë në plazh, bishti, gërsheti dhe flokët të hedhur pas. “Janë praktikë, dhe përshtaten

Lexo tërë artikullin
Make up natyral në çdo moshë

Make up natyral në çdo moshë

Teksa disa femra duan të kenë një make up të plotë në fytyrë çdo ditë, ka dhe nga ato që përqafojnë natyralen në pamjen e tyre. Për të ndihmuar për këtë make up, ‘pa make up’, drejtoresha e një linje

Lexo tërë artikullin
Filxhani perfekt i çajit… sipas ekspertëve

Filxhani perfekt i çajit… sipas ekspertëve

Shkencëtarët thonë se shumë prej nesh e përgatisin gabim filxhanin e çajit. Stuart Farrimod, ekspert i shkencës së bërjes së çajit, tregon në një emision të BBC se si bëhet pija perfekte, që gjithnjë e më shumë në të gjithë

Lexo tërë artikullin
Sekreti i të dukurit bukur dhe kur shton në peshë…

Sekreti i të dukurit bukur dhe kur shton në peshë…

Femra nga e gjithë bota kanë mbushur rrjetet sociale me fotot e tyre pasi kanë shtuar në peshë dhe duken që të gjitha kaq bukur. Shumë femra i frikësohen peshores dhe në pjesën më të madhe të rasteve shpresa për

Lexo tërë artikullin

ARKIVI I LAJMEVE