Palltot “deve” nuk do të dalin kurrë nga moda! Ja modelet që do ti adhuroni…

Palltot “deve” nuk do të dalin kurrë nga moda! Ja modelet që do ti adhuroni…

Palltot “deve” nuk dalin kurrë nga moda dhe këtë gjë e dimë shumë mirë. Mjaafton që ju të kini një të tillë në garderobë dhe çështja e veshjes suaj u zgjidh. Është e sigurt që nënat tuaja e kanë patur

Lexo tërë artikullin
Çdo të katërtin mashkull e tradhton gruaja! Sigurohuni në mos jeni edhe ju ndër ta!

Çdo të katërtin mashkull e tradhton gruaja! Sigurohuni në mos jeni edhe ju ndër ta!

Edhe pse është fakt që femrat më pak bëjnë aventura jashtë lidhjes apo martesës, nuk bëjnë as ato përjashtim nga tradhtia. Siç tregojnë hulumtimet, çdo e katërta damë së paku një herë do të ketë aferë jashtë martesës Nga përvoja

Lexo tërë artikullin
Doni të dashurohen me ju? Ndiqni këto 5 këshilla!

Doni të dashurohen me ju? Ndiqni këto 5 këshilla!

Ka raste kur na pëlqen dikush por nuk e kemi iniciativën të mendojmë rrugën e duhur sesi të veprojmë për të filluar muhabetin. Ndodh që doni vërtet ta bëni dikë për vete por në ndonjë moment edhe mund të bllokoheni

Lexo tërë artikullin
Lëng qepe për të kontrolluar rënien e flokëve

Lëng qepe për të kontrolluar rënien e flokëve

Lëngu i qepës është një nga mjetet natyrore që falë efikasitetit të tij është në gjendje të kontrollojë këtë sëmundje. Vetitë e qepës pengojnë rënien e flokëve dhe në të njëjtën kohë luftojnë çrregullime të tjera të tilla si zbokthi,

Lexo tërë artikullin
Kombinimi i të kuqes dhe rozës, ideali për të nisur 2018-ën

Kombinimi i të kuqes dhe rozës, ideali për të nisur 2018-ën

Përzierja e dy hijeve të kundërta, të rozës dhe të kuqes, mund të jetë një zgjedhje e guximshme, por efekti kromatik që do të rezultojë mund të  ekstravagant dhe ju do ta pëlqeni me shikim të parë. Për shumë njerëz

Lexo tërë artikullin
Modelet e flokëve për 2018-ën

Modelet e flokëve për 2018-ën

Për modelet e flokëve 2018 tendencat sugjerojnë modele flokësh te shkurtër, me gjatësi të mesme por edhe shumë të gjata. Moda e flokëve 2018 flet për te guxuar  dhe për të eksperimentuar me look-un. Kështu modele si long bob, pixie

Lexo tërë artikullin
“Dilara” dhe bashkëshorti shqiptar bëhen prindër për herë të parë

“Dilara” dhe bashkëshorti shqiptar bëhen prindër për herë të parë

Aktorja e njohur turke, Ebru Özkan e cila te ne njihet si ‘Dilara’ nga seriali “Fate të Kryqëzuara” është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur shqiptar Ertan Shabani, tashmë kanë marrë epitetin

Lexo tërë artikullin
Bëni që buzëkuqi juaj t’ju zgjasë tërë ditën me këtë trik të vogël!

Bëni që buzëkuqi juaj t’ju zgjasë tërë ditën me këtë trik të vogël!

A shqetësoheni shpesh se buzëkuqi juaj nuk zgjat gjatë tërë ditës? Mos u shqetësoni më, sepse ekzistojnë truqe të lehta që ju ndihmojnë rreth kësaj! Së pari, duhet të siguroheni që buzët të jenë të hidratuara mirë si dhe me

Lexo tërë artikullin
Ku janë sot femrat më të bukura të Shqipërisë?

Ku janë sot femrat më të bukura të Shqipërisë?

Ndoshta një nga konkurset e vetme serioze në vendin tonë përsa i përket bukurisë, “Miss Albania” ka nxjerrë ndër vite fytyrat më të bukura të Shqipërisë së vogël. Misset shqiptare sot dominojnë në ekran dhe shumica prej tyre që nga

Lexo tërë artikullin
Në 5 hapa për pushime të përsosura

Në 5 hapa për pushime të përsosura

Nëse akoma nuk keni vendosur se ku dhe me kë në deti, Elle ju ndihmon. Më poshtë po ju sjellim disa hapa me të cilët planifikimin e pushimit tuaj do ta shëndrroni në argëtim! Vera më në fund është këtu

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
-1°
1°
Thu
2°
Fri
2°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE