Llajneri i saktë që do i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës

Llajneri i saktë që do i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës

Sikurse që ulen temperaturat, edhe motivimi juaj për të veshur gjithçka pos “të trashave” bie, andaj mund të bëni diç më tepër duke bërë kombinime me sytë. Kjo sezonë është e toneve të çmueshme, sikurse e arta e ndezur dhe

Lexo tërë artikullin
Makijazhi i Emma Stone në Golden Globe fsheh një mesazh prapa vetes [Foto]

Makijazhi i Emma Stone në Golden Globe fsheh një mesazh prapa vetes [Foto]

Për herë të parë në historinë 75-vjeçare, Golden Globe i solli yjet në veshje të zeza, në shenjë solidariteti dhe për të nderuar viktimat e abuzimit seksual në Hollivudit, ndërsa aktorja e njohur Emma Stone përkundër veshjes, kishte vendosur që

Lexo tërë artikullin
E bija duket njëlloj si modelja e njohur në reklamën e Versace-s, me 30 vite diferencë kohe

E bija duket njëlloj si modelja e njohur në reklamën e Versace-s, me 30 vite diferencë kohe

Me një reklamë të vetën bukurie dhe një debutim në muajt e modës, Kaia Gerber është shpërthimi i vitit të kaluar. Megjithatë, edhe pse vajza po njihet, krahasimi me të ëmën, Cindy Crawford mbetet i pashmangshëm. Është e pamundur me

Lexo tërë artikullin
Udhëzues i plotë si të aplikoni grimin në sy

Udhëzues i plotë si të aplikoni grimin në sy

Më në fund, një mënyrë e lehtë si të deshifroni tutorialet e komplikuara! Lajneri për sy, maskara, brushat për hijëzim – oh sa shumë gjëra! Të mësuarit për aplikimin e makiazhit të syve nuk është një detyrë e lehtë dhe

Lexo tërë artikullin
5 gjërat që çdo femër duhet t`i dijë për ejakulimin e parakohshëm

5 gjërat që çdo femër duhet t`i dijë për ejakulimin e parakohshëm

I keni të njohura detajet e ejakulimit mashkullor i cili përmban qindra miliona spermatozoidë, por çfarë për ejakulimin tjetër që ndodh para kohe? Si duket edhe ai lëngu që del kur mashkulli është super i eksituar ka një rol të

Lexo tërë artikullin
Fakte interesante rreth modës që pothuajse askush nuk i di

Fakte interesante rreth modës që pothuajse askush nuk i di

Disa nga këto fakte madje mund ti intrigojnë edhe njohësit e vërtetë të modës dhe adhuruesit e botës së modës. Numër i madh i grave por edhe meshkujve informohen vetëm për trendet aktuale por disa informata rreth modës gjithsesi shumica

Lexo tërë artikullin
10 aksesorë të vetëm të modës të cilët i nevojiten çdo femre [Foto]

10 aksesorë të vetëm të modës të cilët i nevojiten çdo femre [Foto]

Çantë e zezë, vathë të rrumbullakët, syze ‘macë’ – a i ke të gjitha? Këto pesë shtojca e meritojnë vendin në dollapin tënd … Nuk ka rëndësi çfarë është stili yt personal apo a dëshiron të mbashë më shumë apo më

Lexo tërë artikullin
Këto janë xhinset që do shikosh gjithandej këtë dimër, je gati për t’i pasur në gardërobë?

Këto janë xhinset që do shikosh gjithandej këtë dimër, je gati për t’i pasur në gardërobë?

Kur nuk po punon me emrat e mëdhenj si Lupita Nyong’o, Jennifer Hudson apo Hilary Swank, stilistja e personazheve të famshëm, Micaela Erlanger, zbulon edhe disa sekrete të trendeve që duan të dinë të gjithë ata që ndjekin modën. Po

Lexo tërë artikullin
Detaje tërheqëse që nuk mund t’i rrezistoni aspak: çizmet mbi gjunjë janë modeli kryesor i këtij sezoni!

Detaje tërheqëse që nuk mund t’i rrezistoni aspak: çizmet mbi gjunjë janë modeli kryesor i këtij sezoni!

Ky model i çizmeve ka qenë në modë për disa vjet me radhë dhe duket sikur nuk ka ndërmend të lëshojë frontin… Modeli më i popullarizuar është sigurisht ai që ekspozon linjën e këmbëve, të bërë nga lëkura e që

Lexo tërë artikullin
Protesta e zezë e “Golden Globes”

Protesta e zezë e “Golden Globes”

Të gjitha femrat e industrisë ‘Hollywood’ që kanë qënë pjesë e “Golden Globes” janë solidarizuar duke u veshur të gjitha me të zeza në ceremoninë e këtij eventi. Kjo zgjedhje e yjeve shkon për mbështetjen morale dhe shpirtërore të të

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
23°
23°
Tue
20°
Wed
19°
Thu
22°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE