Intervistë, Timonie: Presim me padurim funksionimin normal të parlamentit

Intervistë, Timonie: Presim me padurim funksionimin normal të parlamentit I përditësuar

Në një mega intervistë për Agjencinë e Lajmeve “Flaka” ambasadori francez në Republikën e Maqedonisë, z. Kristian Timonie ka shpalosur qëndrimet e shtetit që përfaqëson rreth zhvillimeve politike në Maqedoni. Ambasadori Timonie flet për miratimin e Ligjit për Gjuhët, refuzimin

Lexo tërë artikullin
Afrodita Xhaferi artiste e ardhshme e qytetit të Gostivarit

Afrodita Xhaferi artiste e ardhshme e qytetit të Gostivarit

Agjencia e lajmeve FLAKA asnjëher në bllokun e saj nuk i shmang edhe të rrinjët nga e gjith vendi e sidomos ato nga Gostivari Intervistën e radhës e kemi realizuar me Artisten e ardhshme të qytetit të Gostivarit. Afrodita Xhaferi

Lexo tërë artikullin
SHPAT HALITI i riu nga Negotina i dhënë pas fotografisë

SHPAT HALITI i riu nga Negotina i dhënë pas fotografisë

Kujtimet e vetme që na ngelin pas xhdo gjëje në jetën tonë dhe që na përkujtojnë çastet e bukura janë fotografitë dhe në këtë sferë Agjencia e lajmeve FLAKA nuk anashkalon krijuesit e ri që tashmë i jan përkushtuar kësaj

Lexo tërë artikullin
Intervistë me Agim Rexhepin themeluesin e shoqatës “Miqtë e Amerikës”

Intervistë me Agim Rexhepin themeluesin e shoqatës “Miqtë e Amerikës”

Agjencia e lajmeve FLAKA sot ka realizuar një intervistë me Agim Rexhepin themeluesin e organizatës “Miqtë e Amerikës” Agim Rexhepi është shtetas i Republikës së Kosovës, intelektual dhe sipas të tjerëvë filantrop mes të tjerash ai thotë: “ Jetoj dhe veproj

Lexo tërë artikullin
Genti, talenti ri që e mori “vizën” nga Adrian Gaxha për tu ngjitë në skenë | VIDEO

Genti, talenti ri që e mori “vizën” nga Adrian Gaxha për tu ngjitë në skenë | VIDEO

Genti quhet këngëtari i ri me prejardhje nga Gostivari i cili ka lindur dhe jeton në Zvicër. Emri i tij i vërtetë është Gentian Çerkezi. Së fundmi, dëshirën e tij të jetës për tu bërë pjesë e skenës së muzikës

Lexo tërë artikullin
DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

Në intervistën për Flakën, Ertan Aliji i njohur ndryshe si DJ Delta, flet për karrierën e tij si DJ që fillimisht hapat e para i bëri në qytetin e lindjes në Gostivar, kurse tani ka arritur të performon në Klubet

Lexo tërë artikullin
Zaev: “Qeveria e re deri në fund të muajit” (Intervista e plotë për REL)

Zaev: “Qeveria e re deri në fund të muajit” (Intervista e plotë për REL)

Qeveri të re do të ketë deri në fund të muajit, thotë në intervistën për Radion Evropa e Lirë, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili pret t’ia ndajë mandatin presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov për të formuar Qeverinë e

Lexo tërë artikullin
Borxhi i Maqedonisë në aspektin kushtetues

Borxhi i Maqedonisë në aspektin kushtetues

Njerëzit në mënyra të ndryshme tentojnë që ta mbulojnë apo anashkalojnë turpin dhe ndjenjën e fajësisë, që nuk ishin pjesë e luftës së vitit 2001 dhe tentojnë që këtë turp ta tejkalojnë duke e nënçmuar Marrëveshjen e Ohrit, kurse pala

Lexo tërë artikullin
INTERVISTA – Nuhiu:  Është e nevojshme që dyert e MPB-së të mbeten të hapura edhe për një kohë për shqiptarët

INTERVISTA – Nuhiu: Është e nevojshme që dyert e MPB-së të mbeten të hapura edhe për një kohë për shqiptarët

Agjencia e Lajmeve “Flaka”, realizoi intervistë me zëvendësministrin e Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu. Në megaintervistën e dhënë për Flaka, Nuhiu flet për aktualitet brenda Ministrisë së Punëve të Brendsme (MPB), me theks të veçantë çështjet që i tangojnë shqiptarët.

Lexo tërë artikullin
Intervista, zëvendësministri Nuhiu flet për aktualitet në MPB !

Intervista, zëvendësministri Nuhiu flet për aktualitet në MPB !

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, në një intervistë ekskluzive për Agjencinë e Lajmeve “Flaka”, flet për qeverisjen e tij në postin e zëvendësministrit në gjashtë muajt e para të marrjes së mandatit. “Postin e zëvendësministrit e ushtroni në

Lexo tërë artikullin

Publicitet

Moti sot
6°
4°
Thu
3°
Fri
3°
Sat
-2°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE