Bilbili i këngës shqipe vazhdon të promovojë cilësi artistike edhe në projektin e ri

Bilbili i këngës shqipe vazhdon të promovojë cilësi artistike edhe në projektin e ri

Sapo përmendet emri i saj, në zemrën e çdo shqiptari zgjohet ndjenja e atdhedashurisë, e kjo ndodh nga përkushtimi që ajo ka për popullin e vet. Këngët e Shkurte Fejzës u bënë ngushëllim dhe vullnet për kombin 4 dekada me

Lexo tërë artikullin
Keli bën investim gjigand të klipit të ri në ishullin grek Santori

Keli bën investim gjigand të klipit të ri në ishullin grek Santori

Keli bën investim gjigand të klipit të ri në ishullin grek Santori. Sapo u përhap lajmi se artisti i hiteve të mëdha, Keli, ka mbaruar së realizuari klipin më të ri dhe atë në ishullin grek Sanatori. Skenat e klipit

Lexo tërë artikullin
Reperi Gjiko imazhi i ri i Golden Eagle

Reperi Gjiko imazhi i ri i Golden Eagle

“Frutex ShPK” ka bërë marrëveshje me këngëtarin Asdren Gjikolli (Gjiko) që kanaçet e pijes të mbajnë fotografinë e këngëtarit,  gjithashtu edhe kodi ku me anë të tij fansat mund ta shkarkojnë falas albumin e ri të këngëtarit. Fisnik Kryeziu, menaxher

Lexo tërë artikullin
Asim Gashi publikon albumin e dytë ‘Unplugged’

Asim Gashi publikon albumin e dytë ‘Unplugged’

Këngëtari i njohur shqiptar, Asim Gashi ka publikuar albumi e dytë ‘Unplugged’ në versionin akustik me këngë të vjetra të përpunuara. Ky album përmban gjithsej tetë këngë të cilat janë interpretuar me shumë profesionalizëm, shkruan lajmi.net Pjesë e tij janë

Lexo tërë artikullin
Lumturie Axhami i kushton këngë “himn” Uskanës së vjetër

Lumturie Axhami i kushton këngë “himn” Uskanës së vjetër

Emri i saj është gdhendur në plejadën e artistëve të mirëfilltë shqiptarë. Lumturie Axhami shënon një karrierë mbi 30 vjeçare të mbushur vetëm me vlera të vërteta muzikore. Ajo sapo ka publikuar videoprojektin më të ri dedikuar Uskanës, të titulluar

Lexo tërë artikullin
“Çka ban ti për mu” një duet perfekt nga Shqipe Kastrati e Flori Cocaj

“Çka ban ti për mu” një duet perfekt nga Shqipe Kastrati e Flori Cocaj

Para pak kohësh, artistja e mirënjohur e këngës sonë Shqipe Kastrati, na informoi se është në realizim të një bashkëpunimi me këngëtarin Flori Cocaj. Ky duet u editua pak ditë më parë dhe realisht ka marrë vëmendje të madhe nga

Lexo tërë artikullin
Klodiana Vata dekorohet me çmimin e madh në Shkodra Fest 3

Klodiana Vata dekorohet me çmimin e madh në Shkodra Fest 3

26 vjetori i sivjetshëm ishte ditë festive jo vetëm për qytetin e Shkodrës, por për gjithë artistët që iu bashkuan kësaj feste. “Shkodra Fest 3” tashmë është bërë një event i përvjetshëm, i cili bën bashkë artistët shqiptarë nga çdo

Lexo tërë artikullin
Jasmin Nikaj, këngëtari që bën krenar shqiptarët e Malit të Zi

Jasmin Nikaj, këngëtari që bën krenar shqiptarët e Malit të Zi

Jasmin Nikaj quhet artisti ynë këngëtar nga Tuzi i Malit të Zi, i cili karrierën e nisi në shoqërinë kulturore “Koha” nga Dinosha, e mëpas kaloi në shoqërinë “Liria” nga Mileshi. Fillimisht u prezantua si solist duke kënduar me grupin

Lexo tërë artikullin
Me 26 dhjetor finalja e madhe e “Shkodra Fest 3”

Me 26 dhjetor finalja e madhe e “Shkodra Fest 3”

Të ftuar special janë këngëtarët : Bujar Qamili,  Erik Lloshi,  Labinot Rexha,  Albana Mesuli, Ana Kabashi,  Blerina Matraku, @G-up,  Florian Bana e Anxhelo Koci. Aktorët : Zef Deda,  Drilon Hoxha,  Olsi Bylyku (Kimikati), Xum Allushi,  Visjan Ukcenaj (2XL), edhe violinisti

Lexo tërë artikullin
Big Mama pas ndarjes publikon një baladë për dashurinë e humbur! (VIDEO)

Big Mama pas ndarjes publikon një baladë për dashurinë e humbur! (VIDEO)

Mbrëmë, Big Mama ka shënuar rikthimin në tregun muzikor me projektin ‘Zemra e ndalume’,  këngë kjo e cila et për një zhgënjim në dashuri. Një histori pak a shumë të tillë e ka përjetuar edhe Big mama, para pak muajsh

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
10°
20°
Tue
19°
Wed
20°
Thu
23°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE