Vesel Memedi, referendumi: Liri apo vdekje!

Vesel Memedi, referendumi: Liri apo vdekje!

Historiku i organizimit të referendumeve është praktikuar shumë më herët në disa shoqëri dhe shtete, si kompromis mes forcave politike që pretendojnë se veprojnë në të mirë të popullit, kombit, apo etnisë së tyre. Referendumi ka për qëllim t’ju mundësoj

Lexo tërë artikullin
MAQEDONIA E ALI AHMETIT NE NATO   | OPINION

MAQEDONIA E ALI AHMETIT NE NATO | OPINION

Maqedonia nën udhëheqjen e Ali Ahmetit shkelë të pashkelurën deri më tani në historinë e saj! Maqedonia edhe dejure do të deklarohet para botës dhe para miqëve të shumtë, se është edhe shqiptare dhe me fuqi të madhe për stabilitet

Lexo tërë artikullin
Një votë shqiptare për një Maqedoni tjetër

Një votë shqiptare për një Maqedoni tjetër

Nga Enver Robelli A duhet shqiptarët e Maqedonisë të marrin pjesë në referendumin për ndryshimin e emrit të këtij shteti, bazuar në marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës? Ka zëra shqiptarë që thonë se ky referendum duhet bojkotuar për

Lexo tërë artikullin
Profesori Reka: Jam “PRO” referendumit, sepse jam “PËR” NATO dhe BE

Profesori Reka: Jam “PRO” referendumit, sepse jam “PËR” NATO dhe BE

Profesori universita, Arianit Reka, në një postim në rrejtin social Facebook, shprehet “Për” referendumin dhe shpjegon arsyet e këtij qëndrimi, përcjell FLAKA. “Jam për #NATO dhe #EU që prej 1999 kur punoja për NATO-n dhe SHBA-në, kur shumica e aktorëve

Lexo tërë artikullin
Saiti: Anketa nga IRI, konfirmon bindeshem vleresimin dhe bindjet e qytetareve për shumë çka!

Saiti: Anketa nga IRI, konfirmon bindeshem vleresimin dhe bindjet e qytetareve për shumë çka!

Te dashur miq dhe ju te tjer, anketa e djeshme e publikuar nga IRI (nje institut me kredibiltet te pamohueshem… Posted by Pajtim Saiti on Wednesday, August 29, 2018

Lexo tërë artikullin
Çka fitojnë shqiptarët nëse votojnë kundër Referendumit ?

Çka fitojnë shqiptarët nëse votojnë kundër Referendumit ?

Ne prag te Referendumit disa analiste, komentator fejsbuki, etj – qytetarit te ‘lodhur’ shqiptar ne Maqedoni edhe me shume po ia shtojne lodhjen e mundimin me ‘analizat’ se deklarimi Pro Referendumit qenka i demshem per to, apo ne versione tjera

Lexo tërë artikullin
Ademi: Nuk ka interes më të lartë kombëtar për shqiptarët e Maqedonisë se anëtarësimi në NATO dhe BE

Ademi: Nuk ka interes më të lartë kombëtar për shqiptarët e Maqedonisë se anëtarësimi në NATO dhe BE

Nuk ka interes më të lartë kombëtar për shqiptarët e Maqedonisë që Republika e Maqedonisë të jetë antare e NATO-s dhe… Posted by Edmond Ademi on Sunday, August 19, 2018

Lexo tërë artikullin
Saiti: Shumica dermuese e qytetarëve janë pergjigjur pozitivisht për inkuadrim në NATO DHE BE

Saiti: Shumica dermuese e qytetarëve janë pergjigjur pozitivisht për inkuadrim në NATO DHE BE

Te dashur miq dhe ju te tjer, ne cdo anket te realizuar ne maqedoni ne pyetjen a perkrahni anetaresimin e vendit ne NATO… Posted by Pajtim Saiti on Sunday, August 5, 2018

Lexo tërë artikullin
Selimi: Integrimi në BE nuk është vetëm proces teknik, por transformim i plotë i sistemit shoqëror dhe politik

Selimi: Integrimi në BE nuk është vetëm proces teknik, por transformim i plotë i sistemit shoqëror dhe politik

AL/MKIntegrimi në Bashkimin Evropian nuk është vetëm proces teknik, por transformim i plotë i sistemit tonë shoqëror… Posted by Sefer Selimi Jr. on Thursday, August 16, 2018

Lexo tërë artikullin
Saiti: Me nje referendum të suksesshëm vendosim themelet e nje gjyqesie dhe prokurorie te pavarur

Saiti: Me nje referendum të suksesshëm vendosim themelet e nje gjyqesie dhe prokurorie te pavarur

Te dashur miq dhe ju te tjer, me nje referendum te sukseseshem me 30 shtator 2018 vendosim themelet e nje gjyqesie dhe… Posted by Pajtim Saiti on Monday, August 6, 2018

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...