Filloi rikonstruksioni i plotë i rrugës “Brigada e Dytë Maqedonase” në Çair

Filloi rikonstruksioni i plotë i rrugës “Brigada e Dytë Maqedonase” në Çair

Si rezultat i bashkëpunimit të rregullt institucional midis Komunës së Çairit dhe Qytetit të Shkupit, sot fillon rikonstruksioni i rrugës “Brigada e Dytë Maqedonase” nga ndërlidhja me rrugën “Hristijan Todorovski Karposh” deri te qarkorja në afërsi të SHMQSH “Zef Lush

Lexo tërë artikullin
Komuna e Kërçovës organizon ” Mbledhje Komemorative” në përkujtim të veprës së Qani Mehmedit

Komuna e Kërçovës organizon ” Mbledhje Komemorative” në përkujtim të veprës së Qani Mehmedit

Me rastin e ndarjes nga jeta të gazetarit dhe publicistit Qani Mehmedi dhe në përkujtim të veprave madhore Komuna e Kërçovës organizon Mbledhje Komemorative. Nga Komuna e Kërçovës bëjnë me dije se në këtë mbledhje do të shpalosen kujtime nga:

Lexo tërë artikullin
АPEL | Ftohen qytetarët e komunës së Gostivarit të përmbyllin lëndët për legalizim

АPEL | Ftohen qytetarët e komunës së Gostivarit të përmbyllin lëndët për legalizim

Ftohen qytetarët e komunës së Gostivarit dhe veçanërisht mërgimtarët të cilët aplikuan për legalizimin e objekteve të ndërtuara paleje, në kohë të përfundojnë me kompletimin e lëndëve. Për ata qytetarë që kanë dorëzuar kërkesë për legalizim të objekteve në afatin

Lexo tërë artikullin
Bejta nuk ndalet, nesër fillon riasfaltimi i rrugës regjionale Turçan – Llakavicë

Bejta nuk ndalet, nesër fillon riasfaltimi i rrugës regjionale Turçan – Llakavicë

Përmes një njoftimi për opinion, nga Komuna e Gostivarit bënë me dije fillimin e punimeve për riasfaltimin e rrugës regjionale Turçan i Madhe – Llakavicë, njofton Flaka  “Për shkak të zhvillimit të punimeve për riasfaltimin e rrugës regjionale Turçan i Madhe

Lexo tërë artikullin
Komuna e Tetovës u përgjigjet protestave të bujqve

Komuna e Tetovës u përgjigjet protestave të bujqve

“Si pasojë e aksionit te Sektorit për Punë të Brendshme në Tetovë për mënjanimin e shitësve ambulant me shumicë të produkteve sezonale nga rrugët e qytetit të Tetovës, sot një grup i shitësve protestuan përpara objektit të Komunë së Tetovës

Lexo tërë artikullin
Përfaqësuesi i UNDP-së: Komuna e Bejtës, vendi ku mund të bëhen inovitete | FOTO

Përfaqësuesi i UNDP-së: Komuna e Bejtës, vendi ku mund të bëhen inovitete | FOTO

Përfaqësuesi i UNDP-së, z. Horald Schenker në prezantimin e projektit “E Rregullativa”, një sistem mjaftë i rëndësishëm për  qeverisje elektronike i cili filloi të zbatohet në Komunën e Gostivarit, mes tjerash potenoi që Gostivari është vendi ku mund të bëhen inovitete,

Lexo tërë artikullin
Rregullohet shtrati i lumit në Reçicë të Madhe | FOTO

Rregullohet shtrati i lumit në Reçicë të Madhe | FOTO

Kryetarja e Tetovës Teuta Arifi së bashku me zv. Kryeministrin  përgjegjes per implementimin e Marreveshjes Korrnizë te Ohrit, Hazbi Lika sot kanë inspektuar  nga afer punimet e fundit rreth  rregullimit të shtratit të lumit në Recicë të Madhe. Sipas kryetares 

Lexo tërë artikullin
Bejta takoi  ish-kryetarin e KF Gallata Saraj, Alp Jalman | FOTO

Bejta takoi ish-kryetarin e KF Gallata Saraj, Alp Jalman | FOTO

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta priti sot një delegacion të zgjeruar nga Klubi i Futbollit Gallata Saraj – Republika e Turqisë, raporton Flaka. “Sot mirëpresim veteranet fitues të kupës uefa, të KF Gallata Saraj të Turqisë, të cilët

Lexo tërë artikullin
Bejta: Mbështesim çdo investim afarist që ndihmon ekonominë e Gostivarit | FOTO

Bejta: Mbështesim çdo investim afarist që ndihmon ekonominë e Gostivarit | FOTO

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta mori pjesë në inaugurimin e Qendrës Sportive M3 në Zdunjë të Gostivarit, njofton Flaka.  “Mbështesim çdo investim afarist që ndihmon ekonominë e Gostivarit. Dje u përurua një qendër sportive moderne, një atraksion veror

Lexo tërë artikullin
Takimi Bejta-Zhernovski: Qeveria, prosperitet për qytetarët pavarësisht përkatësive

Takimi Bejta-Zhernovski: Qeveria, prosperitet për qytetarët pavarësisht përkatësive

Gjatë një takimi në Komunën e Gostivarit, kryetari i Komunës, Nevzat Bejta dhe kryetari i Komunës Qendër të Shkupit, Andrej Zhernovski janë dakordësuar se qeveria e koalicionit duhet të punojë për krijimin e kushteve të nevojshme për prosperitet ekonomik të

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

REKLAMA