Festat e fundvitit, Dehari ndanë pako dhe ushqime për fëmijët | FOTO

Festat e fundvitit, Dehari ndanë pako dhe ushqime për fëmijët | FOTO

Me rastin e festave të fundvitit, kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari ka dhuruar pako për fëmijët e çerdheve dhe artikuj ushqimor për fëmijë me aftësi të kufizuara në Kërçovë, përcjell FLAKA. “Për nder të festave të fundvitit, ndamë

Lexo tërë artikullin
Gostivar, lëshohet në përdorim salla sportive në Sh. F. “Mustafa Kemal Ataturk”

Gostivar, lëshohet në përdorim salla sportive në Sh. F. “Mustafa Kemal Ataturk”

Me ceremoni solemne sot u lëshua në përdorim salla sportive në Shkollën Fillore “Mustafa Kemal Ataturk” në Gostivar. Nxënësit me këtë rast me ndihmën e arsimtarëve të tyre kishin përgatitur një program të begatë kulturoro-artistik. Ministri i arsimit, Arbër Ademi,

Lexo tërë artikullin
U mbajë konferenca përkujtimore “Kërçovarët për Kërçovën”

U mbajë konferenca përkujtimore “Kërçovarët për Kërçovën”

Sot në Kërçovë u mbajtë konferenca përkujtimore “Kërçovarët për Kërçovën” në të cilën u prezentuan kumtesa për zhvillimet historike, arsimore dhe personalitetet që kanë lënë gjurmë në historiografinë e kësaj treve. Në organizim të Muzeut të Maqedonisë perëndimore dhe komunës

Lexo tërë artikullin
Miratohet Buxheti i komunës së Kërçovës për vitin 2019

Miratohet Buxheti i komunës së Kërçovës për vitin 2019

Këshilli i komunës së Kërçovës mbajti mbledhjen e 16 me radhë në të cilën me shumicë votash u miratua Buxheti komunal për vitin 2019. Temë qendrore e seancës së sotme të Këshillit komunal të Kërçovës ishte propozim buxheti i vitit

Lexo tërë artikullin
Ja sa qytetarë evidentohet si të papunë në rajonin e Gostivarit

Ja sa qytetarë evidentohet si të papunë në rajonin e Gostivarit

Nga gjithsej 91.485 qytetarëve të evidentuar si të papunë deri në fund të muajt tetor të vitit 2018 në Repubikën e Maqedonisë, rajoni i Gostivarit përfshi edhe komunat rurale Vrapçisht dhe Mavrovë Rostushë përfaqësohet me 5.524 persona, njofton Gostivari Sot Nga ky numër, 3.466  janë

Lexo tërë artikullin
Komuna e Kërçovës organizon turneun në futboll të vogël “Gurra 2019”

Komuna e Kërçovës organizon turneun në futboll të vogël “Gurra 2019”

Komuna e Kërçovës organizon turneun në futboll të vogël “Gurra 2019″. Edicioni më i ri i turneut tradicional në futboll të vogël ” Gurra 2019″ , do mbahet nën kujdestarin e komunës së Kërçovës dhe kryetarit Fatmir Dehari, përcjell FLAKA.

Lexo tërë artikullin
Medresantet e “Isa Beu”-t Gostivar, festuan me program të begatë “28 Nëntorin”

Medresantet e “Isa Beu”-t Gostivar, festuan me program të begatë “28 Nëntorin”

Shteti është niveli më i lartë i vetëdijes fetare e kombëtare të një kombi për trasimin e rrugës më të shëndoshë për një zhvillim autentik në sfera të ndryshme, përcjell FLAKA. “Për këtë Dita e Pavarësisë tek shqipëtarët paraqet dinjitetin,

Lexo tërë artikullin
“Tetova feston nëntorin”, defile dhe bandë ushtarake në rrugët e qytetit

“Tetova feston nëntorin”, defile dhe bandë ushtarake në rrugët e qytetit

Me defile nëpër rrugët e Tetovës nga Filarmonia e Forcave të Sigurisë së Kosovës dhe nxënësit e shkollave të mesme të Tetovës dhe me performancë të nxënëseve në sheshin ‘Ilira” është festuar 106 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë në qytetin

Lexo tërë artikullin
Kryqi i kuq – Gostivar me mesazh ngushëllimi për arsimtaren Erneza Mustafai

Kryqi i kuq – Gostivar me mesazh ngushëllimi për arsimtaren Erneza Mustafai

Kryqi i Kuq Organizata ndërkomunale në Gostivar, me ndajnë dhimbjen e thellë me familjen e zonjës Erneza Mustafai e cila sot ndroi jetë, përcjell FLAKA. “Sot Kryqi i kuq humbi një humaniste, aktiviste , bashkëpuntore si dhe një anetare të

Lexo tërë artikullin
28 Nëntori, zyra e Fatmir Deharit merr imazhin kuq e zi

28 Nëntori, zyra e Fatmir Deharit merr imazhin kuq e zi

Sa herë që vjen 28 Nëntori, zyra e Kryetarit të komunës merr imazhin kuq e zi. Edhe këtë vit, si çdo vit që lejmë pas u dhuruan flamuj gjigand të cilët do të valojnë në shtizat e ngritura nëpër bashkësitë

Lexo tërë artikullin