Presidenca: Besojmë se të gjitha partitë vijnë nesër te Thaçi

Presidenca: Besojmë se të gjitha partitë vijnë nesër te Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën i pret në takim konsultativ përfaqësuesit e partive politike, konfirmojnë zyrtarët e Zyrës së Presidentit të Kosovës. Ardian Arifaj, këshilltar i presidentit Hashim Thaçi, thotë për Radion Evropa e Lirë se ftesa e presidentit

Lexo tërë artikullin
Hoxhaj: Kemi kohë të aplikojmë për anëtarësim në UNESCO

Hoxhaj: Kemi kohë të aplikojmë për anëtarësim në UNESCO

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë se Kosova ka ende kohë për aplikim për anëtarësim në UNESCO. Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë se Kosova ka ende kohë për aplikim

Lexo tërë artikullin
Mustafa: Asnjë deputetë besnik i LDK-së nuk do ta votoj Haradinajn

Mustafa: Asnjë deputetë besnik i LDK-së nuk do ta votoj Haradinajn

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa shprehet ibindur se asnjë deputetë besnik i LDK-së nuk do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër, e madje partia e tij, sië tha ai, kurrë nuk do të bëjë koalicion me

Lexo tërë artikullin
Haradinaj fton për mbështetje Mustafën e Pacollin

Haradinaj fton për mbështetje Mustafën e Pacollin

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, ka konfirmuar se ka marrë mbështetjen e familjes Rugova për qeverisje të vendit. Ai sot ka qëndruar në familjen Rugova. Haradinaj ndërkohë i ka bërë ftesë kreut të LDK-së, Isa Mustafa dhe

Lexo tërë artikullin
Teuta Rugova jep sqarime shtesë për takimin me Haradinajn

Teuta Rugova jep sqarime shtesë për takimin me Haradinajn

Deputetja e zgjedhur e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Teuta Rugova, i ka dhënë mbështetje verbale kandidaturës së Ramush Haradinajt nga koalicioni PAN, për postin e kryeministrit të ardhshëm të Kosovës. Ndonëse nuk ka thënë decidivisht se do ta votojë Haradinajn

Lexo tërë artikullin
Haxhiu: I kemi 62 vota të deputetëve për krijimin e qeverisë

Haxhiu: I kemi 62 vota të deputetëve për krijimin e qeverisë

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu e ka vlerësuar aksidentale rritjen e Lëvizjes Vetëvendosje, në zgjedhjet e 11 qershorit, ndërsa ka thënë se koalicioni PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë. “Shpejt do të kemi zgjedhjet lokale dhe gjitha subjektet

Lexo tërë artikullin
PDK i përgjigjet pozitivisht ftesës së Thaçit

PDK i përgjigjet pozitivisht ftesës së Thaçit

Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur që përfundimisht të marrë pjesë në takimin e thirrur nga presidenti Hashim Thaçi. Këtë e ka konfirmuar për Zeri.info nënkryetari i këtij subjekti, Memli Krasniqi. “Mund ta konfirmoj se ne si PDK do të

Lexo tërë artikullin
Thaçi ua ka dërguar tashmë ftesat partive politike

Thaçi ua ka dërguar tashmë ftesat partive politike

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ua ka dërguar ftesë partive politike për takimin konsultativ më datë 24 korrik. Telegrafi ka arritur të siguroj ftesën dërguar kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Siç edhe thuhet në ftesën e

Lexo tërë artikullin
Selimi: Haradinajn e kam mik, por jam me Vetëvendosjen

Selimi: Haradinajn e kam mik, por jam me Vetëvendosjen

Anëtari i VV-së, Rexhep Selimi ka folur për raportet e tij me familjen Haradinaj dhe po ashtu ai ka treguar nëse do ta votoj për kryeministër Ramush Haradinajn. “Po dëgjoj diku-diku, nëpër disa emisione, komentime jo korrekte sa i përket

Lexo tërë artikullin
Mitrovica e veriut nuk i zbaton ligjet e Kosovës

Mitrovica e veriut nuk i zbaton ligjet e Kosovës

Komuna e Mitrovicës Veriore nuk po i zbaton ligjet e miratuara nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Kjo komunë ende operon me një Udhëzim të UNMIK-ut i cili është në kundërshtim me ligjet e aplikueshme në Kosovë. Kjo komunë e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

REKLAMA