Biznesmeni Shaqir Palushi apel Bizneseve të Suharekës të ndihmojnë që të evidentohen dëmet nga vërshimet

Biznesmeni Shaqir Palushi apel Bizneseve të Suharekës të ndihmojnë që të evidentohen dëmet nga vërshimet

Te nderuar qytetar te Suharekës, sot komisioni i formuar nga Qendra e Biznesit te Suharekës ka vizituar disa familje te cilat kane pësuar dëme materiale nga vërshimet e ditëve te kaluara. Komisioni ka pare nga afër demet e mëdha ne

Lexo tërë artikullin
Ja kush është fatlumja që u bë pjes e familjes Lladrovci

Ja kush është fatlumja që u bë pjes e familjes Lladrovci

Familja Lladrovci është bërë edhe me një antare të re, pasi që kanë martuar djalin e tyre Lapidarin Një vajz punëtore dhe me një bagazh të mirfillt akademik do ta ndricojë edhe më shumë këtë familje. Arlinda Alshiqi është Magjistre

Lexo tërë artikullin
Qendra e Bizneseve në Suharekë, ndihmon me 5000 euro familjet e prekura nga vërshimet

Qendra e Bizneseve në Suharekë, ndihmon me 5000 euro familjet e prekura nga vërshimet

Pas vërshimeve në Suharekë dhe dëmeve të shkaktuara nga reshjet e së mërkurës Qendra e biznese në Suharekë ka ndihmuar me 5000 euro familjet prekura nga kjo fatkeqësi natyrore. Lajmin për përkrahjen e familjeve të prekura e ka bërë kryetari

Lexo tërë artikullin
Kreu i Drenasit Ramiz Lladrovci mes shumë të ftuarve martoi djalin, Lapidarin

Kreu i Drenasit Ramiz Lladrovci mes shumë të ftuarve martoi djalin, Lapidarin

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci sonte ka një gëzim të madh në familje. Ai po marton djalin e tij, Lapidarin. Në një postim në Facebook, Lladrovci ka gjetur kohë të falendëroj të pranishmit për pjesëmarrje. Në fotot e publikuara shihet

Lexo tërë artikullin
Hasan Prishtina ishte drita, ishte zëri, ishte mendja, ishte pushka e kombit

Hasan Prishtina ishte drita, ishte zëri, ishte mendja, ishte pushka e kombit

Është e paktë çdo fjalë, kur është në pyetje vepra e të madhit Hasan Prishtina. Sepse ai mbetet i pazakontë, në rrethana të rënda  kur kombi ynë rrezikohej me shuarje, Hasan Prishtina ishte drita, ishte zëri, ishte mendja, ishte pushka

Lexo tërë artikullin
Komuna e Drenasit organizoi me sukses 35 ditë feste për mikëpritje të mërgimtarëve.

Komuna e Drenasit organizoi me sukses 35 ditë feste për mikëpritje të mërgimtarëve.

Sonte mbaroj 35 ditëshi i aktiviteteve të parapara nga Komuna e Drenasit për mikpritje të atdhetarëve të cilët jetën e tyre e kalojnë jasht mëmëdheut. Mërgimtarët u pritën me atmosferë festive 35 ditë me radhë ku sonte edhe mbaroj ky

Lexo tërë artikullin
Akademi përkujtimore për heronjtë e kombit, Lladrovci: Meritat e tyre të paharrueshme

Akademi përkujtimore për heronjtë e kombit, Lladrovci: Meritat e tyre të paharrueshme

Kryetari i Komunës së Skenderaj të Kosovës, Ramiz Lladrovci, ka marrë pjesë në Akademi përkujtimore, kushtuar heronjve të kombit, Bekim Berisha, Bedri Shala, Elton Zherka, Përmet Vula dhe Bashkim Leku, të rënë në fushëbetejën e Junikut, ku ka mbatur edhe

Lexo tërë artikullin
“Veriu i Mitrovicës nuk duhet të përfshihet në ridefinim të kufijve”

“Veriu i Mitrovicës nuk duhet të përfshihet në ridefinim të kufijve”

Zgjidhja më e mirë për shqiptarët që jetojnë në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, si dhe për komunitetin serb që jeton në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, është reciprociteti i përbashkët për të drejtat e tyre, që çon deri tek ridefinimi

Lexo tërë artikullin
Tahiri: Logjika e Asociacionit nuk është strehë nacionalizmi

Tahiri: Logjika e Asociacionit nuk është strehë nacionalizmi

Koordinatori Nacional për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri, ka folur edhe njëherë rreth Asociacionit. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, thotë se Qeveria nuk duhet të lejojë që Asociacioni të ketë kompetenca ekzekutive e as të ketë përgjegjësi për

Lexo tërë artikullin
Hoxhaj: Serbia po shkel marrëveshjen e Brukselit për lirinë e lëvizjes

Hoxhaj: Serbia po shkel marrëveshjen e Brukselit për lirinë e lëvizjes

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka paralajmëruar masa reciproke ndaj Serbisë pas ndalimit për herë të dytë të profesorit Hivzi Islami në kufi, tek sa ky i fundit po shkonte në shtëpinë e tij. Hoxhaj tha se kjo është shkelje

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
28°
25°
Mon
24°
Tue
25°
Wed
24°
Thu