Ministrja Hoxha: Dy muaj afat për ratifikim të demarkacionit

Ministrja Hoxha: Dy muaj afat për ratifikim të demarkacionit

Ministrja e integrimeve, Dhurata Hoxha, shpreson se partnerët e koalicionit do t`i tejkalojnë dallimet për sa i përket demarkacionit dhe do ta shikojnë interesin e qytetarëve për lëvizje të lirë. Kosova ka vetëm edhe dy muaj afat që të ratifikojë

Lexo tërë artikullin
Nisma për shfuqizimin e Speciales dëmtoi marrëdhëniet me ndërkombëtarë

Nisma për shfuqizimin e Speciales dëmtoi marrëdhëniet me ndërkombëtarë

Kosova ditëve të fundit u përballë me kritika të ashpra nga faktorët ndërkombëtarë pas një nisme për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën e Posaçme. Diplomatët amerikanë dhe evropianë paralajmëruan udhëheqësit dhe deputetët për pasoja të rënda nëse nisma do të

Lexo tërë artikullin
Simons: EULEX montoi procese kundër krerëve të UÇK-së

Simons: EULEX montoi procese kundër krerëve të UÇK-së

Dokumentet e siguruara nga RTK-ja të ish-presidentit të gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simons, dëshmojnë se ky mision ka montuar procese kundër krerëve të UÇK-së. Avokatët mbrojtës të rastit “Drenica 2” thonë se dëshmitë e publikuara duhet të trajtohen më me

Lexo tërë artikullin
Ismaili i përgjigjet Haradinajt: Nuk po japim tokë për demarkacion

Ismaili i përgjigjet Haradinajt: Nuk po japim tokë për demarkacion

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili në një prononcim për RTV Dukagjin, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Ramush Haradinaj që tha se është “turp të falet territor për viza”. Ismaili tha se me versionin aktual, Kosova nuk humb tokë, vetëm sa

Lexo tërë artikullin
Ymeri: E gjithë kjo çfarë po ndodhë në VV u nis nga Albini

Ymeri: E gjithë kjo çfarë po ndodhë në VV u nis nga Albini

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka folur për përçarjen nëpër të cilën po kalon Vetëvendosje, pasi plasi skandali në publik e shumë anëtarë dhanë dorëheqje nga partia. Ymeri, në Argument Plus të RTV 21, e ka fajësuar drejtpërdrejt Albin Kurtin

Lexo tërë artikullin
Haradinaj, njeriu i vetëm i cili po e mbron luftën e UÇK-së

Haradinaj, njeriu i vetëm i cili po e mbron luftën e UÇK-së

Nenkryetari i UÇK-së Nasim Haradinaj është i vetmi i cili po e mbron luftën e UÇK-së. Me deklaratën e tij ndaj ambasadorit amerikan është vetëm një sinjal se lufta e Kosovës është e pastër dhe se nëse ka krimenela le të burgosen

Lexo tërë artikullin
Kërdia në Kosovë, mbi 15 mijë gjoba trafiku për dy javë (FOTO)

Kërdia në Kosovë, mbi 15 mijë gjoba trafiku për dy javë (FOTO)

Policia e Kosovës, me qëllim të ngritjes së sigurisë rrugore, gjatë muajit janar identifikuar një numër të konsiderueshëm të kundërvajtësve, ndaj të cilëve janë ndërmarrë të gjitha veprimet të cilat dalin nga ligjet. Në tabelën më poshtë mund të shihni numrin e gjobave të shqiptuara

Lexo tërë artikullin
Autoritetet në Kosovë nuk kanë plan të veçantë për vizitën e Vuçiqit

Autoritetet në Kosovë nuk kanë plan të veçantë për vizitën e Vuçiqit

Autoritetet e rendit në Kosovës, thanë për Radion Evropa e Lirë, nuk kanë ndonjë plan të veçantë lidhur me vizitën e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Kosovë. “Policia e Kosovës si çdo herë e bënë përgatitjen e planit operacional për

Lexo tërë artikullin
Lutfi Haziri: Veriu është ‘Tokë e Askujt’

Lutfi Haziri: Veriu është ‘Tokë e Askujt’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri komentoi mbi gjendjen në veriun e Kosovës pas vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq në Mitrovicën Veriore. I ftuar në emisionin ‘Jeta në Kosovë’, Haziri tha se ekziston një

Lexo tërë artikullin
Thaçi – Vuçiq pajtohen për vazhdimin e dialogut në Bruksel

Thaçi – Vuçiq pajtohen për vazhdimin e dialogut në Bruksel

Lidhur ne dialogu Prishtinë-Beograd, i cili u anulua pardje pas lajmit për vrasjen e liderit serb, Oliver Ivanoviq, zëdhënësja e kryediplomates, Maja Kocijançiq, thotë se zyra e Mogherinit është në kontakt me Prishtinën dhe Beogradin për ta caktuar datën e

Lexo tërë artikullin

NA NDIQNI NE FACEBOOK

Moti sot
6°
2°
Sun
-2°
Mon
-1°
Tue
-2°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE